ZABITADAN KORONAVİRÜS MESAİSİ

ZABITADAN KORONAVİRÜS MESAİSİ

ÜNLÜ PROGRAMCI BAŞKAN KARACA’YI ZİYARET ETTİ

ÜNLÜ PROGRAMCI BAŞKAN KARACA’YI ZİYARET ETTİ

BÜYÜKŞEHİR ULAŞIMDA 82 BİN 655 ADET DEZENFEKTE YAPTI

BÜYÜKŞEHİR ULAŞIMDA 82 BİN 655 ADET DEZENFEKTE YAPTI

KURBAN DERİLERİ TÜRK HAVA KURUMU’NA

KURBAN DERİLERİ TÜRK HAVA KURUMU’NA

TATİLCİLER KİRLETTİ, BELEDİYE TEMİZLEDİ

TATİLCİLER KİRLETTİ, BELEDİYE TEMİZLEDİ

HALUK YETER  “KİRALADIĞIMIZ ALANA ULAŞAMIYORUZ”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 30 Aralık 2019 - 20:40:19

HALUK YETER  “KİRALADIĞIMIZ ALANA ULAŞAMIYORUZ”

Fethiye’de yatırım yapmak isteyen, Fethiye Belediyesi’nin açtığı ihaleye giren ve kazanan Adanalı işadamı Haluk Yeter, 3 aydır şartnameye uygun olarak kirasını ödemesine rağmen kiraladığı araziye giremediğini belirterek, “Mağduruz, çözüm istiyoruz” dedi. Turizm ve yat merkezi Göcek’te Fethiye Belediyesinin açmış olduğu yat çekek sahası ihalesini   kazanan firma yetkilisi; kiraladığımız alana  giremediklerini iddia etti. Hem karadan hem de kıyı çizgisi itibariyle etraflarının çevrilmiş olduğunu iddia eden firma sahibi ve yetkilisi iş adamı Haluk Yeter; Fethiye Belediyesi  ilgili kurumlarla tüm yazışmaları yapmasına rağmen hiç  bir sonuç alamadıklarını ifade etti. 3 aydır Fethiye Belediyesine kira  ödediklerini ve  mağdur olduklarını ifade eden iş adamı Haluk Yeter; komşu  kiracı  firma ile ilgili sorunların çözümü için yetkililerin bir an önce  harekete geçmesini istedi.  1 yıllık sezonu kaybettiklerini belirten iş adamı Haluk Yeter kısa süre içersin de  hak kayıpları ile ilgili hukuki süreç başlatacaklarını söyleyerek “kiraladığımız alana ulaşamıyoruz. İlgili kurumlarla tüm yazışmalar yapıldı. Kiraladığımız alana gidebilmek ve işimize bir an önce başlamak istiyoruz, dedi.

“SONUÇ İTİBARİYLE CİDDİ ANLAMDA MAĞDURUZ”

Fethiye’de görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarına açıklamada bulunan Yeter İnşaat Limited Şirketi sahibi İş adamı Haluk Yeter açıklamasında “Biz Yeter İnşaat firmasıyız. Alt yapı firmasıyız. Madencilik faaliyetlerimiz var. Bu bölge de turizm işine gireceğiz.  Göcek’te Fethiye Belediyesinin düzenlemiş olduğu ihaleye girerek Yat  çekek  sahası kiraladık. Yat çekek işi yapmak istiyoruz, tabiî ki kiraladığımız yere girebilirsek, bu işi yapacağız. Biz Fethiye Belediyesinin açtığı yat çekek yeri kiralama sahası ihalesine katıldık ve kazandık. Tüm hükümlülüklerimizi yerine getirdik. Sözleşmemizi imzaladık, teminatımızı verdik. Yer teslimini yaptık ancak akabinde önümüzde bulunan deniz parselini kıyı kenar çizgisinin ön tarafını yer tesliminden itibaren daha önceki kiracı firma tarafından boşaltılmadığını görmekteyiz. Biz ihaleyi kazandığımız günden itibaren düzenli olarak Fethiye Belediyesine kiramızı ödüyoruz. Ve kiraladığımız yere giremiyoruz. Çünkü  arka  tarafımızdaki kiracı firma tarafından yolun işgal edildiğini gördük. Aslında imar yoludur yolu açmadığı için yerimize geçemiyoruz. Geçemediğimiz için kirasını ödediğimiz iki parselimize ulaşamıyoruz. Yani biz aynı kiracı firma tarafından her iki taraftan kanunsuz bir şekilde çevrilmiş durumdayız. Ciddi anlamda bizi sıkıntıya sokmuş bir durumdalar. Fethiye Belediyesi mütemadiyen  mücadele ediyor, yazışmalarını yürütüyor. Yaklaşık 3 ay oldu ve hala cevap alamıyor. Belediyeye cevap vermiyorlar. Biz mücadele ediyoruz. Netice alamıyoruz. Özellikle çevre tarafından sizleri bir araya getirelim anlaştıralım diyor. Bu çevrenin işi midir ? Sonuç itibariyle ciddi anlamda mağduruz. Acil çözüm istiyoruz” dedi.

“BİR YILLIK BİR ZARARIMIZ VAR. YANİ SEZONU KAYBETTİK”

Konuşmasına devam eden Yeter İnşaat Limited Şirketi sahibi İş adamı Haluk Yeter “her ay Fethiye Belediyesine 290 bin TL. artı kdv olmak üzere  350 bin TL. kira ödüyoruz. Kiracı firma 100 bin civarında ödüyor. Ekim, Kasım ve Aralık aylarını ödedik şimdi ise Ocak ayını ödeyeceğiz. 10 yıllığına kiraladık” dedi.  Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İş adamı Haluk Yeter “Kiracı firma maalesef haksız olduğu halde ihale iptali ve yürütmeyi durdurma ile ilgili davalar  açtı ve her ikisini de kaybettiler, ret oldu. Kiraladığımız  yer  Göcek’te Rixos otelin bitişiği olmaktadır. İki ayrı parsel olmaktadır. Bir an önce çıkarlarsa biz işimize başlayacağız fakat 3 aylık bir kira ödedik. Bu büyük bir rakam ancak bu gün itibariyle çıksalar bile;  biz  1 yılımızı kaybettik. Çünkü  kara parka çıkacak tekneler kalmadı. Biz bütün müşterilerimizi kaybettik. Bir yıllık bir zararımız var. Yani sezonu kaybettik. Bu kayıplar için hukuki süreç kısa süre içersinde başlayacak. Fethiye Belediyesi ihale şartlarını yerine getirdi fakat yolu bize açamıyor. Çünkü ilgili resmi kurumlarla yazışıyor fakat sonuç alamıyor. Valilik ve çevre şehircilik ile yapılan yazışmalardan hiçbir sonuç alınmadı. Vali hanımdan randevu istedik maalesef görüşemedik. Tüm kayıplarımız için kanuni süreç başlatacağız” dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz