MUĞLA POLİSİNDEN KALKANLI TEDBİR

MUĞLA POLİSİNDEN KALKANLI TEDBİR

İYİ PARTİDEN YEREL YÖNETİMLERE 15 MADDELİK ÖNERİ

İYİ PARTİDEN YEREL YÖNETİMLERE 15 MADDELİK ÖNERİ

KREDİ BORÇLARI ERTELENDİ, İSTEYENLERE DESTEK KREDİSİ

KREDİ BORÇLARI ERTELENDİ, İSTEYENLERE DESTEK KREDİSİ

BAŞKAN BELEDİYE HOPARLÖRÜNDEN HALKA SESLENDİ

BAŞKAN BELEDİYE HOPARLÖRÜNDEN HALKA SESLENDİ

ESNAF HASTANESİ “POZİTİF ÇIKAN SONUCUMUZ BULUNMAMAKTADIR”

ESNAF HASTANESİ “POZİTİF ÇIKAN SONUCUMUZ BULUNMAMAKTADIR”

FETHİYE’DE KONUT ALAN HER ZAMAN KAZANIR
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 22 Mart 2020 - 18:37:15

FETHİYE’DE KONUT ALAN HER ZAMAN KAZANIR

Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz açıklamasında “korona virüsünden emlak piyasasında geçici bir azalma gözlemlemekteyiz. Bu normal bir durumdur. Vatandaşlarımız sağlıklarını ön planda tutmaları lazım. Bu nedenle emlak piyasası ikinci plandadır önce sağlığı korumak gerekiyor” dedi. serdar Oğuz “sağlıkla ilgili kaygılar ortadan kalktıktan sonra emlak piyasasının geçen yıldan daha iyi olacağını söyleyebiliriz” dedi.

“DÜŞÜK KREDİ FAİZ ORANLARI EMLAK PİYASASINI DESTEKLEYECEKTİR”

“Fethiye’de konut alan her zaman kazanır” diyen Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz “Bu dönemde yurt içinde ve dışında düşen kredi faiz oranları emlak piyasasını destekleyecektir. Korona virüs salgını sona erdikten sonra da; faizler hemen yükselmez, piyasanın normal seyrine devam etmesi için bir müddet düşük seviyelerde kalacağını düşünüyoruz” dedi. Bu salgının sona ermesinin ardından emlak piyasasında canlanma olacağını kaydeden Oğuz, “Korona virüsünden dolayı alınan tedbirler ve dünya piyasasında yaşanan gelişmelerin emlak piyasasına yansıması olacaktır. Son günlerde piyasanın yavaşladığını görmekteyiz. Emlak satışından ziyade şu anda insanların önceliği sağlık olmuştur. Bu konular ikinci planda kalmaktadır” dedi. Türkiye genelinde alınan korona virüsü tedbirlerine Fethiye’de hassasiyetle uyulduğunu hatırlatan Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, insanların ilk plana sağlık konusunu aldığını söyledi. Fethiye özelinde ise emlak piyasasında bir düşme olmayacağını vurgulayan Oğuz, genel anlamda yükselişin devam edeceği yönünde görüş bildirdi.

“ŞU ANDA İNSANLARIN ÖNCELİĞİ SAĞLIK OLMUŞTUR”

Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz yaptığı açıklamada, “Devletin aldığı önlemler hastalığın yayılmasını önlemede çok etkili oldu ve olmaya da devam ediyor. Fethiye’de halkımız bu tedbirleri hassasiyetle uygulamaktadır. Bu yönde gerekeni de yapıyor. Bazı bölgeler eskisi gibi yoğun değil. İnsanlar eskisi gibi fazla sokağa çıkmıyorlar. Zamanlarını evlerinde geçirenler var. Tedbirlere uyulmakta, anlatılanların doğru anlaşıldığı ve alınanlar önlemleri uygulamaya çalıştığını düşünüyorum. Bu bakımdan başarılı bir süreç yaşıyoruz. Korona virüsünden dolayı alınan tedbirler ve dünya piyasasında yaşanan gelişmelerin emlak piyasasına yansıması olacaktır. Son günlerde piyasanın yavaşladığını görmekteyiz. Emlak satışından ziyade şu anda insanların önceliği sağlık olmuştur. Bu konular ikinci planda kalmaktadır. Ancak bu salgının düzelmesi ile emlak satışlarında bir artış olacağını söyleyebiliriz. Dünya genelinde faizlerde ciddi bir düşüş oldu. Küresel piyasaların yavaşlamasının önüne geçmek, ekonomilerin canlılığını devam ettirmek adına faizlerde ciddi düşüşler meydana geldi. Türkiye de bu düşüş trendine girdi. Dolayısıyla bu durum ortadan kalkınca emlak piyasasında daha güzel günler göreceğiz” dedi. Açıklamasını sürdüren Oğuz, “Her zaman söylediğimiz gibi Fethiye emlak piyasasında bir düşme olmaz. Genel anlamda yükselişimizi sürdüreceğimizi düşünüyorum. Biz alıcılara Fethiye’nin her zaman yatırım için en uygun bölge olduğunu söylüyoruz. Fethiye’de emlak alan zarar etmez. Fethiye’ye yurt içinden ve dışından talep var. Fethiye’de konut ve emlak alan her zaman kazanır” dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz