MUĞLA’DA YKS YILDIZLARINA ÖDÜL

MUĞLA’DA YKS YILDIZLARINA ÖDÜL

BUZAĞILAR’A KİMLİKLENDİRME ÇALIŞMASI

BUZAĞILAR’A KİMLİKLENDİRME ÇALIŞMASI

CHP’Lİ ÖZCAN “ORMAN YANGINLARI ÖNLENEBİLİRDİ”

CHP’Lİ ÖZCAN “ORMAN YANGINLARI ÖNLENEBİLİRDİ”

SEYDİKEMER BELEDİYESİ HİZMETTE HIZ KESMİYOR

SEYDİKEMER BELEDİYESİ HİZMETTE HIZ KESMİYOR

FETHİYE KAYMAKAMINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

FETHİYE KAYMAKAMINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

BAŞKAN GÜRÜN FETHİYE’DE İNCELEMELERDE BULUNDU
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 30 Temmuz 2020 - 16:37:02

BAŞKAN GÜRÜN FETHİYE’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Karaot Halk Plajının açılışına gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; büyük şehir belediyesi tarafından yapımı tamamlanan fakat pandemi nedeniyle faaliyete geçmeyi bekleyen tesisleri ziyaret etti. Fethiye’ye gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; büyük şehir belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve covid-19 salgını nedeniyle açılışları ertelenen Fethiye 100 Yaş Evi ve Fethiye Down Kafe’de incelemelerde bulundu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e; CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve başkan yardımcısı Oğuz Bolelli, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır, CHP Muğla eski milletvekili Ali Cumhur Yaka ve diğer yetkililer eşlik ettiler.

“BAŞKAN GÜRÜN VE BAŞKAN KARACA’YA YOĞUN İLGİ”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile incelemelerde bulunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e vatandaşlar tarafından yoğun ilgi oldu. Sahil bandında gezen  Başkan Gürün ile Başkan Karaca’yı gören vatandaşlar hizmetlerle ilgili teşekkür ettiler ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

“BAŞKAN KARACA BURAYI BİZE TAHSİS ETTİ”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye ilçesinde engelli vatandaşların sosyal hayata daha fazla katılmaları ve iş hayatında aktif olmalarını sağlayacak Sende Gel Down Kafe ve yaşlarının en olgun çağındaki vatandaşlar için 100 Yaş Evi projelerini hayata geçiriyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca iki tesisi gezerek çalışmaları yerinde inceledi. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi işbirliğinde ilçemize kazandırılacak olan Sen de Gel Down Kafe, hem engelliler için istihdam sağlayacak hem de kazanan ve üreten bireyler olması sağlanacak. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, kar amacı olmayan bu tesis ile sosyal sorumluluklarını yerine getirdiklerini belirtti. Öte yandan açılışın korona virüsü salgını nedeniyle ertelendiği kaydedildi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün yaptığı açıklamada, “Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca yapılan bir protokol ile burayı bize tahsis etti. Burada bir sosyal sorumluluğu yerine getireceğiz. Down sendromu olan çocuklarımız sosyalleşme imkanı verecek. Kendi kendilerine yetebilen, kazanan ve üreten bireyler olmasını sağlayacağız. Burada down sendromlu arkadaşlarımızla yardımcı olabilmek adına personellerimiz de olacak. Fethiye Belediyesi’nden kar amacı olmadan tahsisi gerçekleştirildi. Pandemi nedeniyle açılışını biraz erteledik” dedi.

“FETHİYE’YE ÇOK BÜYÜK YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Başkan Gürün açıklamasında “100 Yaş evi ve Down kafe gibi sosyal hizmet ve yatırımlarımız bizlere ayrı bir lezzet vermektedir. Fethiye’ye çok büyük yatırımlar yapmaktayız. Ölüdeniz’i korumak için çok büyük ve modern bir arıtma tesisi yaptık. Su borularını değiştirdik ve alt yapıyı yeniledik. Ovacık ve Hisarönü’nün alt yapısına başladık. Kanalizasyon hattını tamamlayıp Fethiye’deki arıtma tesisine bağlayacağız. İstesek Ölüdeniz’e bağlardık fakat Ölüdeniz’i korumak adına maliyeti çok yükseltip Fethiye’ye bağlayacağız. Bu arada Fethiye’deki arıtma tesisinin kapasitesini arttırma çalışmalarına da başladık. Bunların hepsi bilimsel çalışmalar ve planlar sayesinde uygulanıyor. Büyük şehir olarak Fethiye’ye çok büyük yatırımlar yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

“YENİ OTOGAR İŞİNİ 2022’DE PLANLAYACAĞIZ”

Bu tür projelerin Muğla genelinde yayılacağını anlatan Başkan Gürün, Fethiye’de bir otogar ihtiyacı şu an için olmadığını belirtti. Gürün, “Sözleşme 2022’ye kadar devam ediyor. Eğer şehir trafiğine yoğunluğunun hesaplamasını yapacağız. 2022 yılında sözleşme bitince otogar büyük şehir’e geçecek ve o zaman bu işe bakacağız. Çevre yolunda uygun bir yer bulacağız” diye konuştu. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Seçim döneminde sosyal sorumluluk projelerine önem vereceğimizi belirtmiştik. Bunlar arasında Down Kafe ve 100 Yaş Evi de vardı. Eşgüdümlü çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Buradaki tadilat ve personel masrafını başkanımız karşılayacak. Önümüzdeki 4 yıllık süreçte uyumlu iki kardeş belediye ile farkındalığımızı hizmetlerimiz ile halkımıza sunacağız” ifadelerini kullandı. (HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz