Vali Civelek, Menteşe Kaymakamlığını Ziyaret Etti

Vali Civelek, Menteşe Kaymakamlığını Ziyaret Etti

Turizm Konseyi Travel Turkey Fuarı İçin Çalışmalara Hız Verdi

Turizm Konseyi Travel Turkey Fuarı İçin Çalışmalara Hız Verdi

Arama Kurtarma Eğitimleri Başladı

Arama Kurtarma Eğitimleri Başladı

Altı Haftada Beş Galibiyet

Altı Haftada Beş Galibiyet

Fethiye’de Sahte Sağlık Raporu Operasyonu: 7 Kişi Gözaltına Alındı

Fethiye’de Sahte Sağlık Raporu Operasyonu: 7 Kişi Gözaltına Alındı

Cumhuriyet Kadınlarından Kutlama Mesajı
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 28 Ekim 2019 - 16:25:31

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi yönetiminden Ebru Oğuzhan Yeter “29 Ekim Türk Milletinin ortak zaferidir. Cumhuriyet, Türk Ulusunun Birlik ve Beraberliğinin en büyük sembolüdür” dedi.

Yeter açıklamasından “Ulusal Kurtuluş Savaşından sonra  Türkiye için çağdaşlaşma yolunda büyük bir mücadele başladı. Artık Laik Devlet olan Türkiye Cumhuriyeti bu mücadelede her alanda, özellikle de eğitim konusunda zorlu bir yola girmiş oldu. Cumhuriyet, Ulusal Egemenlik,  Demokrasi, Bağımsızlık gibi önemli kavramlar ders kitaplarından çıkarılıp sadece söylemlerde kalınca tam bağımsızlık için mücadele de yarım kalmış oldu. Ulusal Egemenlik olmadan ne Cumhuriyet ne de Demokrasi olamayacağını anladık. Türk Devrimi hiç bir etnik ayrım söz konusu olmadan Türk Halkı ile birlikte yapılmış, Emperyalizme karşı hep birlikte mücadele edilmiştir. Türk ulusu hiç bir zaman başka devletin topraklarına göz dikmemiştir. 29 Ekim, bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun sembolüdür.  29 Ekim, karanlığa ve gericiliğe karşı bir başkaldırıdır. 29 Ekim, Ulusal onurumuzdur. 29 Ekim, Toplumsal dayanışma, Milli birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktır. 29 Ekim’e sahip çıkmak; vatanı savunmak, demokrasi ve özgürlüğe sahip olmaktır. 29 Ekim Cumhuriyetimizin ilanından itibaren, bu zaferden rahatsız olanlar, bizim birliğimize, kardeşliğimize yönelik haince bir çabanın içine girmişlerdir. En zorlu şartlarda başlayıp zaferle biten Kurtuluş savaşımızın ardından, Cumhuriyetimizin ilanı bizim en büyük güç kaynağımızdır. 29 Ekim Türk Milletinin ortak zaferidir. Milletçe duygularımızın coştuğu bugün, Cumhuriyetimiz için, bağımsızlığımız için, Laik Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza dek yaşaması için birlik ve  beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Cumhuriyet, Türk Ulusunun Birlik ve Beraberliğinin en büyük sembolüdür.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK şöyle diyor “Cumhuriyet, demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesidir. Bu rejim, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, onlardan esirlik, soysuzluk, dalkavukluk hislerini uzaklaştıran bir yoldur” 29 Ekim Kutlu Olsun” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz