UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ  TATLAR  ETKİNLİKLE  ANLATILDI

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ  TATLAR  ETKİNLİKLE  ANLATILDI

SPORCU  ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR BELGESİ

SPORCU  ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR BELGESİ

ALİ  GÖNEN  “ÖĞRETMENLERE SESLENİYORUZ”

ALİ  GÖNEN  “ÖĞRETMENLERE SESLENİYORUZ”

ÇALIŞ PLAJINDA  ARA TATİL ETKİNLİĞİ

ÇALIŞ PLAJINDA  ARA TATİL ETKİNLİĞİ

Orman Yangınları Muğla’da Masaya Yatırılacak

Orman Yangınları Muğla’da Masaya Yatırılacak

FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 14 Haziran 2019 - 19:24:36

 

Fethiye’de 135 okul ve kurumda,  bin 126 derslikte eğitim gören 29 bin 983 öğrenci ve 2 bin 300 öğretmen için yaz tatili başladı. Fethiye’nin Menteşeoğlu Mahallesi’nde Menteşeoğlu Şehit Orçun Munyas İlkokulunda düzenlenen karne törenine Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, İlçe Milli eğitim Müdürü Faruk Kaya ve şube müdürleri, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından öğrenciler halk oyunları gösterisinde bulundu. Coşkulu bir şekilde geçen karne törenine yoğun katılım oldu. Anneler ve babalar karne törenin de çocuklarını yalnız bırakmadılar.

“KARNENİN SAĞ TARAFINA DA BAKALIM”

Törenin açılış konuşmasını Okul Müdürü Mahmut Sarıhan yaptı. Sarıhan konuşmasında “796 öğrencimiz bugün karne aldılar. Tatil demek dinlenmek demek tabi ki ama yaz döneminde kitap okumayı kesinlikle unutmayalım. Velilere de bir tavsiyem var. Karnelerimizin sağ ve sol tarafı var. Sadece sol tarafına notlara bakmayalım. Sağ tarafa da bakalım” dedi. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “Fethiye’de yaklaşık 29 bin öğrenci ve 2 bin 300 öğretmenle hizmet ediyoruz. Okullarımızda başarı sağlamış, il çapında dereceye girmiş, ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece yapmış 378 öğrencimizi ödüllendirdik ve bunların yanında öğrencilere destek olmuş 50 öğretmen ve 35 okulumuzu da ödüllendirdik. İlçemiz Muğla’daki öğrenci sayısının 5’te birini oluşturuyor. 378 öğrencinin MuğlA2da il derecesi yapması, ulusal ve uluslararasında da başarı sağlaması ülkem adına beni heyecanlandırıyor. Bu anlamda her şey küçüklükten başlıyor. İlkokul tüm becerileri kazandığımız yerin başlangıcı. Bu anlamda birinci kademeyi ciddi anlamda önemsiyoruz. Bütün davranışlar burada veriliyor. Biz hiçbir zaman puanlarla uğraşmayacağız, uğraşmamalıyız da. Bizim bakmamız gereken öğrencilere verdiğimiz davranış ve kazanımdır. Eğer ki bir çocuk araştırma duygusunu kazanamamışsa, araştırma zevkini tadamamışsa bütün derslerinden 100 verseniz onun kendinden öte bir şey yapabilmesi mümkün değildir. Bizim birinci kazandırmamız gerekenler; insani duygular, insani değerler, milli ve manevi değerlerimiz, çalışma azmi ve gayreti, dürüstlük vb. değerlerimiz olmalıdır” dedi.

“EĞİTİM ÖĞRETİMİ TAMAMLAMANIN ONURUNU YAŞIYORUZ”

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıkladığı yeni eğitim öğretim sisteminden de bahseden Kaya, “Bugün itibariyle girdiğimiz tatil 9 Eylül 2019’da son bulacak. Kasım, Ocak, Şubat ve Nisan olmak üzere bir eğitim dönemimiz olacak. 2’şer dönemler halinde eğitimimiz devam edecek. Tabi ki hangi sistemi getirirsek getirelim işin özü burasıdır, okuldur, öğrencidir, öğretmendir, velidir” dedi. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner de; “2018-2019 eğitim öğretim yılında ilçemiz genelinde 29 bin öğrencimizle ve 4 bin 200 üniversite öğrencilerimizle beraber her hangi bir sıkıntı yaşamadan eğitim öğretimi tamamlamanın onurunu yaşıyoruz. Öğrencilerimize yaz dönemini en iyi şekilde değerlendirmelerini tavsiye ediyorum. Bu anlamda anne ve babalara da büyük görevler düşüyor” dedi. Konuşmaların ardından öğrencilerin öğretmenleri için hazırladığı şiirler okundu. Öğrenciler öğretmenleri ile birlikte saz çalarak keyifli bir müzik dinletisi sundu. Gösterilerin ardından birinci sınıf öğrencileri 4’üncü sınıfı bitirerek okuldan mezun olan öğrencilere çiçek verdi. Okul bahçesinde düzenlenen törenin ardından Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, İlçe Milli Eğitimi Müdürü Faruk Kaya ve şube müdürleri ile İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel öğrencilere sınıflarda karnelerini verdi. Karnelerini alan öğrencilerin mutluluğu ve heyecanı gözlerine yansıdı.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz