FUHUŞ  OPERASYONUNDA 4  TUTUKLAMA

FUHUŞ  OPERASYONUNDA 4  TUTUKLAMA

PAZAR YERLERİ KURA ÇEKİMLERİ İLE BELLİ OLDU

PAZAR YERLERİ KURA ÇEKİMLERİ İLE BELLİ OLDU

HAVALİMANI VOLEYBOL TURNUVASI

HAVALİMANI VOLEYBOL TURNUVASI

BÖLGE VETERİNER KLİNİĞİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

BÖLGE VETERİNER KLİNİĞİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

TIKANAN DERE YATAĞINA, BELEDİYE EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ

TIKANAN DERE YATAĞINA, BELEDİYE EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ

178 EĞİTMENLE KURSLARIMIZ DEVAM EDİYOR
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 6 Şubat 2020 - 19:07:03

178 EĞİTMENLE KURSLARIMIZ DEVAM EDİYOR

2019-2020  Eğitim ve Öğretim Dönemi Fethiye İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı;  Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda gerçekleştirildi. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya başkanlığında gerçekleşen toplantıda 2019-2020 Öğretim Yılı 1. Dönemi kapsamında açılan kurslar ve bu kurslara katılan kursiyerler sayısı hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

“1. DÖNEMDE 442 KURS AÇTIK”

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya başkanlığındaki toplantıya Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Vekili Ender Suat Tok, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Mehmet Soydemir, kurum müdürleri, okul müdürleri ve diğer yetkililer katıldılar. Etkinlikte ilk olarak Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Vekili Ender Suat Tok, 2019-2020 Öğretim Yılında 1. Dönemde yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ender Suat Tok konuşmasında “2018 yılında toplam 556 kurs düzenledik, 2019 yılında burs sayısını 760’a çıkardık. 2019-2020  Eğitim ve Öğretim 1. Döneminde ise geçen yılki kurs sayısının % 50’sini aşarak toplam 442 kurs açtık. Kurs sayımızı ikinci dönem ile birlikte geçen yılki rakamların üzerine çıkarmayı planlamaktayız” dedi.  Eylül-Ocak dönemini kapsayan 1. Dönemde 442 kurs açıldığını kaydeden Tok, bu kurslara bin 282 kursiyerin katıldığını söyledi.

“OKUMA VE YAZMA KURSLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Okuma ve yazma seferberliğinin devam ettiğini belirten Ender Suat Tok “Okuma ve yazma kursları azalma eğilimindedir. Bu iyi bir gelişme fakat Fethiye’nin göç almasıyla okuma ve yazma kurslarına talep devam etmektedir” dedi. Okuma yazma kurslarında 65 kişi yer alırken; bu kurslarda 17 kadrolu, 3 kadrolu usta öğretici, 96 kurum dışı görevlendirilen öğretmen, 50 geçici usta öğretici ve 12 kamuda görevli diğer eğitici personel olmak üzere 178 eğitmenin yer aldığı ifade edildi. Kurum ve kuruluşlar ile işbirliği yaparak, kursların da açıldığına değinen Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Vekili Ender Suat Tok, Okullar Hayat Olsun etkinliği kapsamında ve dezavantajlı bireylere ve ailelerine yönelik faaliyetlerin gerçekleştirildiğinin altını çizdi. Mahalle kurslarının yanı sıra unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanatlar kapsamında da kurslar düzenlendiği kaydedildi. Sınavlara hazırlık ve açık öğretim işlemlerini de gerçekleştirdiklerini dile getiren Tok, yerel ve ulusal hibe projeleri hakkında da katılanlara bilgiler aktardı. Ender Suat Tok sunumunun son bölümünde yapılan kültürel, sosyal ve eğitim faaliyetleri ile 2. dönem yapılması planlanan çalışmaları anlattı. (HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz