MUĞLA POLİSİNDEN KALKANLI TEDBİR

MUĞLA POLİSİNDEN KALKANLI TEDBİR

İYİ PARTİDEN YEREL YÖNETİMLERE 15 MADDELİK ÖNERİ

İYİ PARTİDEN YEREL YÖNETİMLERE 15 MADDELİK ÖNERİ

KREDİ BORÇLARI ERTELENDİ, İSTEYENLERE DESTEK KREDİSİ

KREDİ BORÇLARI ERTELENDİ, İSTEYENLERE DESTEK KREDİSİ

BAŞKAN BELEDİYE HOPARLÖRÜNDEN HALKA SESLENDİ

BAŞKAN BELEDİYE HOPARLÖRÜNDEN HALKA SESLENDİ

ESNAF HASTANESİ “POZİTİF ÇIKAN SONUCUMUZ BULUNMAMAKTADIR”

ESNAF HASTANESİ “POZİTİF ÇIKAN SONUCUMUZ BULUNMAMAKTADIR”

FETHİYE’DE VEFA DESTEK GRUBU GÖREVE BAŞLADI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 24 Mart 2020 - 09:46:20

FETHİYE’DE VEFA DESTEK GRUBU GÖREVE BAŞLADI

Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak nitelendirilen Korona Virüs (Kovid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önleyici tedbirler almaya devletimiz ve hükümetimiz  aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz  Cumartesi günü  ek genelge olarak yayınlanan önleyici tedbirler kapsamında; 65 yaş üzeri ile bağışıklık sistemi düşük ve kronik akciğer hastalığı, astım, koah, kalp ve damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlar için 21.03.2020 Cumartesi gününden itibaren sokağa çıkma yasağı getirildi. Bu kapsamda 65 yaş ve üstü vatandaşlar;  ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırıldı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında Fethiye’de Vefa Destek grubu kuruldu.

 

“FETHİYE VEFA DESTEK GRUBU OLUŞTURULDU”

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında göreve başlatan Fethiye Vefa Destek Grubu; Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, İlçe Sağlık Müdürü Ruhsar Doyuk, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sevim Seringen, Fethiye İlçe Müftüsü  Kamil Oktay,  Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Sosyal Yardımlaşma  ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan Kuşgöz, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Osman Çıralı, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ile Fethiye Kızılay Şubesi Başkanı Burhanettin Tuna’dan oluşmakta. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama ve yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112, 155, 156 numaralar üzerinden ihtiyaçlarını bildirecekler. İrtibat kurulacak  diğer numaralar; Kaymakamlık ve sosyal hizmetler; 614 00 29 (0-252), 612 18 38 , emniyet (0-252), 612 21 34 (0-252), 614 46 21(0-252).

 

“65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYAÇLARINI KARŞILANACAKTIR”

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner yapmış olduğu açıklamada “65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı getiren genelge gereğince vatandaşlarımızın sağlıkları  başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için alınan tedbirler kapsamında vatandaşların bildirdikleri ihtiyaçların cevaplandırılması ve hizmetlerin üretilmesi için ekli listede belirtilen kamu personeli görevlendirilmiştir. Bu kapsamda talepler ilk olarak 112 Çağrı Merkezinden, İlçemiz Sosyal Hizmet Merkezinin ekte belirtilen sabit telefonuna yönlendirilecek olup gelen talebe göre  göreve Sosyal Hizmet Merkezindeki görevli personel,  ekte iletişim bilgileri yer alan kamu görevlilerine talep sahibinin talebi ve bilgilerini aktararak vatandaşımızın ihtiyacı karşılanacaktır. Ekli listede yer alan ekip Saat 08.30-18.00 arası görev yapacak olup saat 18.00’den sonra gelen talepler bölgesine göre Emniyet ve Jandarma Harekat Merkezine iletilecektir. Sokağa çıkma yasağı kapsamında bulunan 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın talepleri PTT Müdürlüğü irtibat görevlilerine de iletilecek olup PTT Müdürlüğünce 80 yaş ve üzeri evde hizmet uygulaması yapılacaktır. Ekiplerimiz; vatandaşlarımızın ikametlerine  maske ve eldiven ile hijyen kurallarına riayet ederek gitmelerini, içersinde bulunduğumuz bu hassas ve zor dönemde vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamak noktasında azami hassasiyet gösterilerek herhangi bir verilmemesine özen gösterilecektir” dedi. (HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz