ZABITADAN KORONAVİRÜS MESAİSİ

ZABITADAN KORONAVİRÜS MESAİSİ

ÜNLÜ PROGRAMCI BAŞKAN KARACA’YI ZİYARET ETTİ

ÜNLÜ PROGRAMCI BAŞKAN KARACA’YI ZİYARET ETTİ

BÜYÜKŞEHİR ULAŞIMDA 82 BİN 655 ADET DEZENFEKTE YAPTI

BÜYÜKŞEHİR ULAŞIMDA 82 BİN 655 ADET DEZENFEKTE YAPTI

KURBAN DERİLERİ TÜRK HAVA KURUMU’NA

KURBAN DERİLERİ TÜRK HAVA KURUMU’NA

TATİLCİLER KİRLETTİ, BELEDİYE TEMİZLEDİ

TATİLCİLER KİRLETTİ, BELEDİYE TEMİZLEDİ

HAYATİ  İNANÇ’TAN KONFERANS
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 7 Ocak 2020 - 09:44:47

HAYATİ  İNANÇ’TAN KONFERANS

Kısa adı Müsiad olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği  Fethiye Şubesi tarafından gerçekleştirilen “Gelenekten Geleceğe” konulu konferansta  Yazar Hayati İnanç, sevenleri ile buluştu. Yoğun katılımın olduğu programda Hayati İnanç’a olan ilgi salona sığmazken, birçok vatandaş konferansı ayakta dinledi. Fethiye  Şehit Sümer Deniz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’ndaki organizasyona Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yavuz Okulu, MÜSİAD Fethiye Şube Başkanı Kemal Tufan, TÜMSİAD Muğla Şube Başkanı Abuzer Kartal, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM KURULUŞU”

İstiklal marşı ve Kuran’ı Kerim’den bir aşır okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Fethiye Şube Başkanı Kemal Tufan, “MÜSİAD yurt içinde 87, dünyada 312 noktada faaliyet gösteren; bünyesinde 11 bin üye, 60 bin şirket ve 1 milyon 800 bin istihdam barından Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu ve sermaye platformudur. Bunun yanında ahlaklı ve dürüst iş insanı, topluma faydalı insan yetiştirme misyonumuz da var” dedi.

“TAVSİYELERDE BULUNDU”

TRT program yapımcısı Yazar Hayati İnanç “Gelenekten Geleceğe” konulu söyleşisinde, hayatında iz bırakan olayları, kendine has üslubu ile salonu dolduran hayranlarıyla paylaştı. Aşk, ihlas, evlilik, ölüm, gibi değerleri, gençlik yıllarında yaşadığı ve hayatında önemli iz bırakan olaylarla birleştirerek mizahi bir dille anlatan İnanç, hayranlarını Şair Nabi, Şeyh Galip, Baki, Mevlana, Kanuni Sultan Süleyman, Yavuz Sultan Selim, Necip Fazıl Kısakürek’ten okuduğu beyitlerle Divan Edebiyatı’nın nadide dünyası ve eserleri arasında keyifli bir yolculuğa çıkardı. Yaşamına dair kesitlerden örnekler veren İnanç, her konferansta vasiyetinden bahsettiğini aktararak, “Bir süre önce geçirdiğim kalp krizi sonucu hastanede tedavi sürecim olmuştu. Tedavi sürecinde doktorla olan sohbetimde bana bir kitabı okumam konusunda tavsiyede bulunmuştu. İşaret ettiği kitabı okudum ve ardından vasiyetimi hazırlamaya başladım. Vasiyetimi internet aracılığıyla da paylaştım. Bu vasiyetimi ben ömrümü tamamladıktan sonra benimle öbür dünyada karşılaşan herkese soracağım. Vasiyetim için ne yaptın diyeceğim. Bunun için salonda bulunanlardan vasiyetimi okumasını istiyorum” dedi. Esprileri ile dinleyenleri zaman zaman güldüren İnanç, şiirde örnek aldığı ismin Nabi olduğunu açıkladı. İnanç, “Çok şairlerden etkilenmişimdir. Bu isimlerin en başında Nabi gelir. Şiirde üstadım odur. 40 yıldan bu yana divanıyla meşgulüm. Ve mahşerde karşılaştığımızda tanıyacağıma eminim” diye konuştu. Yazar Hayati İnanç, insan ömrünün bir gün tamamlanacağını, dünya hayatına değil ahiret hayatına insanların hazırlanması gerektiğine değinerek, gençlere tavsiyelerde bulundu.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz