MUĞLA’DA YKS YILDIZLARINA ÖDÜL

MUĞLA’DA YKS YILDIZLARINA ÖDÜL

BUZAĞILAR’A KİMLİKLENDİRME ÇALIŞMASI

BUZAĞILAR’A KİMLİKLENDİRME ÇALIŞMASI

CHP’Lİ ÖZCAN “ORMAN YANGINLARI ÖNLENEBİLİRDİ”

CHP’Lİ ÖZCAN “ORMAN YANGINLARI ÖNLENEBİLİRDİ”

SEYDİKEMER BELEDİYESİ HİZMETTE HIZ KESMİYOR

SEYDİKEMER BELEDİYESİ HİZMETTE HIZ KESMİYOR

FETHİYE KAYMAKAMINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

FETHİYE KAYMAKAMINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

FETHİYE BELEDİYESPOR’DA TRANSFERLER DEVAM EDİYOR
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 27 Temmuz 2020 - 17:34:55

FETHİYE BELEDİYESPOR’DA TRANSFERLER DEVAM EDİYOR

2020 – 2021 sezonuna genç ve yenilenmiş bir kadroyla girmeyi hedefleyen Fethiye Belediyespor bir transfer daha yaptı. Fethiye Belediyespor, son olarak, geçtiğimiz sezon Mamak Belediye’de forma giyen kısa forvet Mustafa Baştürk’ü kadrosuna kattı. 3 numara pozisyonunda forma giyen, 17 Ocak 1996 doğumlu, 1.96 mt boyundaki Mustafa Baştürk;2019 – 2020 sezonunda ortalama 12.34 dakika oyunda kalırken,  3.25 sayı, 2.11 ribaund, 0.72 asist, 0.64  top çalma, 0.64 top kaybı ortalamalarını yakalamıştı.

“2020 – 2021 SEZONUNDA YEPYENİ BİR FETHİYE BELEDİYESPOR”

Yeni sezon öncesinde ilk olarak baş antrenörolarak Alkım Ay ile sözleşme tazeleyen Fethiye Belediyespor, daha sonra Konyaspor’dan Tufan Önen, İbrahim Yıldırım ve Fırat Töz,  BUDO GEMLİK’ten Murat Can Esen ile anlaşmıştı.Fethiye Belediyespor yönetiminin Fethiyeli basketbolseverleri  heyecanlandıran en büyük hamlesi ise, geçen sezon taraftarın en çok sevdiği  oyunculardan birisi olan ErickNealile sözleşme yenilenmesi olmuştu. Geçen sezon ortalama 34.03 dakika oyunda kalan, 17.79 sayı, 5.58 ribaund, 8.96 asist, 1.92 top çalma, 3.25 top kaybı ortalamalarını yakalayan ErickNeal, halen ülkesi ABD’de bulunuyor. Taraftarların “MAGIC ERICK” ismini taktıkları ErickNeal’in önümüzdeki günlerde Fethiye’ye gelerek takıma katılması bekleniyor. Fethiye Belediyespor’un geçen sene kadrosunda bulundurduğu  yabancı oyuncular Erick Neal ile De Angelo Riley, Avrupa’nın en önemli basketbol bilgi ve istatistik sitesi eurobasket.com’un“TBL’deki en iyi yabancı 5” kadrosuna seçilmişlerdi.

“MUSTAFA BAŞTÜRKKİMDİR ?”

2019 – 2020 sezonunda Mamak Belediye formasını terleten 24 yaşındaki Mustafa Baştürk Türk basketbolunun gelecekteki önemli oyuncularından birisi olarak gösteriliyor. Aslen Trabzonlu olan, 1.96 mt boyundaki skorer guard Mustafa Baştürk Mamak Belediyesi forması altında geçen sezon ortalama 12.34 dakika oyunda kalırken,  3.25 sayı, 2.11 ribaund, 0.72 asist, 0.64  top çalma, 0.64 top kaybı ortalamalarını tutturmuştu. Basketbola Trabzonspor’da başlayan Mustafa Baştürk,Mamak Belediye’den önce Yalova Belediye formasını giyiyordu.

“TAKIMDAN AYRILANLAR”

Takıma yeni isimler katılırken, buna karşılık, kadroyu gençleştirmek amacıyla takımın tecrübeli kaptanları Sercan Ergin ve Sezgin Eriş ile sözleşme yenilenmedi. Geçen sezonun başarılı oyuncularından Murat Erensoy,Bursa ekibi Final Gençlik’e, Mert Gizir ise Bornova Belediyespor’a,Talat Altunbey’in Semt77 Yalovaspor’a transfer oldular.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz