FETHİYE İLÇE TARIMDAN MOBİL UYGULAMAYLA  GÜVENİLİR KURBAN

FETHİYE İLÇE TARIMDAN MOBİL UYGULAMAYLA  GÜVENİLİR KURBAN

​ GÖCEK VE DALAMAN TEKRAR YEŞERİYOR

​ GÖCEK VE DALAMAN TEKRAR YEŞERİYOR

BODRUM’DA YIKIMLAR SÜRÜYOR

BODRUM’DA YIKIMLAR SÜRÜYOR

SÜRÜKLENEN  TEKNE KIYI EMNİYETİ TARAFINDAN KURTARILDI

SÜRÜKLENEN  TEKNE KIYI EMNİYETİ TARAFINDAN KURTARILDI

SEVGİ NURTEN GÜLER MAZBATASINI ALDI

SEVGİ NURTEN GÜLER MAZBATASINI ALDI

Parasız  Kalan  İngiliz Turiste Sahip Çıkıldı
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 30 Ekim 2019 - 10:05:32

 

Marmaris’te parasız kalınca kaldığı otel tarafından sokağa atılan ve ailesinden ve ülkesinden beklediği destekte gelmeyince haftalarca plajda yatan İngiliz vatandaşı SharonWebster, Marmaris Kaymakamlığı himayesinde ülkesine dönebildi.  Yaşamını Almanya’da sürdürürken, ikinci eşiyle yaşadığı sorunlar sonrası geçen yıl tatile geldiği Marmaris’e bu yılın Mart ayında dinlenmek için tekrar gelen 53 yaşındaki  2 çocuk 7 torun sahibi  İngiliz vatandaşı SharonWebster, Temmuz ayında parası bitince ülkesine dönemedi ve yaklaşık 2 ay boyunca Marmaris plajında yatmak zorunda kaldı. Çok zor geçen bu sürede Marmaris’te tanıştığı esnafların yardımıyla, giyim ve yemek ihtiyacını karşılayan SharonWebster, bir yandan İngiltere’nin Newcatle kentindeki ailesinden ülkesine dönüş için para beklerken, gittikçe artan sağlık sorunları nedeniyle de iyice ümitsizliğe düştü.

 “BASIN DEVLET VATANDAŞ İŞBİRLİĞİYLE YENİDEN HAYATA DÖNÜŞ”

Tarihler 14 Eylül’ü gösterirken; Marmaris’te çaresizlik içinde mucize bekler gibi bir çıkış yolu bekleyen SharonWebster’in artık anne diye hitap ettiği, günlük yeme içme ihtiyaçlarını karşılayan restaurant işletmecisi Nurşen Taşdemir, sorunu Gazeteci Ata Sevgi ile paylaştı.  Gazeteci Sevgi’nin konuyu aynı gün Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’a çözüm için iletmesi sonrasında,  kaymakamlık makamınca İngiliz kadının konaklama ihtiyacı giderildi ve sağlık kontrolünden geçirilerek ilaçları temin edildi. İngiltere’deki ailesiyle de irtibata geçilen SharonWebster’in ailesinden beklediği para bir türlü gelmezken, bu arada Türkiye de kalması için aldığı vize süresi de doldu. İngiltere’nin Marmaris Fahri Konsolosluğuyla yapılan görüşmelerden sonuç alınamazken, konsolosluk yetkililerinden “Dünyanın bir çok yerinde benzer durumların olduğu,  İngiltere yasalarına göre Webster’in ülkesine dönmesi için gerekli uçuş biletinin sağlanamayacağı, ancak yakınlarıyla iletişim sağlanabileceği” açıklaması yapıldı. Bu süreçte Türkiye’de kalış vizesi dolan SharonWebster’i Muğla İl Göç İdaresi Müdürlüğü kanalıyla geri gönderilmesi gündeme gelmesine rağmen, İngiliz kadının gittikçe bozulan sağlığı ve acil tedavi zorunluluğu, bu yaklaşık 3 hafta devam etmesi beklenilen geri dönüş sürecine dayanamayabileceği ortaya çıkınca Kaymakam Aksoy,  TURSAB Marmaris Yöre Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin’le yaptığı görüşme sonucu SharonWebster,  TURSAB tarafından temin edilen uçak biletiyle, memleketi Newcastle’a 24ekim Perşembe günü dönebildi.

“MARMARİSLİ KÖTÜ GÜN DOSTLARINA HÜZÜNLÜ VEDA”

Müslüman olduğunu söyleyen SharonWebster, ülkesine dönüş öncesi Kaymakam Aksoy’a bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. İngiltere’ye uçuşu öncesi, yaşadığı bu zorlu süreç sonrasında düşüncelerini açıklayan SharonWebster,“Artık benim için kurtarıcı bir baba olan Gazeteci Ata Sevgi ve Marmaris Kaymakamı Aksoy, bana anne gibi olan Nurşen Taşdemir, Marmaris’te tatile gelmesine rağmen bana sürekli destek olan Kazakistanlı KymbatBekisheva ve kızı ZhannaBekisheva’ya çok teşekkür ediyorum ve onları asla unutmayacağım. Tam “Her şey bitti, ölmem gerekiyor!..” diye düşünmeye başladığım anda, onların sayesinde Allahın mucizesi oldu ve ben yeniden çok özlediğim torunlarıma kavuşacağım” dedi.

(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz