FETHİYE İLÇE TARIMDAN MOBİL UYGULAMAYLA  GÜVENİLİR KURBAN

FETHİYE İLÇE TARIMDAN MOBİL UYGULAMAYLA  GÜVENİLİR KURBAN

​ GÖCEK VE DALAMAN TEKRAR YEŞERİYOR

​ GÖCEK VE DALAMAN TEKRAR YEŞERİYOR

BODRUM’DA YIKIMLAR SÜRÜYOR

BODRUM’DA YIKIMLAR SÜRÜYOR

SÜRÜKLENEN  TEKNE KIYI EMNİYETİ TARAFINDAN KURTARILDI

SÜRÜKLENEN  TEKNE KIYI EMNİYETİ TARAFINDAN KURTARILDI

SEVGİ NURTEN GÜLER MAZBATASINI ALDI

SEVGİ NURTEN GÜLER MAZBATASINI ALDI

En Büyük  Bayram  Coşkuyla Kutlandı
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 30 Ekim 2019 - 10:19:00

 

Türk Ulusunun Kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi “En Büyük Bayram” olan Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümü Fethiye’de; büyük bir coşku ve onurla kutlandı. Fethiye Şehir Stadında halkın yoğun katılımı ile gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı kutlama  etkinliklerinde,  öğrenciler  birbirinden güzel anlamlı gösteriler sundular. Alkışlar içersinde gösterileri izlerken; nerelerden nereye  geldiğimizi,  bir kez daha yaşadık ve duygulandık. Yokluklarla mücadele eden Anadolu halkının kağnılarla cepheye silah ve mühimmat taşıdığını bizlere yaşatan öğrenciler Kurtuluş destanının eseri olan Cumhuriyetin nasıl kurulduğunu ve Büyük Önder Atatürk’ün mücadelesini; şiirlerle ve gösterilerle yaşattılar.

 

“Cumhuriyet En Büyük En Kutlu Armağandır”

Fethiye’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları coşkulu bir şekilde gerçekleşti.  Cumhuriyetimizin  96. yıl dönümü ile ilgili Fethiye Şehir Stadyumunda kutlama programı ve etkinliği düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu kutlama etkinliğine vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile birlikte katıldı. Fethiye İlçe Stadı’ndaki tören Kaymakam Muzaffer Şahiner ve Belediye Başkanı Alim Karaca’nın öğrencilerin ve törene katılanların bayramını kutlamasıyla başladı.İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından Kaymakam Muzaffer Şahiner günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner  konuşmasında“Milletler camiası ve dünya devletler arenasında saygın varlığımızın yegâne temeli onurumuz ortak sesimiz ve gücümüz ve gerektiğinde canımızı vermeye hazır olduğumuz   Cumhuriyetimizin 86’ıncı yaşını kutlamanın onurunu ve gururunu hep beraber yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin ilanı Türk kurtuluş mücadelesinin askeri ve siyasi alanda zafere ulaşmasının bir sonucuydu. Bu başarının adı olan Türkiye Cumhuriyeti hepimize sunulmuş ve emanetimize verilmiş en büyük en kutlu armağandır. Bu kutlu armağanı bu günümüzü ve geleceğimizi aydınlatan parıltısıyla bir egemenlik tacı olarak başlarımıza konduran Cumhuriyet kahramanlarına Başta Cumhuriyetimizin kurucu lideri ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah, siyaset ve mücadele arkadaşlarını, nice isimsiz kahramanlarımızı saygı, minnet, şükranla ve rahmet ile anıyoruz”  dedi.

“Atatürk’ün Çok Sevdiği Sarı Zeybek Oyununu Canlandırıldı”

Kaymakam Şahiner’in konuşmasının ardından Fatih Anadolu Lisesi Öğrencisi Ayça Özsoy ve Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi Öğrencisi Mutlu Kocaözlen tarafından günün anlam ve önemini içeren şiirler okundu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirsel bir anlatımla kutlanırken, Türk Hava Kurumu paramotor gösterisi ortaya güzel bir şölen koydu. Cumhuriyetin ilanının anlatıldığı gösterilerde Atatürk’e benzerliği ile dikkat çeken Necdet Bardak at üstünde stada gelince Ankaralı Seymenler tarafından karşılanışı canlandırıldı. Atatürk’ün kadına verdiği değer şiirsel dille anlatılırken, Fethiye Dağların Sultanları Kadınlar Halk Oyunları ekibi gösterisi gerçekleştirildi. Ardından Necdet Bardak, Atatürk’ün çok sevdiği Sarı Zeybek oyununu canlandırdı. Fethiye’deki kutlamada yüzlerce kırmızı balon final anında gökyüzüne bırakılırken, dev Türk Bayrakları açıldı. “Türkiye Türk’tür, Türk kalacak” şeklinde tezahüratta bulunuldu. Tören resmi geçitle sona erdi. Tören sonunda Kaymakam Muzaffer Şahiner ve Belediye Başkanı Alim Karaca ile protokol yetkilileri töreni hazırlayan öğretmen ve yöneticileri tebrik ettiler.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz