Kayıp dağcıdan 13 gündür haber alınamıyor

Kayıp dağcıdan 13 gündür haber alınamıyor

Bahçeli Tartışması Kanlı Bitti

Bahçeli Tartışması Kanlı Bitti

EN AĞIR CEZANIN VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

EN AĞIR CEZANIN VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

TÜRK VE İSLAM ALEMİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

TÜRK VE İSLAM ALEMİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

BÖREK VE TATLI’LAR PAKET SERVİSİ İLE EVLERE TAŞINDI

BÖREK VE TATLI’LAR PAKET SERVİSİ İLE EVLERE TAŞINDI

KANSER HASTALARI İÇİN KOŞACAKLAR
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 23 Ekim 2019 - 11:35:07

 

Kanser hastaları için umut olan “Yaşam için Yarış (Race for Life)” koşusu  Fethiye’de beşinci yılında. Geliri kanser hastaları için  harcanan  ve  bu yıl da düzenlenecek olan 5 kilometrelik Yaşam İçin Yarış koşusu 27 Ekim Pazar günü saat 10.00 da gerçekleşecek.  “Yaşam için yarış” koşusu komitesi üyeleri  Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’i makamında ziyaret etti. FETAV Müdürü Dilek Dinçer başkanlığında ziyareti gerçekleştiren “Yaşam için yarış” koşusu  komitesi  üyeleri; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’e  1 numaralı formayı hediye ettiler. 5 yıl önce ilk defa Fethiye’de yaşayan yerleşik İngiliz vatandaşların öncülüğünde organize edilen ve her yıl gerçekleşen “Yaşam için yarış” koşusunun geliri ile Fethiye Devlet Hastanesi Onkoloji bölümüne ihtiyaç duyulan cihazlar alınmakta. Dünya’da her yıl ortalama olarak 12 milyon insan kanser hastalığına yakalanmakta. Türkiye’de de  kanser vakalarının  yüksekliği  dikkat çekmekte. Ülkemizde her yıl 200 bin kişi, Fethiye’de ise her yıl 350  kişi kanser hastalığına yakalanmakta.

“FETHİYE’DE HER YIL 350 KİŞİ KANSER HASTALIĞINI YAKALANMAKTA”

Ziyaretten dolayı teşekkür eden Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner açıklamasında “Verilere göre dünyada her yıl 12 Milyon, Türkiye’de ise her yıl yaklaşık 200 bin kişi kansere yakalanmaktadır. Bu ortalamalara bakıldığında Fethiye’de her yıl 30 kişinin kanser hastalığına yakalandığı tahmin edilmektedir. Çağımızın hastalığı olarak nitelendirilen kanserle mücadeleyi amaçlayıp, FETAV öncülüğünde bir araya gelen yerli ve yerleşik yabancı gönüllülerle birlikte Yaşam İçin Yarış adıyla önemli bir etkinlik düzenliyoruz. Yaşam İçin Yarış 5 kilometrelik bir yarıştır. Burada ana hedefimiz rekabetçi bir yarış düzenlemek değil, kanser konusunda farkındalık yaratmaktır. Katılanlar koşabilir ya da yürüyebilirler. Bu yarışı 5 yıldır organize ediyoruz ve elde ettiğimiz gelirle Fethiye Devlet Hastanesi Onkoloji Bölümüne kanser tanısında kullanılacak cihazlar temin ediyoruz. 2015 yılında elde ettiğimiz gelirle bir gastrokopi cihazı, 2016 yılında elde edilen gelirle bir bronkoskopi cihazı satın aldık. 2017 yılındaki yarıştan elde ettiğimiz gelirlerle daha önce aldığımız bu cihazın hijyenini sağlayacak endoskopi yıkama cihazı ve onkoloji departmanının ihtiyacı olan 11 adet kemoterapi koltuğu, 1 buzdolabı, 3 vestiyer ve 2 takım zigon sehpa temin edildi. 2017 yılında İstanbul merkezli Sönmez Grup CEO’su Sayın Sedat Sönmez ana sponsorluğumuzu üstlendi. Kendilerine çok değerli katkıları için şükranlarımızı sunuyoruz. 2018 yılından itibaren ilçemizde yaşayan, maddi sıkıntı yaşayan kanser hastalarına destek sağlamaktayız. Fethiye ve Dalyan’da yaşayan gönüllü ve katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“KOŞU’DA DUYGUSAL ANLARDA YAŞANMAKTA”

Yaşam için yarış koşusunda duygusal anlarda yaşanmakta. Koşuya  özellikle yakınlarını ve aile üyelerini kanserden kaybeden yerleşik İngiliz vatandaşları katılmakta. Formlarına kanserden kaybettikleri aile üyeleri ve yakınlarının isimleri yazan bazı İngiliz vatandaşları göz yaşlarını tutamıyor.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz