KAYIP DAĞCI’DAN ACI HABER

KAYIP DAĞCI’DAN ACI HABER

KAYIP DAĞCI İÇİN FOTO-KAPAN KURULDU

KAYIP DAĞCI İÇİN FOTO-KAPAN KURULDU

TELEKONFERANS’TA ENGELLİ RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ

TELEKONFERANS’TA ENGELLİ RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ

YATAĞAN GİRME BARAJINDA SONA YAKLAŞTIK…

YATAĞAN GİRME BARAJINDA SONA YAKLAŞTIK…

OSMAN TOPRAKÇI’DAN  BAYRAM ZİYARETİ

OSMAN TOPRAKÇI’DAN  BAYRAM ZİYARETİ

Avrupalı Gençler Sürdürülebilir Yaşamı Anlamak Ve Anlatmak İçin Fethiye’de
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 1 Kasım 2019 - 10:44:22

 

23-31 Ekim tarihleri arasında Muğla-Fethiye’de 7 ülkeden 35 gencin katılımıyla gerçekleştirilen “Creating a Sustainable Life: Permaculture – Permakültürle sürdürülebilir bir yaşam yarat” başlıklı Erasmus+ programı gençlik değişimi projesinde gençler birçok aktivite yapmaktalar.

Türkiye ulusal ajansı tarafından yürütülen Erasmus+ programı projesinde gönüllüler öncelikli olarak ekolojik denge ve bu dengeyi bozan etkinlikler konusunda farklı atölye çalışmaları yaptılar. 27 ekimde Ölüdeniz sahilinde plaj temizliği yapan grup, bölgesel olarak çevre temizliğinin önemine dikkat çektiler. 28 ekim günü Fethiye’de bulunan Pastoral vadi doğal yaşam merkezine giden katılımcılar burada tüm gün boyunca Permakültür kavramını öğrenerek, permakültürle ilgili bir çok aktivite yapma şansı yakaladılar. Permakültür prensiplerini anlamak adına fidan dikme, hayvanları besleme, sera alanı oluşturma, yenilenebilir enerji kaynakları ve doğal besinlerin üretimi gibi başlıklarda pratik faaliyetler yaparak permakültür kavramını daha etkin şekilde öğrenmiş oldular.

Bölgedeki otellere ziyaretler yapan katılımcılar, otellerin çevreye ilişkin sürdürdükleri çalışmaları da anlamış oldular. Otel müdürleriyle daha çevreci olabilme konusunda da paylaşımlarda bulunan katılımcılar, son aktivite olarak Fethiye tabiat parkında tohum ekimi ve yemek atıklarını toplama alanı oluşturma faaliyetlerini gerçekleştirdiler.

Projenin yasal temsilcisi ve yürütücüsü Müslüm Doğanay “Erasmus+ programı kapsamında Bulgaristan, İspanya, İtalya, Letonya, Macaristan, Portekiz ve ülkemizden 35 genç gönüllü bir araya geldik. Permakültürü, çokkültürlü yaşamı, ülkemizin ve Avrupa birliğinin değerlerini daha iyi öğrendik. Bu programdan her genç yararlanabilir ve herhangi bir ücret ödemeden Avrupa birliğindeki ülkeleri gönüllü faaliyetler kapsamında keşfedebilir. Bu program hakkında bilgi almak adına www.ua.gov.tr sayfasının ziyaret edilmesini tavsiye ediyoruz dedi.”

Haber Merkezi

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz