Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

YAREN GECESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

YAREN GECESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

SÜPER LİG AŞKINA HERKES SALONA

SÜPER LİG AŞKINA HERKES SALONA

SEYDİKEMER’DE YOLLAR BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR

SEYDİKEMER’DE YOLLAR BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR

Bekir Eser’den  Değerlendirme
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 9 Ekim 2019 - 09:47:41

 

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser;  07 Ekim 2019 tarihinde ilçemizdeki  bazı gazetelerde yer alan “Karaca İstedi,  Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayladı” şeklinde yayınlanan haber ile ilgili açıklamada bulundu. AK Parti Fethiye İlçe başkanlığında yapılan açıklamaya ilçe yönetimi tam kadro katıldı. Çeşitli iddialarda  ve eleştirilerde  bulunan AK Parti Bekir Eser açıklamasında; Fethiye’nin bir çok sorunu varken, Bakanlıkça  ve başka kurumlarca yapılan hizmetlerin üzerine yatılması çok garip karşılıyoruz, dedi.

 

“FETHİYE’NİN EKSİKLİKLERİNİ VE SORUNLARINI MARMARİS  TOPLANTISINDA AKTARDIK”

Kelebekler vadisinin koruma altına alınması konusunu çok daha önce Sayın Cumhurbaşkanımıza bildirdiklerini ifade eden AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser açıklamasında “Sayın İl Başkanımız Kadem Mete’nin girişimleri ile  17 Ağustos Cuma günü Cumhurbaşkanımız ve Genel  Başkanımız   Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Marmaris ilçesindeki devlet konuk evinde bir araya geldik. Muğla’mızın ve ilçelerimizin sorunlarını aktarma fırsatı bulduk. Bu toplantının akabinde de  yine İl Başkanımız Kadem Mete, Milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir  ve Yelda Erol Gökcan öncülüğünde Muğla’da Cumhur ittifakı ile kazanılan 7 ilçe belediye başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı daveti ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesine giderek mini bakanlar kurulu toplantısına katıldılar. Bu toplantıda ilçe belediyeleri kazanamayan ilçelerin sorunlarını ise İl Başkanımız Kadem Mete bakanlarımıza aktardı.Biz  Ak Parti Fethiye İlçe Başkanlığı olarak ilk olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza ilçemizin eksikliklerini ve sorunlarını  Marmaris ilçesindeki toplantıda kendimiz aktardık. Ardından da Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki  toplantıda da Sayın İl Başkanımız Fethiye ile ilgili olan sorunları tekrar gündeme getirdi.

 

“12 MADDELİK İSTEK”

Biz Fethiye’nin en büyük sorunları olarak  şu konuları dile getirdik.1-Körfezin temizlenmesi.2-Karabel tüneli  ve  Fethiye / Seydikemer/ Söğüt  duble yolunun başlaması.3-Kelebekler vadisinin koruma altına alınması. 4-Fethiye  Antik tiyatrosunun  tamamlanması. 5- Fethiye Üniversitesi kurulması ilgi bölüm artırımı ve diğer şartlarının yerine  getirerek  Fethiye Üniversite’nin  kazandırılması.6- Yetersiz  hale gelen Fethiye Devlet Hastanesinin  ilave yapılarla , pansumantadavi yapılmakta  ancak; Yeni bir hastane yapılmasının programa alınması. ( 17 yıllık  AK PARTİ döneminde diğer ilçelere yeni hastane yapılmış, yapılmakta veya planlaması yapılmıştır. Fethiye hariç ).7- Göcek Tüneli üst yolunun üç şeritli hale getirilmesi.( Ücretsiz hale getirilmesi zor olduğuna göre ;2032 de bitecek protokolünün  2026 ya çekilmesine  rağmen  daha  7 yıl var).8-Tamamlanan Gençlik Merkezinin aktif hale getirilmesi için gereğinin yapılıp personel   alımının gerçekleştirilmesi.9-İkili Öğretim  yapan  okulların  tekli öğretime  geçilmesi, ilave dersliklerin yapılması.10-Ölüdeniz- Faralya yolunun  iyileştirilerek , Kelebekler  vadisini  görecek cam balkon –seyir teraslarının yapılması.11-Koylara giden  yolların  düzeltilerek  Kaymakamlık sorumluluğunda   yeterli halk plajlarının yapılması.( Turizm otelcilik  okulu  uygulama alanı için tahsis edilebilir). 12- Kütüphane 3-5 bin nüfusa göre  yapıldığı gibi duruyor  ve yetersiz. Büyük  bir şehir Kütüphanesinin yapılması

 

“YENİDEN BİR ALGI OPERASYONU YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR”

Yukarıda belirtilen  maddelerden  körfezin temizlenmesi için start verildi, Karabel tüneli Fethiye / Seydikemer/ Söğüt  duble yol çalışmaları  başlatıldı  ve Kelebekler vadisi  doğal sit alanının koruma statüsünde  kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edildi.31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerin öncesinde; İlçemize gelen ve buradaki halk mitinginde Fethiye Körfezini 250 Milyon TL’ye  temizleneceğini  ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un açıklamasının ardından  CHP  Belediye Başkan Adayı, 125 Milyon TL’ye hibe ve destekler ile Fethiye Körfezini  temizleteceğini açıklamıştı.  Neticede bu bir seçim,  muhterem halkımız Alim Karaca ve ekibini seçtiler. Ama ne yazık ki sayın Belediye Başkanı  seçim vaatleri arasında verdiği körfez sorununu hatırlamazdan gelerek bu yıl ki turizm sezonuna ciddi sıkıntılar yaşatan Fethiye Körfezi üzerinde hiçbir çalışma başlatmadı. Tam aksine CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte olarak  körfezdeki sorunun çiftçiler ve üreticilerden kaynaklandığını söylediler.  Marmaris’te ve  Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen toplantının ardından Sayın Bakanımız müjde vererek Fethiye Körfezinin dip temizliğine bu yıl başlanacağını söyledi. Ardından  ilçemizin Dünyaca ünlü koylarından bir tanesi olan Kelebekler Vadisinin Sit alanından çıkarılarak buraya inşaatların yapılacağı haberleri yayılmıştı. Biz bu konuda da her iki toplantıda görüşlerimizi ve isteklerimizi hem Cumhurbaşkanımıza hem de Bakanlarımıza ilettik. Bu görüşmelerin ardından da Bakanlığımızca yapılan açıklamada “Kelebekler Vadisinin kesin Korunacak Hassas Bölge Listesine  alındığı” belirtilmişti. 07 Ekim 2019 tarihinde ilçemizdeki gazetelerde yer alan ”Karaca İstedi,  Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayladı” başlıklı haber ile yeniden bir algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Her ne hikmetse Bakanlığımızın ve hükümetimizin yapmış olduğu çalışmaları, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yapmış gibi Fethiye Belediyesi  Basın Yayın Birimi tarafından  servis edilen haberleri kınıyorum.

“BAŞKA KURUMLARCA YAPILAN HİZMETLERİN ÜZERİNE YATILMASI ÇOK GARİP”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız sadece Kelebekler Vadisinde değil, Konya’nın Karatay İlçesindeki Obruk Gölü, Osmaniye’nin  Sumbas İlçesindeki  Şarlak Şelalesi de Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucunda Kesin Korunacak Hassas Alan olarak tescil ve ilan edildi. Başka kurumların yaptıkları iş  ve işlemleri kendi yapıyormuş gibi sahiplenmek  ne kadar  doğru ?  Mesela geçtiğimiz günlerde Tuzla mahallemizde  AYDEM ‘in elektrik hatlarını yer altına alma işi yapılmaya başlandı. Yolların kazılıp elektrik hatlarını döşeyen AYDEM  Belediye ile yolların Tamiri İçin Fethiye Belediyesi ile  Protokol yapmakta  ve bozulan yollar kaç metre kare ise metre kare bazında ücretin Belediye ye ödeme yapıyor. 07.10.2019 Pazartesi günü yapılan Belediye Meclis Üyesi toplantısında 2020 yılında  Aydem ve Muski tarafından  kazılacak yolların tamirinden gelecek  5 Milyon TL yi bütçenin gelir kalemine ilave  edildi.Fethiye’nin bir çok sorunu varken, Bakanlıkça  ve başka kurumlarca yapılan hizmetlerin üzerine yatılması çok garip. Sayın Belediye Başkanı Alim Karaca ve ekibini kendi görevlerini yapmaya davet ediyorum” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz