Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

YAREN GECESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

YAREN GECESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

SÜPER LİG AŞKINA HERKES SALONA

SÜPER LİG AŞKINA HERKES SALONA

SEYDİKEMER’DE YOLLAR BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR

SEYDİKEMER’DE YOLLAR BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR

En Güzel Şarkılar Barış Ve Dostluk İçin Okundu
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 6 Ekim 2019 - 17:49:07

 

Kayaköy  festivalinde en güzel şarkılar ve türküler barış ve dostluk için okundu. Kayaköy Dostluk ve Barış  Festivalinin açılış programı saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başladı. Gazeteci ve televizyon programcısı Celal Bozkurt’un sunumuyla gerçekleşen açılış programı konuşmalardan sonra konserlerle devam etti.

 

“KONSER FOLKLOR GÖSTERİLERİ İLE BAŞLADI”

Tüm herkese teşekkür eden Kayaköy Dostluk ve Barış  Festivali komitesi başkanı Erdal Eroğlu “aşırı sağanak yağıştan dolayı programımıza geç başladık ama her şey de, bir hayır var. Festivalimiz yağmurla başladı, yağmur berekettir ve bundan sonra da bu festivalin Kayaköy’ümüze bereket getireceğine işarettir” dedi. Eroğlu konuşmasında; Fethiye Belediyesi ve Muğla Büyük şehir belediyesinin hizmetleriyle  Kayaköy’ün yollarının yapıldığını ve çehresinin değiştiğini  ifade etti.  Konuşmasına devam eden Erdal Eroğlu; Yapılan tüm hizmetlerden dolayı Kayaköyümüze değer veren Muğla Büyük Şehir Belediye başkanımız Osman Gürün’e ve Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’ya çok teşekkür ediyorum, dedi. Erdal Eroğlu’nun konuşmasından sonra Fethiye Belediye Başkan yardımcısı Oğuz Bolelli konuşma yaptı. Bolelli konuşmasında “Anlamsız ve yersiz bir şekilde yapılan düşmanlıklara karşı Levissi şehri kalıntıları dimdik durmaya devam ediyor. Bundan sonra bu şekilde devam edeceğine inanıyorum.  Festivalimiz tüm dünyaya barış ve dostluk getirsin” dedi. Konuşmalardan sonra festivale destek olan ve katılan sanatçılara teşekkür plaketleri verildi.

 

“YEREL SANATÇILAR SAHNE ALDI”

Kayaköy Dostluk ve Barış  Festivalinin birinci gün gerçekleşen müzik ziyafeti; Fethiyeli  Kadın Efeler ile İncirköy  Bayanlar Folklor  Ekibinin gösterisi ile başladı. Daha sonra yerel sanatçılar sahne aldı. Fethiyeli sanatçı Ahmet Eraslan birbirinden güzel  trüküler okudu. 3 telli bağlamasıyla gönülleri fetheden Ahmet  Eraslan’a sipsi, tırnak ve manide Ergun Demir ile  Vedat Yılmaz Karakaya eşlik etti. Konserde  sahne alan sanatçı Bahri Çatal’da sahne alarak yöresel ezgilerden oluşan güzel bir bağlama dinletisi  gerçekleştirdi. Daha sonra Sanatçı Bahri Çatal’ın genç yeğeni geleceğin  yetenekli sanatçısı Engin Çatal sahne alarak çok güzel bir piyano dinletisi sundu.

 

“AHURA RİTİM GRUBU BÜYÜLEDİ”

Yerel sanatçıların konserlerinden sonra İranlı def virtüözü Sami Hosseini tarafından kurulan Ahura Ritim topluluğu sahne aldı. Ahura Ritim topluluğu izleyenleri önce büyüledi sonra da coşturdu. Ahura Ritim topluluğu Türkçe ve Kürtçe şarkılar söyleyerek barış ve dostluk için ritim tuttular. Ahura Ritim topluluğunun  gösterisinde coşan izleyiciler halaylar çektiler. Gecenin ilerleyen saatlerinde muhteşem konser  Kültür Bakanlığı ve Türk halk Müziği TRT sanatçısı Fethiyeli Tahsin Duru’nun birbirinden güzel şarkıları ile sona erdi. Tahsin Duru’nun birbirinden güzel şarkılarını izleyenler konserin hiç bitmemesini istediler.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz