KAYMAKAM EYÜP FIRAT MASKE DAĞITTI

KAYMAKAM EYÜP FIRAT MASKE DAĞITTI

FETHİYE’DE VAKA SAYISI YÜKSELİYOR

FETHİYE’DE VAKA SAYISI YÜKSELİYOR

TORUNOĞULLARI’NDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

TORUNOĞULLARI’NDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

KÖY ÇOCUKLARIMIZA ROBOTİK KODLAMA VE 3D PRİNTER EĞİTİMİ

KÖY ÇOCUKLARIMIZA ROBOTİK KODLAMA VE 3D PRİNTER EĞİTİMİ

ÖZEL FETHİYE’DE LGS BAŞARILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

ÖZEL FETHİYE’DE LGS BAŞARILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

TEYYARE KAVŞAĞI HİZMETE GİRİYOR
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 7 Ocak 2020 - 16:01:43

TEYYARE KAVŞAĞI HİZMETE GİRİYOR

Muğla’da Teyyare Kavşağı açılmasıyla gece 00.00’da yol trafiğinde yeni düzenleme başlayacak. Menteşe Kentsel Tasarım Yolu 2. Etap proje kapsamında Teyyare kavşağında yapılan düzenleme çalışmaları 04.01.2020 Cumartesi’yi 05.01.2020 Pazar’a bağlayan gece saat 00.00 itibariyle tamamlanıyor. Saat 00.00 itibariyle kavşak trafiğe açılırken yeni düzenlemede trafik yoğunluğunun yaşanmaması için MUSKİ Genel Müdürlüğü binası ile Aylin Karaca kavşağı arasındaki ışıklı kavşakta sola dönüşler alternatif olarak Aylin Karaca kavşağından ve Teyyare Kavşağından gerçekleşecektir. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımcı kurumlarla birlikte il merkezinde başlattığı Menteşe Kentsel Tasarım Yolu 2. Etap, cadde, yol, kavşak düzenlemesi ve altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.  Proje kapsamında Uğur Mumcu Bulvarı ve Atatürk Bulvarını birleştiren Teyyare Kavşağındaki çalışmalar 04.01.2020 Cumartesi’yi 05.01.2020 Pazar’a bağlayan gece saat 00.00 itibariyle tamamlanıyor.

“MUSKİ ARASINDAKİ IŞIKLI KAVŞAKTA SOLA DÖNÜŞLERDE DÜZENLEME YAPILDI”

Yarın gece saat 00.00 itibariyle dönel kavşak trafiğe açılırken UKOME kararıyla yeni trafik düzenlemesi de hayata geçecek.  UKOME tarafından alınan kararda Teyyare Kavşağından Aylin Karaca Kavşağına gitmek isteyen sürücüler Işıklı kavşakta yeni trafik düzenlemesine göre, Emek Caddesi güzergahına, Aylin Karca kavşağından gelen sürücülerin ise Yeni Kaymakamlık binasına olan 111. Sokağa dönüş yapamayacak. Bu yollara alternatif olarak Teyyare Kavşağından gelen sürücüler Aylin Karaca kavşağından dönüş yaparak Emek caddesine, Aylin Karaca Kavşağından gelen sürücüler ise Teyyare Kavşağından dönüş yaparak 111. Sokağa girişlerini gerçekleştirecekler.

“TRAFİK YOĞUNLUĞU, ARAÇ SAYILARI VE BEKLEME SÜRELERİ HESAPLANDI”

Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada Teyyare kavşağında yapılan modern dönel kavşak düzenlemesinin trafik yoğunluğu, araç sayıları ve bekleme süreleri hesaplanarak çalışmaların başlatıldığı hatırlatıldı. Açıklamada  “İl merkezine girişte misafirlerimizi karşılayan Teyyare Meydanı’nda, trafik yoğunluğu, araç sayıları ve bekleme süreleri hesaplanarak hazırlanan simülasyon çalışmaları sonucunda; Teyyare Kavşağı geometrisi yeniden düzenlenerek modern dönel kavşak haline getirilmiştir. Teyyare kavşağında sürdürdüğümüz çalışmalarımız 04.01.2020 Cumartesi’yi 05.01.2020 Pazar’a bağlayan gece saat 00.00 itibariyle tamamlanarak araç trafiğine açılacaktır. Ayrıca Teyyare Kavşağı’nın faaliyete geçmesi ile birlikte hali hazırda 4 faz olarak çalışmakta olan Emek Caddesi üzerindeki sinyalizasyon sistemimiz, 3 faz olarak düzenlenerek Uğur Mumcu Bulvarı’ndan Emek Caddesi’ne ve 111. Sokak’a sola dönüşler kısıtlanarak şehre girişte bekleme sürelerinin uzunluğuna bağlı olarak oluşan trafik yoğunluğunun giderilmesi planlanmaktadır” denildi.(HABER MERKEZİ)

DCIM100MEDIADJI_0028.JPG

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz