Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

YAREN GECESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

YAREN GECESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

SÜPER LİG AŞKINA HERKES SALONA

SÜPER LİG AŞKINA HERKES SALONA

SEYDİKEMER’DE YOLLAR BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR

SEYDİKEMER’DE YOLLAR BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR

İlk Öğretim  Haftası  Törenle  Başladı
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 10 Eylül 2019 - 18:39:36

 

 

Tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de İlköğretim  Haftası  kutlamaları törenle  başladı. Beşkaza Meydanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene yoğun bir katılım oldu. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kutlama programı kapsamında  törenden sonra Gazi İlkokulunda kutlama etkinliği gerçekleşti.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de yeni Öğretim yılı törenle başladı. Dün sabah saat 9.30’da Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Beşkaza Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni düzenlendi. Törene Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkan Vekili Fatih Ugan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Suel, AK Parti İlçe Başkanı Bekir Eser, ilçe protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Çelenk sunumundan sonra saygı  duruşunda bulunuldu  ve İstiklal marşımız okundu.

 

“KUTLAMALA PROGRAMI GAZİ İLKOKULUNDA DEVAM ETTİ”

Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen çelenk töreninin ardından, kutlama etkinlikleri Gazi İlkokulunda sürdü. Burada gerçekleşen kutlama töreninde açılış konuşmasını gerçekleştiren okul müdürü Bengü Büyükteke, Gazi İlkokulu olarak 32 öğretmen, 3 idari personel, 1 yardımcı personel ve 820 öğrenci ile eğitim ve öğretim yılına giriş yaptıklarını vurguladı. Yeni bir yıla yeni bir heyecanla başlamanın mutluluğunu  ve sevincini yaşadıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ise, “2019-2020 eğitim ve öğretim yılına 5 Eylül itibari ile 1. Sınıf, Ana sınıfı, 5. Sınıf ve 9. Sınıflar olmak üzere uyum haftası olmak suretiyle başlamış bulunmaktayız” dedi.  Kaya konuşmasında, “21. yüzıl  hedefleri doğrultusunda yeni donanımlar ve yeni ihtiyaçlarla Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanımızın gösterdiği yolda Türkiye Cumhuriyetini daha ileriye taşımak ve  geleceğin Türkiye’sini kurmak  ve inşa etmek adına Milli Eğitim Bakanlığımızla değişik projelerle  yoluna devam ediyor. Bunlardan en önemlisi de teknoloji tasarım atölyelerinin bilgi ve beceri atölyelerinin okullarımızda kurulmaya başlamasıdır.  Bu anlamda da bizler ilçe olarak okullarımızda bu tür atölyelerimizi kuruyoruz.  Bir  çok okulumuza kazandırdık ve eğitim öğretime bu şekilde devam etmeyi planlıyoruz. Önemsediğimiz  iki  şey var. Milli Eğitim Bakanımızın da özellikle vurguladığı şekilde çift kanatlı kuşların daha kolay uçacağını güçlü şekilde uçacağını düşünerek, hem akademik açıdan, hem de diğer tarafından insanlığımızın gençliğimizin milli ve manevi taraflarının da güçlendirilmesi adına bir eğitim sistemine yeniden Türkiye başlamış durumda. Öğretim programları yeniden bu şekilde düzenlendi ve umut ediyorum geleceğin Türkiye’sini biz bu gençlerle çok daha kolay kuracağız” şeklinde konuştu.

Fethiye’nin gerek donanım; gerekse de personel olarak yeni eğitim öğretim yılına hazır olduğunu da belirten Faruk  Kaya “Fethiye’de 2300 eğitim çalışanı, öğretmen ve yardımcı hizmetler olmak üzere 29 bin öğrenci ile eğitim ve  öğretim hizmetlerini devam ettirmeye çalışıyoruz. Taşımalı eğitim kapsamında 2500 civarı öğrencimiz değişik okullardan ilçemize taşınmakta.  An itibari ile tüm öğrencilerimiz okullara erişmekte ve öğlen yemekleri ihaleleri yapıldı  ve  verilmekte.  Bu anlamda hiçbir sıkıntımız ilçemizde yok. Öğretmen açığımız yok. Bunun ötesinde de her bir şey sağlıklı bir şekilde gidiyor. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı tüm ilçemize hayırlı olsun ve kazasız belasız bir yıl geçirelim” dedi.  Yapılan konuşmaların ardından okul öğrencileri İlköğretim Haftası kapsamında şiirler ve makaleler okurken, Martılar Sınıfı öğrencileri ise protokol üyelerine ve okul öğrencilerine simit ikramında bulundular.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz