FETHİYE KÖRFEZİ’NİN TEMİZLENMESİ İÇİN PANDEMİ GEREKİYORMUŞ

FETHİYE KÖRFEZİ’NİN TEMİZLENMESİ İÇİN PANDEMİ GEREKİYORMUŞ

ÇEVRE VE DOĞA POLİSİ GÖREVE BAŞLIYOR

ÇEVRE VE DOĞA POLİSİ GÖREVE BAŞLIYOR

KIYILAR TİCARET MALZEMESİ OLAMAZ

KIYILAR TİCARET MALZEMESİ OLAMAZ

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

DENİZDEN 420 BİN 288 POŞET KATI ATIK TOPLANDI

DENİZDEN 420 BİN 288 POŞET KATI ATIK TOPLANDI

“Çocuklarımıza Arıların Sesini Duyurmaya Devam Ediyoruz”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 16 Ekim 2019 - 09:24:07

 

Seydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Sağlığım İçin, Doğayı Seçtim” Projesi kapsamında Güneşli Ortaokulu ve Güneşli Mahallesi Muhtarlığı ile Kovan başı eğitim gerçekleştirildi.

Seydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Seydikemer Kaymakamlığı ile İlçe Müdürlüklerinin, Belediyenin, Birlik ve Odaların destekleriyle hayata geçirilen, öğrencilere yönelik “Sağlığım İçin, Doğayı Seçtim” Projesi kapsamında Güneşli Ortaokulu ve Güneşli Mahallesi Muhtarlığı ile “Kovan Başı Eğitim” gerçekleştirildi.

Güneşli Ortaokulu ve Güneşli Mahallesi Muhtarlığı ile gerçekleştirilen Kovan Başı Eğitimini Seydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Arı Teknik Ekibi PersonelleriVeteriner Hekimler Yunus Duman Ve Sinan Ünlü verdi.

Eğitim Sonunda açıklama yapanSeydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Arı Teknik Ekibi PersonelleriVeteriner Hekimler Yunus Duman Ve Sinan Ünlü, “Okul çağı çocuklarımızla yaptığımız etkinliklerin esas amacı, doğadan ve topraktan gittikçe uzaklaşan teknolojiye bağımlı hale gelen çocuklarımıza tekrar doğayı sevdirmek, toprağa dokunmalarını sağlamak, tarımı tanıtmak, doğa bilinci oluşturmak, tarladan sofraya gıda güvenliğini anlatarak daha duyarlı olmalarını sağlamaktır. Zamanının büyük kısmını evde ya da okulda teknolojinin sunduğu imkânlarla geçiren çocukların hareketsizlikten kaynaklanan bedensel ve ruhsal sorunlarının önüne geçmek ve hayatı doğayı çevresindeki objelerle kendisi veya diğer objeler arasındaki ilişkiyi internet veya televizyon aracılığı ile değil bizzat doğada yaşayarak öğrenmesini amaçlamaktadır. Örneğin Güneşli Mahallemizde Güneşli Ortaokulunda eğitim gören öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz kovan başı eğitimde öğrencilerimiz, arılar ile bitkiler arasındaki ilişkileri gözlemleyerek insan, bitki ve böceklerin birbiri ile uyumunu, bitkinin rengi ile böcek arasındaki ilişki, doğadaki biyolojik dengenin ve türler arasındaki sürekliliğin önemini bizzat gözlemleyerek öğrendi. İleride edineceği meslek ve sosyal yaşamındaki ilişkiler konusunda en güzel öğretmen olan doğanın nasıl bizlere rehberlik edebileceği bilincine erişti. Kovan başında uygulamalı yapılan eğitimde; “ hayatın devamlılığı için arıların önemi, arı korkusunu yenme, sağlıklı beslenmede arı ürünlerinin yeri” gibi konular işlendi. Öğrencilerimize etkinlikte Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından diktirilen arıcı kıyafetlerini giymek çok farklı ve güzel anlar yaşattı. Çocukların ilginç şaşırtan soruları eğitimin akılda kalıcı ve ilginin yüksek olmasına neden oldu. Kovan başında arı ürünlerinin tadına bakan öğrenciler sağlık açısından faydalarını öğrenince çok şaşırdı.” dedi

Seydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürü Engin Maraşlı, “Etkinliğimizin gerçekleştirilmesinde büyük emek veren; Güneşli Okulu Fen bilgisi Öğretmenimize, Okul Müdürümüze, Çocuklara yaptığı ikramlar ve eğitimimizde verdiği bilgilerden dolayı Muhtarımıza, Seydikemer Belediyemize ve Muğla arı Yetiştiricileri Birliğimize çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Haber/Foto: Mustafa Taşkın

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz