FETHİYE KÖRFEZİ’NİN TEMİZLENMESİ İÇİN PANDEMİ GEREKİYORMUŞ

FETHİYE KÖRFEZİ’NİN TEMİZLENMESİ İÇİN PANDEMİ GEREKİYORMUŞ

ÇEVRE VE DOĞA POLİSİ GÖREVE BAŞLIYOR

ÇEVRE VE DOĞA POLİSİ GÖREVE BAŞLIYOR

KIYILAR TİCARET MALZEMESİ OLAMAZ

KIYILAR TİCARET MALZEMESİ OLAMAZ

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

DENİZDEN 420 BİN 288 POŞET KATI ATIK TOPLANDI

DENİZDEN 420 BİN 288 POŞET KATI ATIK TOPLANDI

Şiir Yarışmasında “Doğa Sevgisi” Anlatıldı
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 16 Ekim 2019 - 09:23:03

 

Fethiye’ de  Sosyal Hizmetler İl ve İlçe Müdürlüğü tarafından şiir yarışması düzenlendi. “Doğa Sevgisi” konulu şiir yarışmasında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki kurumlarda kalan çocuklar şiirlerini okudular.  Yarışmaya katılan 16 öğrenci  jüri heyeti önünde sırasıyla şiirlerini okudular.

 

“DOĞA SEVGİSİNİ KENDİ YAZDIKLARI ŞİİRLER İLE ANLATILAR”

Fethiye’de düzenlenen şiir yarışmasında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı kurumlarda kalan çocuklar, doğa sevgisini kendi yazdıkları şiirler ile anlattılar. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen şiir yarışmasına Fethiye Belediye Meclis Üyesi Devrim Öztürk, Turgay Öztürk, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Muğla İl Müdür Yardımcısı Seda Cesur, SED Medya Sahibi Seda Köktener, SED Medya Genel Müdürü Sıdıka Kölemen ve diğer yetkililer katıldı. Program öncesinde bir konuşma yapan Fethiye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü İsa Eseoğlu, “Bu yıl doğa temalı şiir yarışmamızın ikincisini gerçekleştiriyoruz. Bu yarışmanın kaybedeni olmayacak. Çocuklarımız doğaya duydukları sevgiyi kendi yazdıkları şiirler ile anlattılar” dedi. Doğa temalı şiir yarışmasının 10 kişilik jüri ekibi arasında Türkçe Öğretmeni Fatma Ekinci, Türkçe öğretmeni Selma Türkmen,  Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Çiğdem Alaca, Fethiye İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Serpil Çalışkan, Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Kerim Türedi, Fethiye SHÇEK Huzurevi Müdürü Adem Güngör, Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Öğretim üyesi ve Psikolog Ufuk Emek, Fethiye Engelsiz Yaşam ve Aile Destek Merkezi Müdürü Fevzi Koyunoğlu, Kesikkapı Mahallesi Muhtarı Süzen Taşar ile SED Medya Program Müdürü ve Tiyatrocu Selin Köktener de yer aldı. 2 özel çocuk ve 3 huzurevi sakininin yanı sıra katılımcılar da şiirleri programa ile renk kattı. Ümit Yaşar Oğuzcan’a ait Milyon Kere Ayten isimli şiiri seslendiren Selin Köktener, büyük alkış aldı. 5 yaşındaki Miraç Kerem Turan, güvenlik güçlerimiz için İstiklal Marşı’nın iki kıtasını okudu.

Daha sonra yarışmaya katılan 16 öğrenci sırasıyla şiirlerini okudular. Çocukların kendi yazdıkları şiirler büyük beğeni kazandı. Tüm şiirlerin okunmasının ardından jüri üyeleri değerlendirmelerini yaptı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Muğla İl Müdürlüğü’nden Z.N “Tabiat ve Yaşlılar” isimli şiiri ile birinci olurken; Fethiye’deki kuruma bağlı öğrencilerden İsmail Akdemir “Cennetten Köşedir Memleketim” şiiri ile ikinci oldu. Üçüncülüğü yine Fethiye’den M.E. Sezgin “Doğanın Rengi” isimli şiiri ile üçüncü oldu. Programın sonunda dereceye giren tüm çocuklara Fethiye Belediyesi tarafından hediye çeki ve yarışmaya katılan diğer öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz