FETHİYE İLÇE TARIMDAN MOBİL UYGULAMAYLA  GÜVENİLİR KURBAN

FETHİYE İLÇE TARIMDAN MOBİL UYGULAMAYLA  GÜVENİLİR KURBAN

​ GÖCEK VE DALAMAN TEKRAR YEŞERİYOR

​ GÖCEK VE DALAMAN TEKRAR YEŞERİYOR

BODRUM’DA YIKIMLAR SÜRÜYOR

BODRUM’DA YIKIMLAR SÜRÜYOR

SÜRÜKLENEN  TEKNE KIYI EMNİYETİ TARAFINDAN KURTARILDI

SÜRÜKLENEN  TEKNE KIYI EMNİYETİ TARAFINDAN KURTARILDI

SEVGİ NURTEN GÜLER MAZBATASINI ALDI

SEVGİ NURTEN GÜLER MAZBATASINI ALDI

ALİ  GÖNEN  “ÖĞRETMENLERE SESLENİYORUZ”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 22 Kasım 2019 - 18:45:21

 

Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Fethiye şubesi yönetimi 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklamada bulundu. “Öğretmenler Sizlere Sesleniyoruz” diyen  Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Fethiye şubesi başkanı Avukat Ali Gönen açıklamasında “Sevgili öğretmenler, sevgili meslektaşlarımız. Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Fethiye Şubesi olarak hepinizin Öğretmenler Gününü kutluyoruz. Ancak inanıyoruz ki yılın bir günü değil yılın bütün günleri sizin olmalıdır. Çünkü; Topluma özgür düşünceli bireyleri kazandıracak olan sizlersiniz.

Toplumdaki konumunuzu ve görevinizi önemseyiniz.  Bağımsız bir devlet ve toplum olmanın önemini çocuklarımıza kazandıracak olan sizlersiniz.  Akıl ve bilim yolunda bir toplum olmanın önemini öğrencilerimize verecek olan sizlersiniz. Laiklik ilkesinin önemini, yurttaşlık ve ulus bilincinin oluşmasındaki önemini öğrencilerimize anlatacak olan sizlersiniz. Her türlü yerli üretimin, bilim üretmenin, yerli malı kullanmanın ne derece önemli olduğunu öğrencilerimize anlatacak olan sizlersiniz.

Sevgili öğretmenler, neredeyse sömürge ülkesi haline geldik, gelmek üzereyiz. O halde; Saçı sakalı keselim. Kravatımızı takalım. Önlüğümüzü giyelim. Kitabımızı alalım. Sınıflara ve Laboratuara tam donanımlı girelim ve daha çok matematik, daha çok fizik, daha çok Kimya, daha çok Biyoloji, daha çok Felsefe, daha çok müzik daha çok Beden Eğitimi ve resim bilgisi için daha çok Türkçe için kolları sıvayalım. Yoksa düşünmeyi unutacağız. Düşünmeye çok ama çok ihtiyacımız var. Okuma yazmayı unutacağız.  Ana dilimizi, Türkçemizi konuşamaz ve yazamaz hale geleceğiz.  Sizlere inanıyoruz, güveniyoruz. Sevgili öğretmenlerimiz, nice günlerin sizlerin olması dileğiyle, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz