FETHİYE KÖRFEZİ’NİN TEMİZLENMESİ İÇİN PANDEMİ GEREKİYORMUŞ

FETHİYE KÖRFEZİ’NİN TEMİZLENMESİ İÇİN PANDEMİ GEREKİYORMUŞ

ÇEVRE VE DOĞA POLİSİ GÖREVE BAŞLIYOR

ÇEVRE VE DOĞA POLİSİ GÖREVE BAŞLIYOR

KIYILAR TİCARET MALZEMESİ OLAMAZ

KIYILAR TİCARET MALZEMESİ OLAMAZ

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

DENİZDEN 420 BİN 288 POŞET KATI ATIK TOPLANDI

DENİZDEN 420 BİN 288 POŞET KATI ATIK TOPLANDI

Muğla Valisi Esengül Civelek Mehmet Efe Kapalı Spor Salonu’nun Açılışına Katıldı
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 24 Ekim 2019 - 14:23:08

 

Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu’nda düzenlenen Mehmet Efe Kapalı Spor Salonu’nun açılışına katıldı. Açılış töreni öncesi sınıfları ziyaret eden Vali Civelek, öğrencilerle bir araya geldi.   Açılış töreninde konuşan Vali Civelek, heyecan ve mutluluğu bir arada içeren, anlamlı, önemli bir törende Mehmet Efe Kapalı Spor Salonu açılışında bir araya geldiklerini ifade ederek, “Mehmet Efe’yi adıyla yaşatmak üzere gelecek nesillerimize, geleceğimize, umudumuza, güvenimize bağışta bulunan değerli Efe Ailesine şahsım, çocuklarımız, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz  ve İlim adına şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Bedensel aktivitelerin ve spor yapmanın sağlığa olduğu kadar çocukların kişilik gelişimine ve zihinsel sağlığına olumlu etkiler sağladığını belirten Vali Civelek, “Spor yapan çocuklarımızın, gençlerimizin akademik yaşamında başarı vardır. Spor yapan çocuklarımız, gençlerimiz özgüven sahibidir ve sorumluluk duygusu taşırlar. Aynı zamanda da yardımlaşmayı ve paylaşmayı çok iyi bir şekilde gerçekleştirirler. İnanıyorum ki Mehmet Efe Kapalı Spor Salonu’nda sportif etkinliklerde bulunacak, ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılara imza atacak, kendisine, ailesine, milletine yararlı nice gelecek nesiller yetişecektir.

Mehmet Efe Kapalı Spor Salonunun yapımında çok değerli hayırsever ailemize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Mehmet Efe Kapalı Spor Salonumuz hayırlı uğurlu olsun.”diye konuştu. Konuşmaların ardından eğitime yapmış oldukları katkı ve desteklerden dolayı Hayırsever Efe Ailesine Vali Civelek tarafından plaket takdim edildi. Plaket takdiminin ardından Vali Civelek, Hayırsever Aile ve protokol üyeleri tarafından Mehmet Efe Kapalı Spor Salonu’nun açılış kurdelesi kesildi. Açılış töreninin ardından kapalı spor salonunu gezen Vali Civelek ve beraberindekiler, öğrencilerin futbol maçını izledi.

Emekli Öğretmen Ahmet Efe ve eşi Fatma Gülnar Efe tarafından oğulları Mehmet Efe’nin ismini yaşatmak amacıyla yaptırmış oldukları kapalı spor salonu 22 Nisan 2019 tarihinde tamamlanarak, öğrencilerin kullanımına açılmıştır. Mehmet Efe Kapalı Spor Salonu 1000m2 kullanım alanı ve 400 kişilik kapasiteye sahiptir. Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu bahçesinde düzenlenen açılış törenine; Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman  Gürün, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İl Gençlik ve Spor Müdürü Ömer İlman, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Arslan, Hayırsever Emekli Öğretmen Ahmet Efe ve eşi Fatma Gülnar Efe, öğrenciler, öğretmenler katıldı.

(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz