Memur-Sen’den Vefa Ve Dayanışma Örneği

Memur-Sen’den Vefa Ve Dayanışma Örneği

Büyükşehir Fethiye’de 100 Eczaneyi Dezenfekte Etti

Büyükşehir Fethiye’de 100 Eczaneyi Dezenfekte Etti

BİK, Ortak Manşet Çağrısı İçin Basına Teşekkür Etti

BİK, Ortak Manşet Çağrısı İçin Basına Teşekkür Etti

FETHİYE’DE MİNİBÜS SEFERLERİNE SINIRLAMA GELDİ

FETHİYE’DE MİNİBÜS SEFERLERİNE SINIRLAMA GELDİ

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİLER
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 21 Mart 2020 - 13:56:17

GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİLER

Tezmaksan ve Akım Metal güçlerini birleştirdi. Hedef; Yerli takım tezgâhları kullanımını yaygınlaştırmak, dışa bağımlılığı azaltmak. İmalat sanayide ana üretim malı olarak kullanılan takım tezgâhları sektörünün iki büyük temsilcisi, güçlerini birleştirdi. CNC satış, servis, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve eğitim konusunda uzman olan TEZMAKSAN, Türkiye’nin yerli CNC üreticisi SMB Technics’ın distribütörü oldu. Gerçekleştirilen işbirliği ile Türkiye’de imalat sanayinde yerli takım tezgahı kullanımının artırılması; savunma, havacılık ve otomotiv gibi sektörlerde kullanılan takım tezgahları için yerli çözümlerin üretilmesi amaçlanıyor.

Türkiye takım tezgahları sektörünün lider, Avrupa’nın ise beşinci büyük markası TEZMAKSAN, Akım Metal ve A Grup şirketlerden SMB Technics ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokole göre Türkiye’nin yerlileşme hamlesiyle paralel bir şekilde geliştirilen TT-550 ve TT-850 gibi çift taretli, robot otomasyonlu CNC torna tezgahlarının Türkiye satışı TEZMAKSAN tarafından gerçekleştirilecek. Yerli CNC takım tezgahlarının yaygınlaştırılıp, dışa bağımlılığın azaltılması amaçlanan iş birliğinde ayrıca ihracatın arttırılması da hedefleniyor. 40’dan fazla yerli ve yabancı markanın distribütörlüğünü yapan TEZMAKSAN ile gerçekleştirilen iş birliğini değerlendiren Akım Metal A Grubu Genel Müdürü Ali Fazıl Böyet,şunları kaydetti: “1963 yılından bu yana sektörün gelişmesi için çalışmaktayız. TEZMAKSAN ile de bu anlamda geçmişten bu güne uzanan çok önemli işbirliklerimiz oldu. Yine sektöre ve ülke ekonomisine katkısının çok yüksek olacağına inandığımız bir projede güçlerimizi birleştirdik. Şimdiye kadar Türkiye’de universal tezgahlarda ve sac işleme tezgahlarında bir torna üretimi yapılmamış. Talaşlı imalatta Türkiye rüştünü ispatlamaya çalışıyor. İşte bu nedenle biz de taşın altına elimizi koyduk, çalışmalarımızı teknolojik olarak TEZMAKSAN ile birlikte daha da ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum.”

“TAKIM TEZGAHLARININ İHRACATA DOLAYLI KATKISI 21 MİLYAR DOLAR”

Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu ise konuya ilişkin şunları söyledi: “İstikrarlı ve  güçlü; yerli ve milli bir markayı bünyemize katarak güzel bir işbirliğine imza attık. Artık Akım Metal ürün gamında bulunan tezgahların dağıtımı, satış mühendislerinden oluşan ekibimiz tarafından gerçekleştirilecek. Böylece birçok sektöre ulaşma olanağımız daha da artacak ve ihracat portföyümüz genişleyecek. Güç birliğimiz, her iki firmayı da daha iyi noktalara taşıyacaktır” dedi. Aydoğdu, imalat sanayide ana üretim malı olarak kullanılan takım tezgahlarının havacılık, savunma, otomotiv, beyaz eşya ve kalıpçılık gibi Türkiye ihracatının lokomotif sektörlerine katkısının değer bazında 21 milyar dolar olduğunu da sözlerine ekleyerek, “Söz konusu işbirliği ile Türkiye’nin daha çok kazanacağına inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Akım Metal A Grubu Şirketlerinden SMB Technics, savunma sanayine yüksek teknolojili robotlu namlu  tezgahları da üretiyor. Ürün gamında TT-550 ve TT-850 gibi çift taretli, robot otomasyonlu CNC torna tezgahları bulanan SMB Technics’in fabrikası İstanbul Anadolu yakası Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunuyor. 40 yılı aşkın bilgi birikimiyle talaşlı imalat sanayinde çalışmalar yapan TEZMAKSAN, Türkiye makine pazarının lider markasıdır. Dünyadaki yenilikleri ve gelişen teknolojileri de takip ederek sektöründe CNC satış, servis, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve eğitim hizmeti vermeye devam etmektedir. Kuruluşundan bu yana sadece teknolojiyi takip etmekle kalmayıp, makina imalatıyla teknoloji üretimine katkıda da bulunan firma, sektörün yurtdışına açılmasında da önemli bir misyon üstlenmiştir. 5 yıl önce kurduğu AR-GE departmanıyla teknoloji yatırımlarına ara vermeden devam eden TEZMAKSAN, geliştirdiği yazılım ve otomasyon sistemleriyle de öne çıkmaktadır.(HABER MERKEZİ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz