Kayıp dağcıdan 13 gündür haber alınamıyor

Kayıp dağcıdan 13 gündür haber alınamıyor

Bahçeli Tartışması Kanlı Bitti

Bahçeli Tartışması Kanlı Bitti

EN AĞIR CEZANIN VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

EN AĞIR CEZANIN VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

TÜRK VE İSLAM ALEMİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

TÜRK VE İSLAM ALEMİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

BÖREK VE TATLI’LAR PAKET SERVİSİ İLE EVLERE TAŞINDI

BÖREK VE TATLI’LAR PAKET SERVİSİ İLE EVLERE TAŞINDI

ATA’MIZI   ÖZLEM VE SAYGIYLA  ANDIK
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 10 Kasım 2019 - 20:03:01

 

Türk  Halkının Kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük  Önder  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi  Fethiye’de de özlem ve saygıyla  bir kez daha anıldı. Fethiye’de düzenlenen  törene  yoğun katılım oldu.

Yurdumuzun kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk için Fethiye’de ilk tören Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Törene; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkan Vekili Taner Boz, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Fethiye Garnizon Komutanı Binbaşı Sedat Karabay, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve Fethiye İlçe Emniyet Müdür Vekili Zafer Duymuş, Fethiye Belediye Başkan yardımcısı Oğuz Bolelli, Fethiye Belediyesi Meclis Üyeleri, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve Fethiye protokolü üyeleri,  resmi ve kamu kurumlarının temsilcileri, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Şahin, daire amirleri, siyasi partilerin başkan ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları başkan ve temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler  ve vatandaşlar katıldı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca geçirmiş olduğu ameliyat nedeni  ile  törene ve anma programına katılamadı.

“MHP VE İYİ PARTİ ÇELENKLERİNİ BİRLİKTE SUNDU”

Törende Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’in Fethiye Kaymakamlığı çelengini sunmasının ardından Fethiye Belediyesi çelengi Fethiye Belediye Başkan Vekili Taner Boz tarafından sunuldu. Ardından iktidar partisi çelengi AK Parti Fethiye İlçe Başkan Vekili Turan Kovancı tarafından sunulurken; ana muhalefet partisi adına CHP Fethiye İlçe başkanı Ali Özgür Kullukçu tarafından sunuldu. TBMM’de grubu bulunan partilerin çelenkleri sunuldu. İyi Parti adına İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Suat Aybek ve MHP adına Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura çelenklerini Atatürk Anıtına sundular.  MHP  ve İYİ Parti çelenklerini birlikte sundular ve yine birlikte Ata’ya selamda durdular. TBMM’de grubu olmayan siyasi partilerden  Vatan Partisinin  çelengini  yeni ilçe başkanı Osman Şenel tarafından Atatürk anıtına sunuldu. Siyasi partilerden sonra sivil toplum kuruluşları ve bazı dernekler çelenklerini hep birlikte Atatürk Anıtı’na sundular. Çelenk sunumundan sonra; Saat tam 9.05’te tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de meşaleler yakılıp, Türk Bayrağı yarıya çekilip; sirenler çaldı ve 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Fethiye Belediyesi Bandosu eşliğinde İstiklal Marşımız okundu. Törenin ardından vatandaşlar ellerindeki çiçekleri Atatürk Anıtı’na sunabilmek için yarıştı. Vatandaşlar çiçek sunmak için uzun kuyruklar oluştururken, bazı sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar Atatürk Anıtı önünde bol bol fotoğraf çektirdi. Özellikle vatandaşlar Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Şahin ile törene katılan gazilerle fotoğraf çektirmek için yarıştı. Gaziler, Barış Pınarı Harekatı’na ve Atatürk’e saygı için asker selamı verdiler.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz