Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

YAREN GECESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

YAREN GECESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

SÜPER LİG AŞKINA HERKES SALONA

SÜPER LİG AŞKINA HERKES SALONA

SEYDİKEMER’DE YOLLAR BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR

SEYDİKEMER’DE YOLLAR BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR

KAYAKÖY   FESTİVALİ YAĞMUR  BEREKETİYLE  BAŞLADI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 6 Ekim 2019 - 17:46:22

 

Kayaköy Barış ve Dostluk Festivali yağmur bereketiyle başladı. Cumartesi sabahı erken saatlerde yağan sağanak yağış nedeniyle Kayaköy festivalinin programı değişmedi ve  Festival komitesi organizesinde  Fethiye Belediyesi, Muğla Büyük Şehir Belediyesi ile Kayaköy ve Karakeçiler muhtarlıklarının çabalarıyla  festival ve konserin yapılacağı alanlar büyük bir özveriyle  tekrar hazırlandı.

“ÖZVERİLİ ÇALIŞMA İLE OLUMSUZLAR KISA SÜREDE GİDERİLDİ”

Sağanak yağış ve fırtınalı bir günle başlayan festivalde  konser  ve stantlar için ayrılana alanları su bastı.  Ekmek parası için  stant açan vatandaşlar zor anlar yaşadılar. Stantçıların geldikleri araçlar ile Muğla Büyük Şehir belediyesinin  sahne  tırı  çamura saplandı. Tüm bu olumsuzluklar; festival komitesinin organizesinde  Fethiye Belediyesi, Muğla Büyük Şehir Belediyesi ile Kayaköy ve Karakeçiler muhtarlıklarının özverili çalışmaları ile giderildi. Tarihi Kayaköy mahallesinin meydanında konser alanı kuruldu. Konser için ayrı bir tır getirildi ve sahne ve ses sistemi kurma çalışması gerçekleştirildi. Stantlar için yeni yerler belirlendi ve festival programı başlatıldı. Yoğun katılımın olduğu açılış programı heyecanlı ve coşkulu bir şekilde başladı. Tarihi Kayaköy festivaline yoğun bir katılım oldu. Birbirinden güzel hediyelik eşyalar  açılan stantlarda satışa sunuldu. Fethiye Jandarma ekipleri  tüm güvenlik önlemlerini alarak vatandaşlara her konuda yardımcı oldular. Birbirinden güzel hediyelik eşyaların ve yöresel yiyeceklerin satışa sunulduğu festivalde vatandaşlar bol bol alışveriş yaptılar. Tarihi Kuyubaşı kahvesinde çaylarını içtiler, canlı müzik dinlediler. Vatandaşlar ve katılımcılar tarihi Kayaköy’ü gezip stantlardan alışveriş  yaparlarken; Kayaköy’ün keyfini çıkardılar.  Ekiplerde konser alanını büyük bir titizlikle hazırlayarak festivalin aşırı sağanak yağış nedeniyle eksikliklerini giderdiler.

“BİRBİRİNDEN GÜZEL ÜRÜNLER SATIŞA SUNULDU”

Kayaköy festivalinde bazı kurum ve kuruluşlarda stant açtılar. Fethiye’nin en eski ve ilk Fotoğraf stüdyosu olan Foto Kandiye işletmesi de stant açarak Kayaköy festivalinde yerini  aldı. Foto Kandiye stüdyosunun tarihi arşivlerinden oluşan Fethiye  ve Kayaköy  fotoğrafları ile tablolarına yoğun ilgi oldu. Fethiye Kaymakamlığı Kültür Merkezide Kayaköy festivalinde stant açarak tarihi Kayaköy halısının tanıtımını yaptı. Festivalde; Fethiye ve Kayaköy’de yaşayan el işi sanat dalları ile uğraşan amatör sanatçılara da yer verildi. El emeği, göz nuru birbirinden güzel  hediyelik ürünler  görücüye çıktı. Bazı Kayaköy sakinleri de stant açarak Kayaköy’ün yöresel  gıda ürünlerini  ve yemeklerini  satışa sundular.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz