“TORKU DÖNER” FETHİYE’DE HİZMETE GİRDİ

“TORKU DÖNER” FETHİYE’DE HİZMETE GİRDİ

HARUN BALCI “O GECE KURTULUŞ GECESİDİR”

HARUN BALCI “O GECE KURTULUŞ GECESİDİR”

BODRUM OTOGARI’NDA TÜRKİYE’DE BİR İLK

BODRUM OTOGARI’NDA TÜRKİYE’DE BİR İLK

BÜYÜKŞEHİR’DEN KASAP ADAYLARINA UYGULAMALI EĞİTİM

BÜYÜKŞEHİR’DEN KASAP ADAYLARINA UYGULAMALI EĞİTİM

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERLE GEÇECEK

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERLE GEÇECEK

ÖZTARAKÇI  “ULAŞIM SORUNUNU ÖZEL JETLERLE AŞMAYA ÇALIŞIYORUZ”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 30 Haziran 2020 - 09:43:41

ÖZTARAKÇI  “ULAŞIM SORUNUNU ÖZEL JETLERLE AŞMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Korona Virüs salgını sonrasında oluşan güvenli seyahat sorunu Dünya Turizmini kalbinden vurdu. Pandemi sonrasında normalleşme günlerinin yaşanmaya başladığı bu günlerde kayıpları minimize etmek için kolları sıvayan GuletBookers, turizme yeni açılımlar getirdi. GuletBookers Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztarakçı, sosyal hayatta hijyen kurallarının yanında en büyük sorunun güvenli seyahat olduğuna dikkat çekerek, “Bu sorunu özel jetlerle aşmaya çalışıyoruz” dedi. Mart 2020 tarihiyle başlayan pandemi sürecinin Türk Turizmini çok etkilediğini belirten Öztarakçı,Biz şirket olarak “Mavi Yolcukuk” ve “Deniz Turizmi” konusunda uzman bir yapıyız diyerek, yaşadığımız sezon hakkında bazı değerlendirmelerde bulundu.

“KRİZE, ERKEN REZERVASYON DÖNEMİNİN 2. ÇEYREĞİNDE YAKALANDIK”

GuletBookers olarak Dünya’nın 22 farklı ülkesinde sahip olduğu geniş acente ağıyla yat turizmine hizmet veren şirketleri arasında Türkiye’nin en büyüklerinden biriyiz. Bu güne kadar Dünyaca ünlü birçok ünlü kimliği Bodrum’a getirdik. İtalya ve İspanya’da sert bir süreç yaşanan pandemi süreci bizi olumsuz etkiledi. Özellikle bu iki ülkeden beklediğimiz Temmuz rezervasyonlarında iptaller ve ertelemeler yaşadık. Pandemi süreci Dünya Turizmini erken rezervasyonun ikinci çeyreğinde yakaladı. Bizim hitap ettiğimiz Avrupalı yeni yıl kutlamalarından sonra turist bir araya gelir ve yaz tatilini planlar. Kısacası ürünlerde tercihlerini kullanır. Hitap ettiğimiz bu satın alma gücü yüksek olan grubun tam tercihlerini kullanacağı dönemde pandemiyi yaşadık. GuletBookers’ın müşteri portföyünün % 95’i Yabancı, yabancı misafirlerimizin de % 70’i Avrupalı. Bizim misafirimiz denizi ve denizin keyfini bilen, bunu bir yaşam tarzı olarak kabul etmiş bir grup. 40-70 Yaş arası bir gruba hizmet veriyoruz. Bu grup pandemi sürecinde etkilenme oranı yüksek bir grup aynı zamanda. Yabancı turist ürün tercihini yaparken birçok kriteri değerlendirir. Bu kriterleri başında şimdiye kadar güvenlik en önemli kriterdi. Geriye dönük süreçte biz bu kriterde zaman zaman zorlandık. Tam bu sorunu aştık derken önümüze bütün dünyayı sarsan bir pandemi süreci yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz. Bundan tabii ki uluslararası ticaret yapan firmalar ve biz önemli bir oranda olumsuz etkilendik. Biz ekonomik anlamdan en üst düzey turist grubuna hitap ediyoruz. Bu da verdiğimiz hizmetlerin çeşitliliğini ve kalite kriterlerini çok yükseltiyor.

“EURO, ALABİLECEĞİ EN KALİTELİ HİZMET İLE FİYAT İKİLİSİNİ TÜRKİYE’DE BULABİLİR”

Diğer taraftan avantajlarımızda var tabii ki. Dünyanın en geniş ahşap yat filosu, güneşli gün sayımız, birbirinde faklı ve mükemmel koylarımızın yanında kalite-fiyat bazındaki rekabet önemli avantajlarımız. Bu avantajlarımız yanında turistin kullandığı para birimi de çok önemli. Avrupalı turist kullandığı para birimi olan Euro,alabileceği en kaliteli hizmet ile fiyat ikilisini Türkiye’de bulabilir. Tüm bunların yanında bu pandemi sürecinde özellikle Avrupalı turist, yakın coğrafyasını tercih etme eğiliminde. 30 Haziran’a kadar sınır kapılarının kapalı olması en büyük sıkıntımız.

“MİSAFİRLERİMİZİN BİZE ULAŞMASI İÇİN ÖNCE BODRUM HAVALİMANINA ULAŞMASI GEREKİYOR”

Sınır kapılarımızın kapalı olması ve pandemi sonucu yaşanan olumsuzlukların etkisini, yaptığımız çalışmalar dahlinde ve kullandığımız iletişim kanallarıyla Haziran ayında oldukça azalttık. Günde 7-8 saat yaptığımız telefon konuşmalarla rezervasyon iptallerini bir bölümünü geri aldırdık. Çalışmalarımızın meyvesini Haziran’da hedeflediğimiz bağlantıların % 35’ini yakalayarak aldık.

“ULAŞIM SORUNUNU ÖZEL JETLERLE AŞMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Pandemi sürecinde yaşadığımız iptallerin en büyük nedenlerinde birisi önce ulaşımın tamamen kapanması sonrasında güvenli yolculuk kriterlerinin neredeyse seyahati imkansız kılacak kriterleri içermesiydi. Birebir temaslarla havayollarında yaşanan ulaşım sorununu özel jetlere yönlendirerek aşmaya çalışıyoruz. Şirketimizin ağırladığı misafir gruplarımız önemli bir bölümü 6-12 kişilik gruplar. Grupları 6-8 kişilik özel jetlerle taşıma çözümünü ürettik. Şimdi Bodrum Havalimanı ile bu konuda ki son detayları görüşüyoruz. Diğer taraftan da Temmuz ayı itibariyle sınır kapılarının açılması ile birlikte son dakika taleplerinde doğru orantılı bir artış yaşanacağını ve sezonun uzayacağını öngörüyoruz” dedi.(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz