FETHİYE KÖRFEZİ’NİN TEMİZLENMESİ İÇİN PANDEMİ GEREKİYORMUŞ

FETHİYE KÖRFEZİ’NİN TEMİZLENMESİ İÇİN PANDEMİ GEREKİYORMUŞ

ÇEVRE VE DOĞA POLİSİ GÖREVE BAŞLIYOR

ÇEVRE VE DOĞA POLİSİ GÖREVE BAŞLIYOR

KIYILAR TİCARET MALZEMESİ OLAMAZ

KIYILAR TİCARET MALZEMESİ OLAMAZ

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

DENİZDEN 420 BİN 288 POŞET KATI ATIK TOPLANDI

DENİZDEN 420 BİN 288 POŞET KATI ATIK TOPLANDI

Geka Toplantısı Muğla’da Gerçekleştirildi
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 25 Ekim 2019 - 15:55:09

 

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın 122’nci Yönetim Kurulu toplantısı 23 Ekim 2019 tarihinde Muğla’da gerçekleştirildi.  GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Muğla Valisi Esengül Civelek’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Denizli Valisi Hasan Karahan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ile GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan katıldı.

GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Esengül Civelek, 122. kez gerçekleştirilen toplantıda öncelikle, Ajansın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetlerin gözden geçirileceğini ve önümüzdeki dönem yapılacak çalışmaların Yönetim Kurulu tarafından istişare edileceğini belirtti. Ajansın 2019’da yürüttüğü Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim Mali Destek Programları’nın proje inceleme ve değerlendirme sürecinin bittiğini ve bugünkü toplantıda projelerin Yönetim Kurulu’na sunulacağını ifade etti. Vali Civelek, her iki mali destek programının da Güney Ege Bölgesi’nin kalkınması açısından hayırlı olmasını temenni ettiğini ve en yakın zamanda destek almaya hak kazanan projelerin kamuoyuna açıklanacağını da sözlerine ekledi.  GEKA’nın da bağlı bulunduğu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uyguladığı, yerleşim yerleri arasındaki sosyo-ekonomik ilişki yapısını belirlemeyi amaçlayan “Yerleşim Merkezlerinin Kademelenmesi Çalışması”na değinen Muğla Valisi Esengül Civelek, söz konusu çalışmayı Aydın, Denizli ve Muğla’da Ajansın gerçekleştirdiğini söyledi. Bölgedeki Kaymakamlıklar ile işbirliği yapılarak muhtarlara uygulanan bu detaylı anket çalışması hakkında Genel Sekreterlik tarafından bilgilendirme yapılacağını ifade eden Vali Civelek, ilgili çalışmada Ajansla verimli bir çalışma yürüten Bölgedeki tüm Kaymakamlara ve muhtarlara da teşekkür etti.

GEKA  tarafından 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerin yer aldığı “2020 Yılı Çalışma Programı” kapsamında Bakanlık ile koordinasyon halinde gerçekleştirilecek planlama çalışmalarının istişare edileceğini söyleyen Vali Civelek, ayrıca Ajansın bölgedeki paydaşlar ile katılım sağladığı YÖREX Fuarı ile 4. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi hakkında da Yönetim Kuruluna Genel Sekreterlik tarafından bilgi verileceğini belirtti.  Son olarak istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek amacıyla uygulanmaya başlanan Sosyal Destek Programı’na (SODES) değinen Vali Civelek,GEKA’ya başvurusu yapılan projelerin inceleneceğini söyledi. Vali Civelek, Yönetim Kurulu üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederken toplantıda alınacak kararların bölge ve ülke için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz