Memur-Sen’den Vefa Ve Dayanışma Örneği

Memur-Sen’den Vefa Ve Dayanışma Örneği

Büyükşehir Fethiye’de 100 Eczaneyi Dezenfekte Etti

Büyükşehir Fethiye’de 100 Eczaneyi Dezenfekte Etti

BİK, Ortak Manşet Çağrısı İçin Basına Teşekkür Etti

BİK, Ortak Manşet Çağrısı İçin Basına Teşekkür Etti

FETHİYE’DE MİNİBÜS SEFERLERİNE SINIRLAMA GELDİ

FETHİYE’DE MİNİBÜS SEFERLERİNE SINIRLAMA GELDİ

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

Babadağ’dan Uzun ince bir yoldayım çalarak atladı
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 18 Mart 2020 - 19:14:40

Babadağ’dan Uzun ince bir yoldayım çalarak atladı

Holident Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kurucu ortağı Dt.Çağatay Aras konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Hastamız Frederic De Wulf geçtiğimiz aylarda bize bir hayalini paylaştı ve biz de onu desteklemekten mutluluk duyduk. Babadağı’ndan Çello çalarak atlamak istediğini anlattığında ilk başta şaşırsak da arkasındaki hikayeyi paylaşınca onu cesaretlendirmek istedik. Frederic farklı ülkeleri tanımak için Amerika’dan Seattle’dan çıktığı yolculukta ülkemize kadar gelmiş ve bizim değerlerimizi anlayıp bunu ölümsüzleştirmek istemiş. Aşık Veysel’i tanımış ve onu felsefesini anlamak çalışmakla yetinmeyip şarkılarını çellosuyla çalmaya başlamış ve bunu ölümsüzleştirmek için bu proje aklına gelmiş. Hem kültürel değerlerimizi hem de Fethiye’mizin güzelliklerini bir araya getiren bu projede biz de elimizden geleni yapmak istedik. Sonuçta ortaya çok keyifli bir video çıktı. Umarım tüm Dünya’dan izleyicilere ulaşır ve Fethiye’yi bilmeyenlere duyurmak için bir aracı olur.

Frederic De Wulf projeyle ilgili düşüncelerini şöyle paylaştı: “Aşık Veysel’i ilk dinlediğimde şarkısının ne kadar duygu dolu olduğunu hissettim. Onu araştırdığımda ne kadar mütevazi bir ruhu olduğunu fark ettim. Şarkısında dünya yolculuğunun iki kapı arasında geçtiğini ve hayatta ne olursa olsun yürümeye devam etmemiz gerektiğini anlatıyordu. Sözlerini anlamasam da duygularını dinleyiciye aktarıyordu. Bu büyüleyici bir etkiydi ve bunu ölümsüzleştirmek istedim. Ve bu hayalim projede bana destek olan pilotumuz Ferdi Toy ve Holident Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi sayesinde gerçek oldu.”

Frederic çocuk yaşlardan beri tekneyle dünyayı gezmek istediğini anlattı: “Dünyayı gezmek yelken yapmaktan öte insanlarla buluşmak adına heyecan verici. Bir ülke hakkında televizyondan, haberlerden duyduklarımızın hepsi gerçek dışı. Bunu en iyi Türkiye’de gördüm. Buraya geldiğimde çok iyi dostluklar kurdum. Şimdi ülkeyi keşfediyorum ve ne kadar nazik ve yaptıkları işlerde ne kadar profesyonel olduklarını görüyorum. Türkiye kesinlikle tekrar tekrar geleceğim bir yer”.

Videoyu Holident Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin web sitesinde (www.holident.com) ve facebook sayfasında izleyebilirsiniz.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz