FETHİYE KÖRFEZİ’NİN TEMİZLENMESİ İÇİN PANDEMİ GEREKİYORMUŞ

FETHİYE KÖRFEZİ’NİN TEMİZLENMESİ İÇİN PANDEMİ GEREKİYORMUŞ

ÇEVRE VE DOĞA POLİSİ GÖREVE BAŞLIYOR

ÇEVRE VE DOĞA POLİSİ GÖREVE BAŞLIYOR

KIYILAR TİCARET MALZEMESİ OLAMAZ

KIYILAR TİCARET MALZEMESİ OLAMAZ

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

DENİZDEN 420 BİN 288 POŞET KATI ATIK TOPLANDI

DENİZDEN 420 BİN 288 POŞET KATI ATIK TOPLANDI

Göç  İdaresinden Fethiye’de Etkinlik
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 22 Ekim 2019 - 09:21:07

 

Muğla İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Fethiye’de  “Uyum Mahalle Buluşmaları” etkinliği düzenlendi.  Göç İdaresi genel Müdürlüğü  Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliği ile düzenlenen “Uyum Mahalle Buluşmaları”nın 23’üncüsü  Fethiye’de gerçekleşti.

Birlikte yaşam kültürünün oluşturulması ve farklı kültürlerin birbirilerini daha iyi tanıması amacıyla düzenlenen etkinliğe; Göç İdaresi  Genel Müdür Yardımcısı  Dr. Gökçe Ok, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, Muğla İl Göç İdaresi Müdürümüz Mehmet Kavuk, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner çok sayıda bürokrat, yerel halk ve yabancı misafir katıldı.Programın açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcımız Dr. Gökçe Ok “Göçün bin türlü derdi var en hafifi ölümdür. Hayat kadar ölüm de gerçek. Ülkemizde 192 farklı ülkeden yaklaşık 5 milyon insan var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti geçmişte olduğu gibi bugünde gelecekte de bir vesile ile ülkemize gelen hiçbir yabancının boynunu bükmemiş yüzünü düşürmemiştir” dedi.Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu  “Her işin kendi vakti var. Muhakkak ki vatanınızda istikrarlı huzur ve refah dolu günleriniz gelecektir. O zamana kadar burada yaşadığımız sürece birlikte kardeşçe yaşamak için; Türkçe öğrenin çünkü birbirimizi tanımanın yolu birbirimizi doğru anlamaktan geçer” şeklinde konuştu.Muğla İl Göç İdaresi Müdürümüz Mehmet Kavuk ise  “Uyum, yabancı misafirler ile bulunduğu ülkemiz arasında manevi bir köprü oluşturmaktadır. Yabancı misafirlerin bulunduğu ülkede yaşama tutunmaya çalıştığı her noktada var olan uyum,  iyi yönetilmesi durumunda içinde birçok güzelliği barındırarak kültür zenginliği oluşturmaktadır” dedi.

Yerel toplum ve yabancı toplum tarafından sunulan gösteriler ve kültürel etkinliklerin gerçekleştiği program, Fethiye Kültür Merkezi Çini ve Halı Standı Yörük Kültürü ürünleri sergisi ve Resim Sanatçısı ElisabethPetronellaSallyCordez ve Hugo AndreRolandLacaze’nın Resim sergisinin gezilmesi ile başladı.Doğru Bilinen Yanlışlar ve Yabancıların Hak ve Yükümlülükleri ile ilgili bilgilendirme sunumunun yapıldığı etkinlikte; Mahalle filmi gösterimi ile Doğru Bilinen Yanlışlar video gösterimi de gerçekleştirildi.Türk Halk Sanatçısı Adem Kazan’ın müzik dinletisi ve halk oyunu ekibinin sahne aldığı programda, Suriyeli Obaida Kenan UKLA ve Afganistan uyruklu ShahramHussaını’nın başarı hikâyelerine de yer verildi. Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok ve Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu programdan önce Muğla İl Göç İdaresi Fethiye Çalışma Grup Başkanlığını ziyaret ederek denetimlerde bulundu.Yerel halk, yabancılar ve yerel yöneticilerin bir araya geldiği Uyum Mahalle Buluşması etkinliği ile sosyal uyum konusunda duygu ve düşüncelerin sohbet eşliğinde devam etti.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz