TANIMADIĞINIZ KİŞİLERE KLİMA BAKIMI YAPTIRMAYIN

TANIMADIĞINIZ KİŞİLERE KLİMA BAKIMI YAPTIRMAYIN

İSTANBUL SPOT FETHİYE’DE HİZMETE BAŞLADI

İSTANBUL SPOT FETHİYE’DE HİZMETE BAŞLADI

İKLİM DEĞİŞİKLİKLERİNİN NARENCİYE MEYVESİ ÜZERİNDE ETKİLERİ

İKLİM DEĞİŞİKLİKLERİNİN NARENCİYE MEYVESİ ÜZERİNDE ETKİLERİ

10 BİNİ AŞKIN MASKE DAĞITTIK

10 BİNİ AŞKIN MASKE DAĞITTIK

MİLLETVEKİLİ TANAL ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

MİLLETVEKİLİ TANAL ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Muğla Polisinden Kalkanlı Tedbir
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 1 Nisan 2020 - 17:56:05

Muğla Polisinden Kalkanlı Tedbir

Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirleri titizlikle uygulaması ile sık sık gündeme gelen Muğla Emniyet Müdürlüğü, bu kez de polis merkezlerine iş ve işlemleri için gelen vatandaşların ateşlerini ölçen emniyet personeli mensuplarının söz konusu salgından etkilenmemesi için özel olarak hazırlattığı mika kalkanlarla gündeme geldi.

Bilindiği gibi dünya genelinde olduğu gibi ülkemiz genelinde de Coronavirüs (Covid-19) salgını yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Söz konusu salgının daha fazla yayılması, can kayıplarının artmaması için de birbirinden farklı tedbirlerin alınarak uygulanmasına da devam ediliyor.

Bu bağlamda Muğla Emniyet Müdürlüğü ‘nün almış olduğu kalkanlı tedbir vatandaşların büyük takdirini topluyor. Muğla İlinde Polis Merkezi Amirliklerine iş ve işlemleri için gelen vatandaşların ilk olarak dezenfekten maddesi ile ellerini dezenfekte etmeleri sağlanırken, ardından da görevli polis memurları tarafından hassas ateş ölçme cihazları ile ateşleri ölçülüyor. İşte tam da bu aşamada özel olarak hazırlatılan mika kalkanlar dikkat çekiyor.

Muğla İlinde Polis Merkezi Amirliklerine iş ve işlemleri için gelen vatandaşların görevli polis memurları tarafından ateşlerin ölçülmesi esnasında başta hapşırmak ve öksürmek olmak üzere çeşitli yollarla karşılıklı olarak birbirlerine virüs bulaşmaması için özel olarak hazırlatılan mika kalkan kullanılıyor. Böylelikle de çok önemli bir tedbir uygulanmış oluyor. Üstelik bu kalkan üzerinde;  HAYAT EVE SIĞAR sloganı ile Coronavirüs (Covid-19) salgınının belirtileri de vatandaşlara hatırlatılarak, bu belirtilerin görülmesi halinde kendilerinden aile hekimlerine müracaat etmeleri isteniyor. İlk olarak Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiser Hamdibey Polis Merkezi Amirliği’nde kullanılmaya başlanan özel olarak mikadan hazırlatılan kalkanlar Muğla Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu’nun talimatıyla Muğla İlinin 13 İlçesinde başta polis merkezi amirlikleri olmak üzere birçok hizmet binasında kullanılmaya başlandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz