FUHUŞ  OPERASYONUNDA 4  TUTUKLAMA

FUHUŞ  OPERASYONUNDA 4  TUTUKLAMA

PAZAR YERLERİ KURA ÇEKİMLERİ İLE BELLİ OLDU

PAZAR YERLERİ KURA ÇEKİMLERİ İLE BELLİ OLDU

HAVALİMANI VOLEYBOL TURNUVASI

HAVALİMANI VOLEYBOL TURNUVASI

BÖLGE VETERİNER KLİNİĞİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

BÖLGE VETERİNER KLİNİĞİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

TIKANAN DERE YATAĞINA, BELEDİYE EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ

TIKANAN DERE YATAĞINA, BELEDİYE EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ

MUĞLA KENT PROJESİNİN SUNUMU YAPILDI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 8 Şubat 2020 - 13:55:46

MUĞLA KENT PROJESİNİN SUNUMU YAPILDI

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin GEKA desteği ile hayata geçirdiği Muğla Kent Projesi’nin sunumu Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve ekibine meclis salonunda yapıldı. Muğla’nın 13 ilçesini antik, tat, turizm, edebiyat, kültürel noktalar olarak vatandaşa çağın teknolojisine uygun anlatacak Muğla Kent Projesi’nin hazırlayan ekip Muğla Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda sunumlarını gerçekleştirdi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve ekibine yapılan sunum ile projede gelinen son nokta ve hedefler detaylı olarak anlatıldı. Muğla’da 27 bin kilometre yaptıklarını, 210 noktayı video, dron, fotoğraf olarak detaylandırdıklarını söyleyen Muğla Kent Projesi ekibi uygulamada kullandıkları metinler için de bu işin duayeni, Muğla aşığı Prof. Dr. Şadan Gökovalı’dan destek aldıklarını belirtti.

“4 DİLDE MUĞLA ANLATILACAK”

Türkiye’nin ilk ve en büyük akıllı şehircilik mobil uygulaması olan Muğla Kent projesi Muğla’nın 13 ilçesinde 210 noktaya dikilen bilgilendirme tabelalarından oluşuyor. Tabelaların üzerinde bluetooth ile bilgi vermek için beacon cihazı, akıllı telefonların temassız özelliği ile bilgi vermek için NFC kartlar, yine kamera üzerinden bilgi aktarmak için QR kod uygulaması bulunuyor. Antik, tat, turizm, edebiyat, kültürel noktalar konularında yerli ve yabancı turistler Türkçe, İngilizce, Rusça ve Almanca dillerinde bilgilendirilecek. Özellikle Muğla’ya gelen yabancı turistler için havalimanlarında ve deniz gümrük kapılarına yerleştirilen bilgilendirme tabelaları ile sisteme giriş yapan herkes dil seçimini de yapabilecek. Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça seçeneklerden birisini tercih edenler yakınlarında gitmek istedikleri tatil eğlence yerlerinin fotoğraf ve videolarını da görme şansına sahip olacaklar.

“1 MİLYON 400 BİN KİŞİYE SMS”

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kültür turizminin teşvik edilmesi ve çağın gereksinimlerine uygun hizmet verilmesini amaçlayan, 2 milyon 268 bin 617 TL’lik bütçesi bulunan Muğla Mobil Kültür ve Turizm Uygulamasının yüzde 75’lik bölümü olan 1 milyon 701 bin 463 lirasını GEKA, kalan 567 bin 154 lirasını ise Muğla Büyükşehir Belediyesi karşılıyor.Muğla Kent uygulaması Muğla’ya tatil amaçlı giriş yapan 1 milyon 400 bin yerli ve yabancı turistin cep telefonlarına mesaj atma kapasitesine sahip. Lokasyon bazlı SMS hizmeti ile yaz aylarında 1 milyon 400 bin kişiye atılacak mesaj ile bu uygulamaya yönlendirilebilecek.

“MUĞLA EŞSİZ GÜZELLİKTE BİR ŞEHİR”

Muğla’nın Karia, Likya medeniyetlerinden günümüze Anadolu medeniyetlerinin izlerini coğrafyasında yaşatan, 13 ilçesi ile çok değerli bir şehir olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün bu eşsiz şehri yerli ve yabancı misafirlere gelişen teknolojinin tüm imkanlarını kullanan ve Türkiye’de ilk olan Muğla Kent uygulaması ile daha ulaşılır bir şekilde anlatacaklarını belirtti. Başkan Gürün; “Akıllı şehircilik mobil uygulaması Muğla Kent ile yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğla’mızı yerli ve yabancı misafirlerimize anlatmayı amaçlıyoruz. Türkiye’de ilk olan bu uygulama ile akıllı telefonu olan yerli ve yabancı misafirlerimize 4 dilde Muğla’mızı antik, tat, edebiyat, kültürel noktalar gibi farklı alanlarda fotoğraf ve videolarla anlatacağız. Teknolojinin sürekli geliştiği günümüzde bilgiye ulaşmak bu kadar kolayken Muğla’mızın tarihini, güzelliklerini, tatlarını ilimizin sınırlarına kadar gelmiş misafirlerimize yakınlık teknolojisi ile ulaştıracağız. Muğla yaşanılacak, anlatılacak, görülecek, hissedilecek eşsiz güzellikte bir şehir” dedi.(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz