Muhteşem THM Konseri

Muhteşem THM Konseri

ÖĞRENCİLERE MESLEKLERİNİ ANLATTILAR

ÖĞRENCİLERE MESLEKLERİNİ ANLATTILAR

MUĞLA’DA 21 ŞUBAT DÜNYA REHBERLER GÜNÜ KUTLANDI

MUĞLA’DA 21 ŞUBAT DÜNYA REHBERLER GÜNÜ KUTLANDI

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

Avlonya  İle  Niyet Beyanı İmzalandı
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 4 Ekim 2019 - 09:53:59

 

Muğla ile Avlonya Arasında İşbirliği ve Ortak Çalışmalara Yönelik Niyet Beyanı imzalandı. Muğla ile Arnavutluk’un Avlonya kenti arasından mevcut uluslararası anlaşmaların ticari, ekonomik, bilimsel, teknik ve kültürel bağlarının genişletilmesi, dış ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla işbirliği ve ortak çalışmalara yönelik niyet beyanı imzalandı.

Muğla Valisi Esengül Civelek ile Avlonya Valisi FlamurMamaj arasında imzalanan niyet beyanına göre ekonomi alanında ilçe ve bölgelerde küçük ve orta işletmelerin gelişmesi, Avlonya ve Muğla arasında bağlantıların sağlamlaştırılması, kültür, spor, turizm, eğitim ve çevre gibi farklı alanlarda devlet ve özel yatırımlı programlara yönelik çalışmalarda işbirliği sağlanacak. Arnavutluk’un önemli turizm ve liman kenti Avlonya ile ticari ve ekonomik işbirliğine yönelik niyet beyanı imzalamak amacıyla bir araya geldiklerini belirten Muğla Valisi Esengül Civelek, “İmzalanacak niyet beyanıyla Avlonya ile Muğla arasında  gerçekleştirilecek kardeş şehir çalışmaları, iki il arasında ticari, kültürel, spor, turizm ve eğitim alanlarında işbirliği oluşturulmasına, geliştirilmesine katkı sağlayacaktır. Niyet beyanı diğer yandan da var olan kardeşlik dostluk duygularımızı pekiştirecek, gönüller arası köprü kurulmasına vesile olacaktır. Avlonya ve Muğla arasında imzalanacak olan niyet beyanının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Muğla’da bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Avlonya Valisi FlamurMamaj, Türkiye ile Arnavutluk’un kültürlerinin birbirine çok yakın olduğunu, Avlonya ve Muğla’nın karakteristik özelliklerinin birbirine çok benzediğini ifade ederek, imzalanacak olan niyet beyanının yerinde olduğunu söyledi. İmzalanacak olan niyet beyanıyla iki il arasındaki işbirliğinin ilk adımlarının atıldığını belirten Vali Mamaj, bu işbirliğini adım adım hızlı bir şekilde daha ileriye göreceklerini ifade ederek, niyet beyanının hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundu. Niyet beyanı imza töreninin ardından Vali Civelek, Vali Mamaj ve beraberindeki heyet Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Belediye ziyaretinin ardından heyet Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. Burada Vali Civelek, Vali Mamaj ve beraberindeki heyet Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Tuncer, Meclis Başkanı Hüseyin Koray Özcan ile yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette Vali Mamaj MUTSO tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Heyet son olarak Muğla Ticaret Borsasına ziyaret gerçekleştirdi. Ticaret Borsasına yapılan ziyarette Vali Mamaj Duyusal Analiz Laboratuvarı hakkında ve Ticaret Borsasının yapmış olduğu çalışmalarla ilgili Yönetim Kurumu Başkanı Hurşit Öztürk’ten bilgiler aldı. Vali Civelek, Vali Mamaj ve beraberindeki heyet Menteşe ilçesinin tarihi, kültürel ve turistlik mekânlarından Kurşunlu Cami, Konakaltı Kültür Merkezi, Saatli Kule ve Yağcılar İş Hanını ziyaret etti.

(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz