FUHUŞ  OPERASYONUNDA 4  TUTUKLAMA

FUHUŞ  OPERASYONUNDA 4  TUTUKLAMA

PAZAR YERLERİ KURA ÇEKİMLERİ İLE BELLİ OLDU

PAZAR YERLERİ KURA ÇEKİMLERİ İLE BELLİ OLDU

HAVALİMANI VOLEYBOL TURNUVASI

HAVALİMANI VOLEYBOL TURNUVASI

BÖLGE VETERİNER KLİNİĞİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

BÖLGE VETERİNER KLİNİĞİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

TIKANAN DERE YATAĞINA, BELEDİYE EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ

TIKANAN DERE YATAĞINA, BELEDİYE EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ

FETHİYE KENT KONSEYİ PAZARTESİ GÜNÜ TOPLANIYOR
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 9 Şubat 2020 - 14:06:31

FETHİYE KENT KONSEYİ PAZARTESİ GÜNÜ TOPLANIYOR

Fethiye Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurulu toplantısı; 10 Şubat 2020  Pazartesi günü  Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezinde saat 14.00’de başlayacak. 31 Ocak 2020 tarihinde toplanan Fethiye Kent Konseyi  yeterli çoğunluk sağlanamadığı için  toplantı tarihini 10 Şubat 2020 tarihine erteledi.

“TOPLANTI PROGRAMI”

Fethiye Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurulu ile ilgili açıklamada bulunan Fethiye Kent Konseyi Başkanı Gül Bahar Edik Kayhan açıklamasında “Fethiye Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurulumuz, 31 Ocak 2020 tarihinde toplanmış ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için gündem maddeleri görüşülüp oylanamamıştır. Genel Kurulumuz gündem maddelerinin görüşülmesi ve oylanması için 10 Şubat 2020 Pazartesi günü Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde saat 14:00’da toplanacaktır. Genel Kurulumuz, üyelerimiz dışındaki hemşerilerimizin izleyici olarak katılımına açıktır. Fethiye Kent Konseyi’nin 2. Olağan Genel Kurulu’na katılımlarınızla vereceğiniz katkı için teşekkür ederim” dedi. Toplantının program ve gündem maddelerini açıklayan Fethiye Kent Konseyi Başkanı Gül Bahar Edik Kayhan “programımız şu şekildedir; Saat 14:00 Genel Kurul Üyelerince Katılımcı Listesinin İmzalanması, saat 14:30 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, saat 14:40 Açılış,  saat 14:50 Genel Kurul Divanı oluşturulması, saat 15:00 Gündem Maddelerinin Görüşülmesi ve Oylama, saat 17: 00 Dilek ve temenniler olmaktadır” dedi.

“TOPLANTININ GÜNDEM MADDELERİ”

Gündem maddelerini açıklayan Kayhan “Gündem maddelerimiz ise şu şekildedir; Fethiye Kent Konseyi Engelli Meclisi Yönergesinin görüşülmesi ve oylanması, Fethiye Kent Konseyi İnsan Yerleşmeleri ve Korunacak Alanlar Çalışma Grubu Yönergesinin görüşülmesi ve oylanması, 24 Ekim 2019 tarihli Genel Kurul kararı ile kurulmasına karar verilen Erişilebilir Kent Çalışma Grubu’nun Engelli Meclisi içinde yapılanması konusunun görüşülmesi ve oylanması, Ekoloji Meclisi kurulması talebinin görüşülmesi ve oylanması, Yaşlı Meclisi kurulması talebinin görüşülmesi ve oylanması, Sanat Çalışma Grubu kurulmasının görüşülmesi ve oylanması, Kültür Çalışma Grubu kurulmasının görüşülmesi ve oylanması,  Mahalle Çalışma Gruplarının kurulmasının görüşülmesi ve oylanması, Çocuk Hakları Çalışma Grubu kurulmasının görüşülmesi ve oylanması,  Afet Çalışma Grubu kurulmasının görüşülmesi ve oylanması, Hayvan Hakları Çalışma Grubu kurulmasının görüşülmesi ve oylanması, 01.02.2020 tarihinde Marmaris’te gerçekleştirilen Muğla Kent Konseyleri toplantısında alınan aşağıdaki kararların görüşülmesi ve oylanması; Belediye Meclis Toplantılarında resmi gündem içinde Kent Konseylerine söz hakkı verilmesinin sağlanması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının MUÇEV ile imzaladığı kıyı alanı kira sözleşmelerinden, Akyaka için imzalanan sözleşmenin Haziran 2020 tarihinde sona erecek olması nedeniyle 29.02.2020 Cumartesi saat 14.00’da Akyaka’da Büyükşehir ve ilçe belediyelerden halkın katılımıyla  “Kıyılar Halka Geri Verilsin” temalı bir eylem gerçekleştirilmesi ve tüm ilçelerde kıyıların işletmesinin  MUÇEV’e değil ilgili belediyelere verilmesi için kamuoyu oluşturulması, Muğla Kent Konseyleri’ni oluşturan her ilçede, ilgili Kent Konseyi tarafından tespit edilen sorunların çözümüne katkı sağlamak ve dayanışma bilincini yaygınlaştırmak amacıyla tüm Muğla Kent Konseylerinin ortak eylem ve açıklama yapması olmaktadır” dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz