FETHİYE İLÇE TARIMDAN MOBİL UYGULAMAYLA  GÜVENİLİR KURBAN

FETHİYE İLÇE TARIMDAN MOBİL UYGULAMAYLA  GÜVENİLİR KURBAN

​ GÖCEK VE DALAMAN TEKRAR YEŞERİYOR

​ GÖCEK VE DALAMAN TEKRAR YEŞERİYOR

BODRUM’DA YIKIMLAR SÜRÜYOR

BODRUM’DA YIKIMLAR SÜRÜYOR

SÜRÜKLENEN  TEKNE KIYI EMNİYETİ TARAFINDAN KURTARILDI

SÜRÜKLENEN  TEKNE KIYI EMNİYETİ TARAFINDAN KURTARILDI

SEVGİ NURTEN GÜLER MAZBATASINI ALDI

SEVGİ NURTEN GÜLER MAZBATASINI ALDI

KAHRAMAN  ORDUMUZUN  YANINDAYIZ
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 16 Ekim 2019 - 09:17:30

 

Fethiye, Seydikemer Yörük ve Türkmen Dernekleri tarafından  şehitlerimiz  için  lokma döktürüldü. Lokma etkinliğinde; Fethiyeli, Seydikemerli  Yörükler ve Türkmenler olarak  son nefesimize kadar  Barış Pınarı Harekatında Türk ordusunun ve kahraman askerlerimizin  yanındayız, mesajı verildi. Fethiye Yörük Türkmen Derneği önünde gerçekleştirilen etkinlikte şehitlerimiz için dualarda da bulunuldu. Vatandaşlara lokma ikramında bulunuldu.

Fethiye ve Seydikemer Yörük Türkmen Dernekleri, Barış Pınarı Harekatı şehitleri ve tüm şehitlerimiz için lokma ikramında bulunulup, dualar gerçekleştirdi. Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak, Seydikemer Yörük Türkmen Derneği Başkanı İsmail Uzunoğlu, Boğalar Yörük Türkmen Derneği Başkanı ve 24. Dönem AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Fethiye Yörük Türkmen Derneği Kadın Kolları Başkanı Halime Karagöz,  AK parti Fethiye ilçe başkanı Bekir Eser,  ADD Bölge başkanı Haydar Murat Topçu, ADD Fethiye şubesi başkanı Nursel Türetken, Cumhuriyet Kadınları Fethiye şubesi başkan yardımcısı Ebru  Oğuzhan Yeter ve vatandaşların katıldığı etkinliğe Fethiye’deki sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri de katıldı.

Yapılan  ortak açıklamada “Türklük davasına ve Yörük Türkmen kültürüne hizmet amacıyla çıktığımız yolda; Atatürk ve silah arkadaşlarının, topraklarımızı işgalden kurtarıp kurduğu devletimizin kuruluş felsefesine göre, Türk devleti, Türk milleti, Türk bayrağı, Türk dilini koruyarak; devletimizin bağımsız ve güçlü, halkımızın özgür ve mutlu olmasını ve de kültürümüzün milletimizle birlikte kıyamete kadar yaşamasını istiyoruz. Devletlerin yaşamasının teminatı olan; “Devlete baş kaldıranın başını kesin. Hak isteyenin hakkını verin” kararıyla terörün bitirilmesini istiyoruz. Devlet adaletli şekilde, insan hakları ve hukuk çerçevesinde, yasalara uyanlara pamuktan eldiven, uymayanlara da yumruk olmalı” denildi.

Ülkemizde, dış güçler ve kullandıkları iç hainlerce terörün sürmekte olduğunu söyleyen Kıvrak, “Askeri tedbirlerin yanında insani tedbirlerde olmalıdır. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesi çerçevesinde. Kahraman şehitlerimizin ailelerine  ve gazilerimize hak ettikleri değer verilmelidir. Bu topraklarda yaşayanların ekmeğinin bölüşüleceğini, ancak toprağın bölüşülemeyeceğini içerdeki ve dışardaki herkes bilmelidir. Bu gün, Misakı Milli sınırlarımız içerisinde olan veya insanlığın yaşadığı fakat zulüm haksızlığının yaşandığı topraklarda, ülkemize de zararı olacak her oluşumu, terör eylemlerini devletimiz ordumuz durdurulmalıdır” dedi. Her türlü terörü kınadıklarını ifade eden Seydikemer Yörük Türkmen Dernekleri Başkanı İsmail Uzunoğlu ise, “Suriye’nin kuzeyine barış ve huzuru getirmek için yapılan Barış Pınarı Harekatını destekliyoruz. Her zaman olduğu gibi yine Yörükler ve Türkmenler olarak devletimizin ve Mehmetçiğimizin yanındayız. Bu anlamda Fethiye ve Seydikemer Yörük Türkmen Dernekleri olarak aziz ve şerefli Türk Ordumuz hayrına lokma ikramında bulunmak istedik. Rabbim cephedeki askerimizin yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu.  Yörük Dernekleri olarak şehitlerimizi saygıyla anarken, kahraman askerlerimizin arkasındayız” dedi.  Boğalar Yörük Türkmen Dayanışma Derneği Başkanı ve 24. Dönem AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, “Bütün dünyanın bizi tarihten silmek istediği dönemlerde halkımız topyekun bir araya gelmiş. Kahraman ordumuz şu anda sınır ötesi bir harekatta. Zulme uğrayan insanlara barış götürüyor. Bölgemiz insanlarının da konuya duyarlılık göstermesi gerekiyor. Bizler de bu etkinlikte birlik beraberliğimizi ortaya koyuyoruz” diye konuştu. Fethiye Yörük Türkmen Derneği Kadın Kolları Başkanı Halime Karagöz de “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Kahraman ordumuza Barış Pınarı Harekatında başarılar diliyorum” dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz