FETHİYE İLÇE TARIMDAN MOBİL UYGULAMAYLA  GÜVENİLİR KURBAN

FETHİYE İLÇE TARIMDAN MOBİL UYGULAMAYLA  GÜVENİLİR KURBAN

​ GÖCEK VE DALAMAN TEKRAR YEŞERİYOR

​ GÖCEK VE DALAMAN TEKRAR YEŞERİYOR

BODRUM’DA YIKIMLAR SÜRÜYOR

BODRUM’DA YIKIMLAR SÜRÜYOR

SÜRÜKLENEN  TEKNE KIYI EMNİYETİ TARAFINDAN KURTARILDI

SÜRÜKLENEN  TEKNE KIYI EMNİYETİ TARAFINDAN KURTARILDI

SEVGİ NURTEN GÜLER MAZBATASINI ALDI

SEVGİ NURTEN GÜLER MAZBATASINI ALDI

29 EKİM’DE DÜNYA REKORU KIRACAK
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 25 Ekim 2019 - 15:41:57

 

Ünlü dövme sanatçısı ve Kaya Tatto Stüdyosu sahibi Ahmet İlker Kaya; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkulu bir şekilde  kutlamak  amacıyla “Atatürk imzalı” dövme yaparak dünya rekoru kırmaya hazırlanıyor. Uzun yıllardır Fethiye’de dövme sanatçılığı yapan Ahmet İlker Kaya’nın hedefi; 24 saat içersinde 400’ün üzerinde  “Atatürk İmzalı” dövme yaparak  Amerikalı Ünlü dövme sanatçısı Kate Von Di’nin rekorunu elinden almak…

Ünlü dövme sanatçısı ve Kaya Tatto Stüdyosu sahibi Ahmet İlker Kaya gazetemize yaptığı açıklamada “28.10.2019  tarihinde  gece saat  00.00’dan başlayarak 29.10.2019 Saat 00.00’a kadar Atatürk İmzası dövmesi yapmaya başlayacağım. 24 saat içersinde 400’ün üzerinde dövme yaparak  Amerikalı Ünlü dövme sanatçısı Kate Von Di’nin rekorunu kırmak istiyorum. Şimdiden müracaatlar başladı. 300’e yakın bir müracaat oldu. Bu sayının çok daha fazla olacağına eminim. Gerekli resmi yerlere müracaatımı yaptım.  Muğla Büyük Şehir ve Fethiye Belediye bana destek olacaklar. Dükkanımızın önüne konaklama çadırı kurulacak, desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ATATÜRK İMZASI İLE MESLEĞİMİZİ TAÇLANDIRMAK İSTİYORUM”

Açıklamasına devam eden Ahmet İlker Kaya  “29  Ekim  Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü  hepimiz için çok önemli  ve  özel bir gün. Böyle önemli ve özel  bir günde  çok  özel bir motifi cüzi bir bağış karşılığında 400’den fazla kişiye yaparak; bu rekoru kırmayı kararlaştırdık. Bu güzel amaçlarla  amatör bir fikir ile yola çıktık. Sayılı günümüz kaldı. Gerekli  bütün hazırlıklarımızı  tamamlandık. Duyarlı vatandaşlar  sayesinde; Cumhuriyet Bayramımızı coşkulu bir şekilde kutlamak amacıyla  etkinliğimizi; Türkiye ve tüm dünyaya duyuracağız.  Şerefli bir gün olacak;  Cumhuriyetimizin  96. yıldönümünü kutlayacağız. Bu bir anlamda benim jübilem olacak. Havada, karada ve su altının ardından dünya rekorunu da kırarak artık köşeme çekilmek istiyorum. Bunu da Atatürk imzası ile taçlandırmak istiyorum. 28 Ekim gecesinden 29 Ekim gecesine kadar; 24 saatlik zaman diliminde Atatürk imzası dövmesini ücretsiz yapıp, 20 TL bağışı noter ve TEMA yetkilileri huzurunda vakfımıza bağışlayacağız” ifadelerini kullandı.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz