ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

DOKTORLAR VE SAĞLIKÇILARA FETHİYE HALKINDAN  DESTEK

DOKTORLAR VE SAĞLIKÇILARA FETHİYE HALKINDAN  DESTEK

VİRÜS HIZLI TANI KİTLERİ MUĞLA’DA

VİRÜS HIZLI TANI KİTLERİ MUĞLA’DA

MUĞLA’DA TEK ÇİFT PLAKA UYGULAMASI YOK

MUĞLA’DA TEK ÇİFT PLAKA UYGULAMASI YOK

SALI PAZARININ GİYİM BÖLÜMÜ KURULMADI

SALI PAZARININ GİYİM BÖLÜMÜ KURULMADI

GÜLSİN ONAY’DAN HER PAZAR  KONSER
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 21 Mart 2020 - 13:54:40

GÜLSİN ONAY’DAN HER PAZAR  KONSER

Dünyaca ünlü devlet sanatçımız piyanist Gülsin Onay; koran virüsü salgını nedeniyle  gün sosyal medya üzerinden bir ‘online konser’ veriyor. Geçtiğimiz Pazar günü ilk konserini veren  Gülsin Onay; Twitter Facebook ve Instagram hesaplarından yoğun bir ilgiyle izlenen konserden dolayı sevenlerine çok teşekkür etti. Gülsin Onay her Pazar günü sosyal medya hesaplarından canlı konser verecek.

Ünlü piyanist ve devlet sanatçısı Gülsin Onay açıklamasında “Sevgili dostlarım ve müzikseverler. Tüm dünyada yaşanan Koronavirüs salgını sebebiyle yaşanan olaylar her yönüyle küçükten büyüğe hepimiz için çok etkili olmaya başladı. İlk defa bu boyutta tüm dünyayı etkisi altına alan yaşamsal bir tehditle karşı karşıyayız. Bildiğiniz gibi çok hızlı ilerliyor ve maalesef ölümlerle sonuçlanıyor. Maddi ve manevi sarsıldığımız bu felaketin sözlerine kulak vermek ve üstesinden gelmek için tüm çabayı birlikte sarf etmeliyiz. Bu koşullar altında zaman zaman kaygı, öfke, çaresizlik, umutsuzluk gibi bir çok farklı duyguyu bir arada yaşayabiliyoruz. Ancak bunlara kapılmadan sakinlikle ve sabırla üstesinden gelebiliriz. Bu mücadelede doktorlar ve sağlık personelleri kadar biz sanatçılara da önemli bir pay düşmektedir. Ruhumuzu derinden etkileyen ve yaralayan bu kayıplar karşısında yitirdiklerimizi yerine koyamayız ancak bir anlam katabiliriz. Birbirimizin kalplerine her gün yeniden dokunabiliriz. Ben bir sanatçı olarak kendimi tüm insanlığa karşı sorumlu ve borçlu hissediyorum. Yeni oluşan koşullarda insanlara müziğimle elimi uzatmak ve kalben yanlarında olmak istiyorum. Bu düşüncelerle yola çıkarak müziğimi canlı yayın ortamında sizlerle buluşturma çabası içerisindeyim. 15.03.2020 Pazar günü Twitter Facebook ve Instagram hesaplarımdan duyurduğum canlı yayın konserlerime gösterdiğiniz ilgi beni inanılmaz mutlu etti ve hissettiklerimi doğrularcasına güzel geri dönüşler aldım. Sizlerle olmak ve müziği paylaşmak benim için çok kıymetli. Türkiye, Polonya, Almanya ve İngiltere’de yapılması planlanan 15 konserim iptal edilse de bu koşulları sizlere ulaşmak için bir engel olarak görmüyor ve daha güçlü sebepler olarak kalbimde hissediyorum. Twitter hesabımdan verdiğim canlı yayın konseri, 1 günde fiziksel olarak gerçekleşmesi mümkün olmayan koşulları müzikle gerçekleştirmiş oldu.. 900.000 kişi ile birlikte olmanın gücü beni bu konserlere devam etmek için  bir kez daha kanatlandırdı. Tüm sevgi ve inancımla sizlerin yanında olmak ve yaralarımızı birlikte müziğin mucizevi gücüyle sarabilmek ümidiyle her Pazar günü saat 19:00 Twitter, 20:00 Facebook, 21:00 Instagram hesaplarımdan ve yakın bir zamanda duyuracağım Youtube kanalımdan canlı yayın konserlerime devam edeceğim.  Daima müzikle kalalım ve bizleri  kucaklayıp, ruhumuzu sarmasına izin verelim” dedi.

 

“GÜLSİN ONAY’A 1987 YILINDA DEVLET SANATÇISI UNVANI VERİLMİŞTİR”

Gülsin Onay’ın uluslararası müzik kariyeri Arjantin’den Japonya’ya uzanan bir coğrafyada 5 kıta 80 ülkeyi kapsar. Bugüne kadar dünyanın belli başlı tüm müzik merkezlerinde dinleyicilerle buluşan sanatçı Dresden Staatskapelle, İngiliz Kraliyet Filarmoni, Philharmonia Orkestrası, İngiliz Oda Orkestrası, Japon Filarmoni, Münih Radyo Senfoni, Saint Petersburg Filarmoni, Tokyo Senfoni, Varşova Filarmoni, Viyana Senfoni gibi önemli orkestralarla konserler verdi. Birlikte çaldığı şefler arasında Vladimir Ashkenazy, Erich Bergel, Michael Boder, Andrey Boreyko, Jorg Faerber, Vladimir Fedoseyev, Edward Gardner, Neeme Jarvi, Emmanuel Krivine, Ingo Metzmacher, Esa-Pekka Salonen, Jose Serebrier, Vassily Sinaisky, Stanislaw Wislocki ve Lothar Zagrosek sayılabilir. Rachmaninov yorumlarıyla müzik otoritelerinden büyük övgüler alan Gülsin Onay ayrıca, uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı kabul edilmektedir. Polonya Hükümeti Gülsin Onay’ı Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırmıştır. Hocası Saygun’un dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak tanımlanan Onay, gerek konser programlarından gerekse kayıtlarından eksik etmediği bestecinin eserlerini önemli orkestralar eşliğinde sayısız ülkede seslendirmiştir. Piyano eğitimine üç buçuk yaşında başlayan ve Üstün Yetenekli Çocuklar Kanunu kapsamında Paris Konservatuvarı’nda eğitim gören Gülsin Onay’a 1987 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verilmiştir. 1988 yılında Boğaziçi ve 2007 yılında Hacettepe Üniversiteleri tarafından Fahri Doktora ile onurlandırılmıştır. Onay, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Solisti olup, Bilkent Üniversitesi’nin de Sürekli Sanatçısıdır. Yurtiçi ve dışında pek çok yardım konseri veren Gülsin Onay, 2003 yılında UNICEF Türkiye Milli Komitesi tarafından “İyi Niyet Elçisi” seçilmiştir. Sanatçıya ayrıca Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından 2007 Onur Ödülü Altın Madalyası ve Donizetti 2011 Klasik Müzik Ödülleri Yılın Piyanisti ödülü, 42. İstanbul Müzik Festivali’nin 2014 “Onur Ödülü” ve 2018 Bodrum Müzik Festivali “Onur Ödülü” Gülsin Onay’a verilmiştir. Tekirdağ’da bir sokağa Gülsin Onay’ın ismini veren Süleymanpaşa Belediyesi, 2015’ten bu yana, sanatçının adına “Gülsin Onay Piyano Günleri”ni ve ayrıca 2018 sonunda finali gerçekleştirilen Bisante Gülsin Onay Ulusal Beste Yarışması’nı düzenlenmektedir.Onay, 2017’den bu yana, TRT Radyo-3’te, “Gülsin Onay’la Radyo-3 Atölyesi” adlı bir program sunmaktadır.

 

“GEÇTİĞİMİZ YIL “GÜLSİN ONAY” FETHİYE’DE KONSER VERMİŞTİ”

 

Geçtiğimiz yıl Beşkaza Meydanında sahne alan Ünlü Türk Piyanisti ve  Devlet sanatçısı Gülsin Onay  muhteşem bir konser vermişti. Konsere Fethiye’de yaşayan büyük ilgi gösterdiler. Viyolonsel sanatçısı Benyamin Sönmez’in anısına 8’incisi düzenlenen “Klasik Müzik Festivali” programı kapsamında sahne alan Ünlü Piyanist Gülsin Onay; Fethiyelileri  adeta büyülemişti.(HABER/GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz