Kayıp dağcıdan 13 gündür haber alınamıyor

Kayıp dağcıdan 13 gündür haber alınamıyor

Bahçeli Tartışması Kanlı Bitti

Bahçeli Tartışması Kanlı Bitti

EN AĞIR CEZANIN VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

EN AĞIR CEZANIN VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

TÜRK VE İSLAM ALEMİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

TÜRK VE İSLAM ALEMİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

BÖREK VE TATLI’LAR PAKET SERVİSİ İLE EVLERE TAŞINDI

BÖREK VE TATLI’LAR PAKET SERVİSİ İLE EVLERE TAŞINDI

Minik Öğrencilerden Hayed’e Ziyaret
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 18 Ekim 2019 - 09:23:27

 

Karagedik İlk ve Ortaokulu öğrencileri, HAYED ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen, Doğa Eğitim Parkı Projesi kapsamında; dernek merkezini ziyaret ettiler. Okul Müdürü İlkay Şumur ve öğretmenler gözetiminde yapılan etkinlikte ilk olarak öğrencilere hayvanların yaşamını konulu alan film izletildi. Bu esnada HAYED Başkanı Gökçen Bayram, öğrencilere yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aktardılar. Daha sonra Veteriner Hekim Kerem Özdemir, öğrencilere hayvanların gündelik yaşamı hakkında bilgi verdi. Özdemir, yönelttiği soruları cevaplandıran öğrencilere mama ve su kabı hediye ederken; eğlenceli anlar yaşandı.

Minik öğrenciler yavru kedileri severken, yanlarında getirdikleri mamaları dernek görevlilerine teslim ettiler. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Şentürk’ün de yer aldığı programda öğrencilere hayvan sevgisinin yanı sıra doğa sevgisi de aşılanması amaçlandığı ifade edildi. Ziyaret hakkında bilgi veren Okul Müdürü İlkay Şumur, “Hayvanlar sevmeyen, insanları sevemez. Bu duyguyu küçük yaşlarda aşılamak gerekiyor. Hayvanlar bizim sessiz dostlarımızdır. Onları her zaman korumalı ve sevmeliyiz. Birinci sınıf ve beşinci sınıf öğrencilerimiz kendi harçlıkları ile mama aldılar. Öğrencilerimize hayvan sevgisini aşılamak için buradayız” dedi.

HAYED Başkanı Gökçen Bayram yaptığı açıklamada, “Derneğimiz doğa ve hayvansever bir nesil yetiştirmek için gönüllüler tarafından kuruldu. Öğrencilerimizin ziyaretlerinden dolayı çok memnunuz. Bu yıl 500’e yakın öğrenciye eğitim verdik. Hayvan sevgisinin yanı sıra fidan dikimi ve geri dönüşüm konularında da bilgiler aktarıyoruz. Katkılarından dolayı Karagedik İlk ve Ortaokulu’na ve bizi ziyaret eden tüm okullara çok teşekkür ediyoruz. Okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından doğaya duyarlı, hayvan sever nesiller yetişecektir” ifadelerini kullandı. Proje Koordinatörü Ebru Köktürk de “Geçen yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak HAYED ile birlikte bir protokol imzaladık. Birinci sınıftan, sekizinci sınıfa kadar tüm öğrencilerimize periyotlar halinde eğitimler düzenledik. Bu eğitimler Veteriner hekimler tarafından burada, dernek merkezinde verildi. Sokak hayvanları ve evcil hayvanlar konusunda bilinçlendirildiler. Milli Parklar Müdürlüğü de bu eğitimlere destek verdi. Bu öğretim yılında da eğitimlere devam etmek istiyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu çalışmaları önemsiyoruz. Bugün de Karagedik İlk ve Ortaokulu ile eğitimlerimize devam ediyoruz. Öğrencilerimizin harçlıkları ile aldıkları mamaları da görevlilerimize teslim ettik” diye konuştu.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz