EKOLOJİ BİRLİĞİ EGE BÖLGE TOPLANTISI MUĞLA’DA YAPILACAK

EKOLOJİ BİRLİĞİ EGE BÖLGE TOPLANTISI MUĞLA’DA YAPILACAK

DSİ Muğla’ya 7 Baraj 2 Gölet Yaptı

DSİ Muğla’ya 7 Baraj 2 Gölet Yaptı

KAYMAKAM ŞAHİNER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

KAYMAKAM ŞAHİNER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

CUMARTESİ GÜNÜ ANADOLU BASKET’İ AĞIRLIYORUZ

CUMARTESİ GÜNÜ ANADOLU BASKET’İ AĞIRLIYORUZ

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ANLAMLI HEDIYE

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ANLAMLI HEDIYE

“Açık Kapı”  Fethiye’de De Hayata Geçirildi
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 17 Temmuz 2019 - 10:16:52

 

T.C. İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilmek üzere hazırlanan ‘Açık Kapı Projesi’ Fethiye’de de hayata geçirildi. Fethiye Kaymakamlığı binası içersinde faaliyete geçen Açık Kapı bürosu Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner tarafından törenle açıldı. Fethiye’de yaşayan vatandaşlar sorunların çözümü için Kaymakamlık binasındaki Açık Kapı bürosuna uğrayabilecekler.

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan “Açık Kapı Projesi” kapsamında Fethiye Kaymakamlığı’nda oluşturulan “Açık Kapı Milletin Kapısı” bürosu hizmete girdi. “Açık Kapı” birimi açılışında konuşan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner; “İç İşleri Bakanlığımızın öncülüğünde ve önderliğinde başlatılan Açık Kapı Projesi, vatandaşlarımızla en süt düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulmuştur” dedi.

 

“17 BAŞLIK VE 322 KONUDAN MÜRACAAT YAPILABİLECEK”

“Açık Kapı Projesiyle vatandaşlarımızın kaymakamlıklara olan taleplerinin elektronik ortamda; kayıt, takip ve sonuçlandırma işlemleri gerçekleştirilmektedir” diyen Kaymakam Muzaffer Şahiner; Uygulama sayesinde vatandaşlarımız 17 başlık ve 322 konudan seçtikleri talepleri doğrudan kaymakamlığımız bünyesinde oluşturulan açık kapı masalarına iletebilmektedirler. Talepler geliştirilen internet uygulaması mobil uygulamasıyla yapılabilmektedir. Uyuşturucu ile etkin mücadele amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü’müz, Jandarma Genel Komutanlığımız ve Sahil güvenlik Komutanlığımızda toplanan veriler, belirlenen vaka durumlarına göre proje üzerinden raporlanmaktadır. 81 İl Valiliğimizde Ankara, İstanbul, İzmir illerinde toplamda 48 merkez ilçe kaymakamlığında tasarlanmış olan çalışma konseptine uygun olarak açık kapı birimleri oluşturulmuştur. Bunlardan bir tanesi de Fethiye ilçemiz seçilmiştir. Valiliklerimizde 5, kaymakamlıklarımızda 3 personel görevlendirilmiştir. Açık Kapı Birimleri yüz yüze, web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Başvurular elektronik sisteme kaydedilmekte ve ilgili birimlere yönlendirilmekte. Vatandaşlarımızı Müracaatınızdan dolayı Kaymakamlık olarak teşekkür ederiz bildirimi ile anında mesaj ile dönüş yapılmaktadır. 7 iş günü içerisinde talepler sonuçlandırılmaktadır. Vatandaş sürecin her aşamasını başvuru numarasını internet üzerinden ve mobil telefonuyla takip edebilmektedir” diye konuştu. Kaymakam Şahiner, “Bakanlığımızca 180 günlük eylem planı kapmasında devletimiz ile vatandaşımız arasında karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak, başvuruların sonuçlandırma sürelerini hızlandırmak suretiyle hizmetlerde vatandaşımızın memnuniyetini arttırmak. Vatandaşımızın talep ve beklentilerini toplanması ve oluşturulacak politikalar esas olmak üzere sonlandırılmasını sağlamak. Yine kronikleşmiş sorunları çözümler üretebilmek amacıyla belli nüfusun üzerindeki ilçelerde Açık Kapı Projesi hayata geçirilmiştir” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz