ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

DOKTORLAR VE SAĞLIKÇILARA FETHİYE HALKINDAN  DESTEK

DOKTORLAR VE SAĞLIKÇILARA FETHİYE HALKINDAN  DESTEK

VİRÜS HIZLI TANI KİTLERİ MUĞLA’DA

VİRÜS HIZLI TANI KİTLERİ MUĞLA’DA

MUĞLA’DA TEK ÇİFT PLAKA UYGULAMASI YOK

MUĞLA’DA TEK ÇİFT PLAKA UYGULAMASI YOK

SALI PAZARININ GİYİM BÖLÜMÜ KURULMADI

SALI PAZARININ GİYİM BÖLÜMÜ KURULMADI

TOPRAKÇI’ DAN  “18-24 MART YAŞLILAR HAFTASI” MESAJI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 23 Mart 2020 - 18:09:59

TOPRAKÇI’ DAN  “18-24 MART YAŞLILAR HAFTASI” MESAJI

Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür vekili Osman Toprakçı 18-24 Mart Yaşlılar haftası nedeniyle açıklamada bulundu. Toprakçı açıklamasında “Ömrünün en güzel yıllarını; vatanına, milletine ve ailesine hizmet ederek geçirmiş yaşlılarımıza, kimseye muhtaç olmadan yaşayabilecekleri güvenli ortamı hazırlamak hepimizin görevidir. İnsanımızın hepsine bu nazarla bakıyor, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın güvenliğini, refahını, huzurunu temin etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizin de karşı karşıya kaldığı yeni tip korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler ve önlemler kapsamında 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında hafta boyunca düzenleyeceğimiz etkinliklerimiz iptal edilmiştir” dedi.

“YAŞLILARIMIZIN DIŞARIYA ÇIKIŞLARI KONTROLLÜ ŞEKİLDE SAĞLANMAKTADIR”

Açıklamasına devam eden Toprakçı “İl Müdürlüğümüze bağlı Huzurevlerimizde yaşlılarımıza yönelik alınan tedbirler kapsamında; Huzurevlerimizde ziyaretçi girişlerine sınırlama getirilerek, huzurevlerimizde kalmakta olan yaşlılarımızın dışarıya çıkışları kontrollü şekilde sağlanmaktadır. Yaşlılarımızın sağlık durumları yakından takip edilmekte, ateş ölçümleri belli aralıklar ile sıkı takip altına alınmaktadır.Huzurevleri düzenli olarak dezenfekte edilerek, temizlenmektedir. Huzurevlerinde görevli olan personellerimize ve hizmet almakta olan yaşlılarımıza konu kapsamında eğitimler verilmiş, verilmeye devam etmektedir. Unutmamalıyız ki asılsız haber ve iddialara itibar etmeden belirlenen kurallara uyarak ve hijyene dikkat ederek, kendimizi ve çevremizi koruyabilir salgının yayılmasının önleyebiliriz. Bu düşüncelerle tüm büyüklerimizin “18-24 Mart Yaşlılar Haftasını” kutluyor, ömürlerinin her anını sağlıkla ve mutlulukla yaşamalarını temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

“DÜZENLİ ARALIKLARLA TEMİZLENEREK DEZENFEKTE EDİLMEKTEDİR”

İl Müdür vekili Toprakçı yaptığı açıklamada, “İl Müdürlüğümüze bağlı faaliyet gösteren Merkez ve Fethiye Huzurevi Müdürlüklerimiz, Milas ve Fethiye ilçesinde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezlerimiz ile diğer yatılı kuruluşlarımızda dezenfeksiyon işlemleri yapılmış olup personellerimize gerekli bilgilendirme ve eğitimler verilmiştir. Özellikle Huzurevlerimizde 24 saat süreyle sağlık hizmeti yürütülmekte olup, huzurevi sakinlerimizin günde 4 kez vücut ateşi ölçümleri yapılmakta, mesaiye gelen personellerin de kuruluşa girişte ölçümleri yapılarak kayıt altına alınmaktadır. Kuruluşlarımız gün içerisinde düzenli aralıklarla temizlenerek dezenfekte edilmektedir. Personelimizin maske ve eldiven kullanımlarına özen gösterilmektedir. Ayrıca, dışarıdan gelebilecek virüs yayılımına karşı ziyaretler durdurularak, tüm bireylerin zorunlu haller dışında kuruluş dışına çıkmalarına izin verilmemektedir. Olası vakaların tesbiti anında tüm kuruluşlarımızda gözlem odaları oluşturuldu. Bakanlığımız genelgesi gereği önlemler kapsamında ilimizde faaliyet gösteren 58 özel kreş, gündüz bakımevi ve çocuk kulüpleri 16 Mart 2020 tarihi itibariyle bir sonraki açıklamaya kadar tatil edilmiştir” dedi. Toprakçı, “Yaşanılan bu süreçte vatandaşlarımızın yetkili kurumlarımızın tavsiyelerine uymalarını öneriyor, hepinizin mümkün olduğunca evde kalarak bu süreci toplu ortamlardan uzak, sağlıklı bir şekilde geçirmenizi özellikle tavsiye ediyoruz. Vatandaşlarımızın evlerinden çıkmadan 7 gün 24 saat bakanlığımız hizmetlerine ulaşmaları mümkündür. Alo 183 Sosyal Destek Hattı ile aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı ve şehit yakınları ile gaziler ve gazi yakınlarına yönelik hizmetler, Alo 144 Sosyal Yardım Hattı aracılığı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülen şartlı eğitim/sağlık yardımları, kömür yardımı, gıda yardımı, engelli aylığı, eşi vefat eden kadınlara yapılan yardımlar, barınma yardımı, doğum yardımı vb. Yardımlar ile proje destekleri hakkında her türlü talep, öneri ve şikayetler, Alo170 Hattı ile çalışma hayatı ile ilgili her türlü soru, görüş, öneri, dilek, ihbar ve şikayetler, ayrıca internet üzerinden Açıkkapı ve e-Devlet portalı ile online olarak başvuru, talep, öneri ve şikayet alınabilmektedir. Ayrıca İl Müdürlüğümüze 0 (252) 214 12 40, 0 (252) 214 00 39, 0 (252) 214 92 22 numaralı telefonlardan da ulaşılabilmektedir” diye ifade etti.(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz