Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

YAREN GECESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

YAREN GECESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

SÜPER LİG AŞKINA HERKES SALONA

SÜPER LİG AŞKINA HERKES SALONA

SEYDİKEMER’DE YOLLAR BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR

SEYDİKEMER’DE YOLLAR BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR

Fethiye’de “Cami Ve Hayat”  Konulu Konferans Düzenlendi
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 9 Ekim 2019 - 09:51:23

 

 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Fethiye’de düzenlenen “Cami ve Hayat”, “Cami Hayatın Merkezi” konulu konferansta konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Bodur, “Bugünün gençliği bizim gençliğimiz gibi değil. Böyle 40-50 dakika vaiz efendiyi dinlemek istemiyor. Dini bilgiyi şipşak öğrenmek istiyor. Çıtkırıldım neslin özelliğidir bu. Bu yüzden kısa sürede anlatmak gerekir” ifadelerini kullandı.

 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kuran Kursu Salonu’nda yapılan konferansa Seydikemer Müftüsü Orhan Turan, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay ile Fethiye ve Seydikemer ilçelerindeki din görevlileri ile Kuran Kursu öğreticileri katıldı. Konferans sonunda emekliye ayrılan din görevlilerine Seydikemer Müftüsü Orhan Turan ve Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Bodur tarafından plaketleri sunuldu.

“Cami ve Hayat”, “Cami Hayatın Merkezi” konulu konferansta konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Bodur, “Çocuklarımızı milli ve manevi kültürle yetiştiremezsek, işimiz çok zor” ifadelerini kullandı. Bodur, “Siz, size düşeni yapın. Biz, bize düşeni yapalım. O zaman toplumda ne oluyor biliyor musunuz? Nasıl paylaşmalar olacak, nasıl dindarlaşmalar olacak. Şunu da bekleyelim, bugünün gençliği bizim gençliğimiz gibi değil. Böyle 40-50 dakika vaiz efendiyi dinlemek istemiyor. Dini bilgiyi şipşak öğrenmek istiyor. Çıtkırıldım neslin özelliğidir bu. Hemen zengin olmak, hemen artist olmak, hemen mühendis, topçu olmak istiyor. Öyle değil mi? Almanya seyahatlerinden birisinde oğlum küçüktü. Hafızlığa da başlamıştım. Almanya’ya gideceğim istediğin bir şey var mı diye sordum. Eğitim merkezi hocasıyım, annesi Kuran Kursu hocası, kendisi hafızlığa gidiyor ‘Bana Neuer’in formasını getir’ dedi. Allah Allah dedim. Notuma onu yazmışım. İdrakına varamadım. Almanya’da sormuştum. Bayern Münih’in kalecisiymiş. Bizim ev öyle top-pop konuşulan bir ev de değil. Babası hoca, annesi Kuran hocası oğlan hafızlık öğrencisi… Uhud’da şehit kim oldu diye sor? Senin benim çocuğum hiç bilmezse el alemin çocuğu hiç bilmez. Çocuklarımızı milli ve manevi kültürle yetiştiremezsek işimiz çok zor. Evlatlarımızın dine olan mesafesi ne olursa olsun en kolay şekilde dinimizi öğretmemiz lazım. Caminin halısına çocuklar secde yapmalı, Cuma, bayram günü hatta her gün gelip; namazlarını kılmayı öğretmeliyiz. Eğer öğretmezsek camileri ve mabetleri dolduramayız. Gelecekte camiler ve mabetlerin yerini AVM’ler alır” diye konuştu.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz