ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

DOKTORLAR VE SAĞLIKÇILARA FETHİYE HALKINDAN  DESTEK

DOKTORLAR VE SAĞLIKÇILARA FETHİYE HALKINDAN  DESTEK

VİRÜS HIZLI TANI KİTLERİ MUĞLA’DA

VİRÜS HIZLI TANI KİTLERİ MUĞLA’DA

MUĞLA’DA TEK ÇİFT PLAKA UYGULAMASI YOK

MUĞLA’DA TEK ÇİFT PLAKA UYGULAMASI YOK

SALI PAZARININ GİYİM BÖLÜMÜ KURULMADI

SALI PAZARININ GİYİM BÖLÜMÜ KURULMADI

HER İKİ TAKIMA PARA CEZASI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 25 Mart 2020 - 18:23:04

HER İKİ TAKIMA PARA CEZASI

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu;  Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ile Denizli Merkezefendi Belediyespor karşılaşmasında çıkan olayları karara bağladı. Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu; ligler ertelenmeden önce  geçtiğimiz hafta 17 Mart Salı günü oynanan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ile Denizli Merkezefendi Belediyespor karşılaşmasını izleyen bazı kişiler arasında yaşanan olayları görüştü.

“LOMAN HEKİM BELEDİYESPOR’A 6 BİN 250 TL. CEZA”

Edinilen bilgiye göre; Denizli Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü hakkında re’sen soruşturma başlatılırken, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’dan ihlal şüphesine karşın savunma istenmişti. Temsilcimizin gönderdiği dosyanın yeniden inceleneceği kaydedilirken, Merkezefendi Belediyespor oyuncusu Altan Erol hakkında sevk edilen dosyanın da inceleme sürecinin devam edeceği açıklanmıştı. Son yapılan toplantıda Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’a, Basketbol Disiplin Talimatı’nın ilgili maddeleri gereği 5 bin TL, müsabakanın olağan seyrinin etkilenmesinden dolayı da ek olarak bin 250 TL; toplam 6 bin 250 TL para cezası uygulanmasına karar verildi. Merkezefendi Belediyespor ise 5 bin TL para cezasına çarptırılırken, Denizli ekibi oyuncusu Altan Erol’a ise ceza verilmesine yer olmadığı kanaatine varıldı. Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu toplantısında şu kararlar alındı. Fethiye Belediye Spor Kulübü’nün, 17.03.2020 tarihinde Muğla’da oynanan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor – Merkezefendi Belediyesi TBL müsabakasında gerçekleşen seyirci olayları nedeniyle; eylemin 2019–2020 sezonu içerisinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı Basketbol Disiplin Talimatı’nın 38/1. ve 38/2. maddeleri gereğince 5 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına ve Eylemin Sözleşmeli Basketbol Ligleri Yönetim Esasları Talimatı’nın 68.1. maddesinde belirtildiği şekilde “müsabakanın sıhhatini etkilemesi ya da müsabakanın olağan seyrinde sürmesi imkânını ortadan kaldırması” sureti ile bir anons yapılmasına neden olduğu anlaşılmakla, ihlalin ağırlığı dikkate alınarak verilen cezaya ek olarak Basketbol Disiplin Talimatı’nın 38/5. maddesi gereğince bin 250 TL eklenmek sureti ile toplam 6 bin 250 TL para cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile karar verdi.

“MERKEZEFENDİ BELEDİYESPOR’A  5 BİN TL. CEZA”

Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü basketbolcusu  Altan Erol, 17.03.2020 tarihinde Muğla’da oynanan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor – Merkezefendi Belediyesi TBL müsabakası ile ilgili olarak her ne kadar sportmenliğe aykırı hareket şüphesiyle Kurulumuza sevk edilmişse de mevcut raporlara dayanarak karar verilemeyeceği anlaşıldığından basketbolcu hakkında ceza verilmesine yer olmadığına, oybirliği ile karara vardı. Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün, 17.03.2020 tarihinde Muğla’da oynanan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor – Merkezefendi Belediyesi TBL müsabakasında gerçekleşen seyirci olayları nedeniyle; eylemin 2019–2020 sezonu içerisinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı Basketbol Disiplin Talimatı’nın 38/1. ve 38/2. maddeleri gereğince 5 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile karar verdi.(HABER/GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz