TANIMADIĞINIZ KİŞİLERE KLİMA BAKIMI YAPTIRMAYIN

TANIMADIĞINIZ KİŞİLERE KLİMA BAKIMI YAPTIRMAYIN

İSTANBUL SPOT FETHİYE’DE HİZMETE BAŞLADI

İSTANBUL SPOT FETHİYE’DE HİZMETE BAŞLADI

İKLİM DEĞİŞİKLİKLERİNİN NARENCİYE MEYVESİ ÜZERİNDE ETKİLERİ

İKLİM DEĞİŞİKLİKLERİNİN NARENCİYE MEYVESİ ÜZERİNDE ETKİLERİ

10 BİNİ AŞKIN MASKE DAĞITTIK

10 BİNİ AŞKIN MASKE DAĞITTIK

MİLLETVEKİLİ TANAL ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

MİLLETVEKİLİ TANAL ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Memur-Sen’den Vefa Ve Dayanışma Örneği
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 1 Nisan 2020 - 17:45:38

Memur-Sen’den Vefa Ve Dayanışma Örneği

Memur-Sen ve Memur—Sen’e bağlı 11 Sendikadan örnek davranış. “Mili Dayanışma Kampanyası” ve “Şimdi Vefa Zamanı” kampanyalarına 2 milyon TL bağış yaptı.

Memur-Sen Konfederasyonu koronavirüsle mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na 1 milyon TL, “Şimdi Vefa Vakti” kampanyasıyla da İHH, Deniz Feneri ve Kızılay’a 1 milyon TL olmak üzere toplamda 2 milyon TL’lik bağışta bulundu.

Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen basın açıklamasıyla toplamda 2 milyon TL’lik bağış gerçekleştirildi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Adnan Ertem, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Deniz Feneri Derneği Başkanı Mehmet Cengiz ve Memur-Sen’e bağlı 11 sendikanın genel başkanlarının katılımıyla kampanyanın duyurusu yapıldı.

Konuyla ilgili olarak Muğla Memur-Sen İl Başkanı ve aynı zamanda Toç Bir-Sen Şube Başkanı Adem Köseoğlu bütün dünyada hissedilen ve geride ciddi yıkımlar bırakarak devam eden koronavirüs salgınıyla karşı karşıya olduklarını ifade ederek, Türkiye’nin ilk zamanlar salgından aldığı tedbirler sayesinde korunduğunu ama kaçınılmaz son ile yüzleştiğini, artık millet olarak birlik zamanı ve vefa zamanı dedi. Gerekli tedbirlerin ilk andan itibaren alındığını, gerek milletin hassasiyeti ve gerekse devletin ortaya koyduğu mücadele sayesinde salgına karşı ciddi savaş verildiğini ifade etti.

Açıklamasında Köseoğlu “Özellikle sağlık hizmetlerini sunan kamu görevlisi arkadaşlarımız başta olmak üzere, sahada üretimin devam etmesi ve vatandaşa hizmet götürülmesi noktasında çalışan kamu personelimiz için evde kalın çağrısında bulundu. Memur-Sen olarak koruyucu giyim malzemelerinin kapsamında 50.000 ürün bağışladık. Tüm kamu çalışanları için sahada gerekli tedbirlerin alınması, kronik rahatsızlığı olan personelin izinli sayılması, azami çalışanla işlerin yürütülmesi, esnek çalışma saatleri ve kolay temizlenebilecek kıyafet ile kamu personelinin hizmet sunması vb. gibi kamu çalışanı koruyacak tedbirleri teklif ettik ve sahada da takipçisiyiz dedi. Bu süreçte başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu personeline fedakârlıklarından dolayı minnettarız” ifadelerini kullandı.

Köseoğlu açıklamasında sadece kamu hizmeti noktasında olmadıklarını ifade ederek; Birlik olma zamanı, vefa zamanı dedi. Millet olarak birçok zorlukla karşılaştık. Her zorluğu başarı ile aşmaktaki sihirli gücümüz birlikten, beraberlikten ve vefa duygusundan gelmektedir. Birbirimize kenetleme zamanı. Her sorunun üstesinden olduğu gibi birlikte bunun da üstesinden daha da güçlenerek çıkacağız. İhtiyaç sahiplerine el uzatma zamanı, paylaşma zamanı. Bunu da Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan “Mili Dayanışma Kampanyası” ve  “Şimdi Vefa Zamanı” kampanyalarına 1’er milyon TL olmak üzere toplam 2 milyon TL bağış yaptık. Genel merkez ve taşra teşkilatlarının desteği ile üretimin ve hizmetin devam etmesinin yanında ihtiyaç sahiplerine el uzatmamız noktasında da üstümüze düşeni yapmanın bir huzuru var. Sahada maddi-manevi tüm gücümüzle bu süreci en az hasarla atlatmak için varız. Millet olarak bizde bu birlik ve beraberlik olduğu sürece üstesinden zaferle çıkacağız.” dedi.

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz