MUĞLA’DA YKS YILDIZLARINA ÖDÜL

MUĞLA’DA YKS YILDIZLARINA ÖDÜL

BUZAĞILAR’A KİMLİKLENDİRME ÇALIŞMASI

BUZAĞILAR’A KİMLİKLENDİRME ÇALIŞMASI

CHP’Lİ ÖZCAN “ORMAN YANGINLARI ÖNLENEBİLİRDİ”

CHP’Lİ ÖZCAN “ORMAN YANGINLARI ÖNLENEBİLİRDİ”

SEYDİKEMER BELEDİYESİ HİZMETTE HIZ KESMİYOR

SEYDİKEMER BELEDİYESİ HİZMETTE HIZ KESMİYOR

FETHİYE KAYMAKAMINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

FETHİYE KAYMAKAMINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

FETHİYE ZABITA EKİPLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 24 Temmuz 2020 - 17:44:18

FETHİYE ZABITA EKİPLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, örnek bir çalışmaya daha imza atarak, çevre temizliğine dikkat çektiler.  Çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmaya çalışan Zabıta ekipleri, Şehit Fethi Bey Parkı önündeki boş alanda çevre temizliği yaptılar. Alana araçlardan atıldığı tahmin edilen çöpleri toplayan ekipler, çevreye karşı daha duyarlı olunmasını istediler. Çevreyi kirletenlere ceza yazma görevi de bulunan Zabıta ekipleri, farkındalık oluşturmak için çöp topladı. Şehit Fethi Bey Parkı önündeki boş alanda yapılan çevre temizliği etkinliğinde Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ve Zabıta Müdürü Sadık Bağlan da yer aldı. Çoğunluğu ambalaj atıkları, içecek kutuları ve cam şişelerden oluşan çöpler; özverili bir çalışma sonucunda temizlendi. Temiz bir çevre sloganı ile gerçekleştirilen faaliyet ile çevre temizliğine dikkat çekildi.

“EN GÜZEL TEMİZLİK, KİRLETMEMEKTİR”

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan yaptığı açıklamada, “Normalde bizim görevimiz çevreyi kirletenlere ceza yazmak. Farkındalık oluşturmak için çevre temizlik faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Bugün mesaimize burada başladık. Bu alan daha çok araçlardan atılan çöplerle kirleniyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine yardımcı olmak ayrıca halkın bu konuda duyarlı olmasını istedik. En güzel temizlik, kirletmemektir. Fethiye’miz doğası ile cennet gibi bir yer. Hem misafirlerimizden hem de halkımızdan ricam çevreye çöp atmasınlar, atanları da uyarsınlar” dedi.

“GEREKEN DUYARLILIĞI GÖSTERİYORUZ”

Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli açıklamasında, “Özellikle sezonla birlikte çevre kirliliği önemli sorunlardan birisi oluyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü dışında tüm birimlerimiz ile bu konuda gereken duyarlılığı göstermeye çalışıyoruz. Elimizden gelen çabayı da harcıyoruz. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz de farkındalık oluşturmak için böyle bir temizlik faaliyeti organize etti. Genelde zabıta birimimiz, çöp atanlara ceza yazmakla görevli. Kirliliğin nedenleri biraz da vatandaşların duyarsızlığı. Şehit Fethi Bey Parkı’nın önündeki boş alanda bir temizlik çalışması yürüttük. Daha güzel bir Fethiye için elimizden geleni yapıyoruz. Halkımızdan ve kentimize gelen misafirlerimizden de aynı duyarlılığı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz