MAHSUR  KALAN  OĞLAK  KURTARILDI

MAHSUR  KALAN  OĞLAK  KURTARILDI

ÜRETTİĞİ ZEYTİNYAĞINI MARKA YAPTI

ÜRETTİĞİ ZEYTİNYAĞINI MARKA YAPTI

FETHİYE’NİN  SON  KALAYCI  USTASI “DİRENİYOR”

FETHİYE’NİN  SON  KALAYCI  USTASI “DİRENİYOR”

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

SPOR  TIRMANIŞTA  MUĞLA İL BİRİNCİSİ  OLDUK

SPOR  TIRMANIŞTA  MUĞLA İL BİRİNCİSİ  OLDUK

FETHİYELİ  MUHTARLARDAN   “TIRMANMA ŞERİDİ” KAMPANYASI  
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 12 Şubat 2020 - 19:21:29

FETHİYELİ  MUHTARLARDAN   “TIRMANMA ŞERİDİ” KAMPANYASI

 

Fethiyeli Muhtarlar Göcek Tünelini kullanmayan araçların artması nedeniyle ücretsiz yola tırmanma şeridi yapılması için bir  imza  kampanyası  başlattılar. Ayrıca kampanya kapsamında yolun bakımının ve onarımının yapılmasını istediler. Fethiye Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı ve Koruköy Mahallesi Muhtarı Nurettin Göztepe tarafından başlatılan kampanya sadece Fethiye’deki  muhtarları değil Seydikemer, Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz’deki mahalle muhtarlarını da kapsıyor.

 

“GEÇİŞ ÜCRETLERİNE GELEN ZAMLARLA HİÇBİR İLGİSİNİN OLMADIĞINI İFADE ETTİ”

 

“Göcek Tünelinin  üst kısmında bulunan ücretsiz yolda trafik yoğunluğuna dikkat çeken” Fethiye Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı ve Koruköy Mahallesi Muhtarı Nurettin Göztepe; bu kampanyanın Göcek tüneli  geçiş ücretlerine gelen zamlarla hiçbir ilgisinin olmadığını ifade etti. Muhtar Göztepe “Bölgemizde bu yolu devamlı bir şekilde kullanan araç sayısı her geçen gün artmaktadır. Çünkü bu yolu devamlı bir şekilde kullananlar her seferinde geçiş ücreti ödemelerinden dolayı büyük bir maliyet teşkil edeceği  için Göcek Tünelinden ücretli geçiş yapmamaktadırlar. Bölgemizdeki özellikle turizm ve pazarlama araçları devamlı bir şekilde artık bu yolu kullanmaya başladılar. Trafik devamlı artıyor. Bu yolda kaza olmaması için yolda  bir  tırmanma şeridinin olması gerekiyor. Ayrıca yolun bakım ve onarımının da yapılması gerekiyor” dedi.  Açıklamasına devam eden  Muhtar Göztepe  “Bu yol sadece Fethiye için değil Dalaman, Ortaca, Köyceğiz ve Seydikemer için de çok önemlidir.  Tek gidiş tek geliş olan yola tedbir amaçlı olarak bir tırmanma şeridinin yapılması konusunda Köyceğiz, Dalaman, Seydikemer ve Ortaca’daki muhtarlar derneği ile görüştük. İmza kampanyasını Fethiye’den başlattık” dedi.

 

“FETHİYE’DEKİ MUHTAR ARKADAŞLARIMIZ   İMZA ATTILAR”

 

Konu hakkında açıklama yapan Fethiye Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı ve Koruköy  Mahallesi Muhtarı Nurettin Göztepe “Göcek Tüneli hepimizin özlemle ve hasretle beklediği bir olaydı. Tünelin açılmasının Fethiye’ye ve bölgemize şüphesiz önemli katkıları olmuştur. Ancak tünelin geçiş ücretlerine yapılan zamların ardından ‘Deli Dumrul Tüneli’ ifadeleri hepimizi rahatsız ediyor. En fazla tüneli kullanan Fethiyeliler olarak şunu düşündük. Son fiyat artışlarının ardından ücretsiz yola yoğun bir talep var. Burada artan yoğun trafiğin kazaya neden olabileceğini göz önüne alarak, burada şimdilik sadece bir geliş, bir de gidiş var. Buraya 3. olarak bir tırmanma şeridi yapıldığı takdirde burada trafik rahatlayacaktır. Kaza riski de azalacaktır. Köyceğiz, Seydikemer ve Ortaca muhtarlar derneği ile yaptığımız sohbet şeklindeki toplantıda bu fikir ortaya çıktı. Bu konuyu Dalaman Muhtarlar Derneği ile de paylaştık. Hazırladığımız bir yazı ile muhtar arkadaşlarımızdan destek istiyoruz. Fethiye’deki muhtar arkadaşlarımız bu yazıya imza attılar. Hepsine çok teşekkür ediyorum. İmza kampanyasındaki amacımız vatandaşlara kesinlikle tünelden geçmeyin gibi bir talep içermemektedir. Tek isteğimiz yukarıdaki yolu kullananlar için tedbir amaçlı bir tırmanma şeridinin açılmasıdır. Tünel geçiş ücretlerinin yaptığımız bu çalışma ile hiçbir ilgisi yoktur. Yanlış anlaşılmaya da sebep olmasın” şeklinde konuştu.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz