Muhteşem THM Konseri

Muhteşem THM Konseri

ÖĞRENCİLERE MESLEKLERİNİ ANLATTILAR

ÖĞRENCİLERE MESLEKLERİNİ ANLATTILAR

MUĞLA’DA 21 ŞUBAT DÜNYA REHBERLER GÜNÜ KUTLANDI

MUĞLA’DA 21 ŞUBAT DÜNYA REHBERLER GÜNÜ KUTLANDI

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

Ak Parti’ Den  Türkiye  Sakatlar  Derneğine Ziyaret
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 4 Ekim 2019 - 09:55:56

 

AK Parti Fethiye ilçe başkanı Bekir Eser ve ilçe yönetim kurulu ile belediye meclis  üyeleri; Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesini ziyaret ettiler. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser ile yönetim kurulu üyelerinden Atik Ünlükaya  veZafer Aykaç ile belediye meclis üyelerinden Arif Coşkun ve Turgay Öztürk’ten oluşan AK Parti heyeti; Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi başkanı Aydoğan Arslanca ile görüşerek dernek çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Samimi sohbet havası içersinde gerçekleşen ziyaretten dolayı teşekkür eden Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi başkanı Aydoğan Arslanca “Engellilerin haklarını hukuk kuralları içersinde  koruyan Türkiye’nin ilk engelli derneğiyiz. Yurt genelinde 70 şubemizle engelliler için mücadele etmekteyiz. Amacımız engelli bireyleri topluma kazandırmak, tüketen değil üreten insanlar olarak toplumun bir parçası haline getirmektir. Engelli bireyler toplumun ayrılmaz bir parçasıdır” dedi. Arslanca “Engelli bireylerin huzurlu ve mutlu bir hayat sürmeleri için engellerin kaldırılması gerekiyor. Bu konuda tüm kurumlara görev düşüyor. Her zaman söylediğimiz gibi engellilerin sorunlarının çözümü için ortak çalışmalar ve projeler üretmeliyiz. Herkes için basit gözüken bir sorun engelliler için büyük bir sorun oluşturulabiliyor. Engellilerin sorunlarının çözümü belediye meclislerindedir. Parti gözetmeksizin herkesi engelliler konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Gelecek dönemlerde;  belediye meclisinde engellileri temsil eden engelli bir kişiyi görmek isteriz. Engelliler konusunda belediyemiz elinden gelen her şeyi yapıyor fakat  engellilerin sorunlarını en iyi engelliler anlar. Bu bakımdan mecliste engelli bir bireyin olması bizler için çok önemli. AK Parti hükümetinin bu güne kadar engelliler için yapmış olduğu örnek hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Fethiye ilçe başkanı Bekir Eser’de konuşmasında “Hükümetimizin insana değer veren anlayışıyla,  engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine adeta devrim niteliğinde;  çok büyükhizmetler yaptı.  Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren hükümetimiz; engelliler için eğitim, sağlık, istihdam ve emeklilik  başta olmak üzere  sosyal devlet anlayışını getirdi. Toplumun engellilere olan bakışını değiştirdi. Bakanlığımızın sosyal hizmet projeleri ile bu hizmetlere devam etmekteyiz. İlçemizde şubesi açılan Türkiye Sakatlar Derneğine; hayırlı ve uğurlu ziyareti gerçekleştirmekteyiz. Çalışmalarında başarılar diliyoruz. Desteklerimiz her zaman sürecektir.  Her zaman engellilerin yanındayız” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz