YÖRÜKLERİN YOL SEVİNCİ

YÖRÜKLERİN YOL SEVİNCİ

UZAKTAN EĞİTİM İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ

UZAKTAN EĞİTİM İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ

BU ZOR SÜREÇ ATLATILINCAYA KADAR MİLAS’A GELMEYİN.

BU ZOR SÜREÇ ATLATILINCAYA KADAR MİLAS’A GELMEYİN.

KAYMAKAMDAN PAZAR YERİ DENETİMİ

KAYMAKAMDAN PAZAR YERİ DENETİMİ

MUĞLA’DAKİ GAZETE BÜROLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

MUĞLA’DAKİ GAZETE BÜROLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

KARAYİĞİT  “TARIM ÖNCELİKLİ YENİ BİR PAKET AÇIKLANMALIDIR”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 19 Mart 2020 - 18:29:11

KARAYİĞİT  “TARIM ÖNCELİKLİ YENİ BİR PAKET AÇIKLANMALIDIR”

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın açıklamasını Fethiye kamuoyu ile paylaşan Fethiye Ziraat Odası başkanı Kenan Karayiğit “İnsanlarda aç kalma korkusu ve yeterli beslenme endişesinin ağır bastığı şu günlerde tarım birinci önceliğimiz olmalıdır. Tarım sektörünün öncelikli olacağı yeni bir paket açıklanmalıdır. Tarıma daha fazla önem verilmeli ve çiftçilerin üretimde kalması, arzın aksamaması için acil önlemler alınmalıdır” dedi.

Fethiye Ziraat Odası başkanı Kenan Karayiğit gazetemize yaptığı açıklamada; Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde  korona virüs nedeniyle “ekonomik İstikrar Kalkanı” paketi açıklandı. Açıklanan ekonomi paketinde diğer sektörlerin ihtiyaçlarının acil görüldüğü ancak ülkemizin gıda güvencesini sağlayan tarım sektörünün göz ardı edildiğini, ifade etti. Başkan Karayiğit açıklamasında “Tarım sektörünün öncelikli olacağı, üretici ve tüketicilerin korunacağı yeni bir pakete ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Bayraktar, “İnsanlarda aç kalma korkusu ve yeterli beslenme endişesinin ağır bastığı şu günlerde tarım birinci önceliğimiz olmalıdır. Çin’den başlayarak dünya geneline yayılan COVİD-19 salgını ile mücadele edilen süreçte gıda güvencesinin sağlanmasının, yeterli ve kaliteli gıdaya ulaşmanın öneminin bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Fedakar Türk çiftçisinin en zor dönemde bile canla başla üretmeye, bu süreçte de sofralarımızı donatmaya devam edecektir.  Bu süreçte en stratejik sektörlerden biri olan tarıma daha fazla önem verilmeli ve çiftçilerin üretimde kalması, arzın aksamaması için acil önlemler alınmalıdır. Tarımsal üretime giden yoldaki tüm engelleri kaldırmalıyız” diye konuştu.

“BAŞKAN KARAYİĞİT TALEPLERİ SIRALADI”

Fethiye Ziraat Odası başkanı Kenan Karayiğit, tarım sektörü için acil olarak çözüme kavuşturulması gereken beklentileri şöyle sıraladı “Ziraat Bankası, Tarım Kredi Kooperatifleri ve özel bankalara olan kredi borçları faizsiz ertelenmeli veya yapılandırılmalıdır. Üretimin sürdürülebilirliği için bir defaya mahsus faizsiz kredi verilmelidir. Tarım ve hayvancılıkta kullanılan elektrik borçları ile tarımsal sulama borçları faizsiz olarak ertelenmelidir. Ödenmesi gereken destekler biran evvel ödenmelidir. Maliyetlerin düşürülmesi için elektrik fiyatları başta olmak üzere girdi fiyatları indirilmelidir. Bağ-Kur prim borçları başta olmak üzere çiftçilerimizin vadesi gelen tüm ödemeleri ertelenmelidir. Yem fiyatları iyileştirilmeli, hayvancılık yapan üreticilerimize yem kredisi verilmelidir. Son zamanlardaki üreticide hayvan fiyatlarındaki düşüşün önlenmesine dair gerekli tedbirler alınmalıdır” dedi. (HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz