TANIMADIĞINIZ KİŞİLERE KLİMA BAKIMI YAPTIRMAYIN

TANIMADIĞINIZ KİŞİLERE KLİMA BAKIMI YAPTIRMAYIN

İSTANBUL SPOT FETHİYE’DE HİZMETE BAŞLADI

İSTANBUL SPOT FETHİYE’DE HİZMETE BAŞLADI

İKLİM DEĞİŞİKLİKLERİNİN NARENCİYE MEYVESİ ÜZERİNDE ETKİLERİ

İKLİM DEĞİŞİKLİKLERİNİN NARENCİYE MEYVESİ ÜZERİNDE ETKİLERİ

10 BİNİ AŞKIN MASKE DAĞITTIK

10 BİNİ AŞKIN MASKE DAĞITTIK

MİLLETVEKİLİ TANAL ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

MİLLETVEKİLİ TANAL ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Fethiye’de “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” Uygulaması
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 3 Ekim 2019 - 09:34:27

 

“Öncelik Hayatın Öncelik Yaya’nın” projesi kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla  “Yaya Geçidi Nöbeti ” farkındalık  etkinliği gerçekleştirildi. Türkiye’deki tüm şehirlerde aynı saatte gerçekleşen uygulamaya; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, bazı daire amirleri ile sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri de katıldı.

İlk olarak Fethiye şehir merkezi Kandönmezler Kavşağındaki yaya geçidi üzerinden yayalar geçerken, bekleyen sürücülere Kaymakam Muzaffer Şahiner, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Fethiye Otomobil Sporları Kulübü Derneği Başkanı Mesut Karabulut ve görevli polisler karanfil ve broşür dağıttılar. Kaymakam Şahiner sürücülere, “Bugün yaya güvenliği nöbetçisiyiz. Yayalara yol verdiğiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Kaymakam Muzaffer Şahiner ve beraberindeki protokol üyeleri bazı yaya geçitlerindeki uygulamaları kontrol ederek, Gazi İlkokulu önünde yapılan uygulamaya katıldı. Buradaki uygulamaya Gazi İlkokulu öğrencileri; “Hak ver, öncelik ver”, “Öncelik yaşayan adımlar”, “Sen dur yaşam durmasın”, “Dikkat hayat çıkabilir” yazılı afişler ile katıldılar. Kaymakam Şahiner ve diğer yetkililer burada da yayalara yol veren sürücülere karanfil ve broşür verirken, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel de öğrencilere kazalara karşı bilgi aktarıp, öncelikle yaya geçitlerinin kullanılmasını istedi. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ülkemizde yayaların önceliği anlamında daha önce bir kampanya başlatılmıştı. Öncelik hayatın, öncelik yayanın isimli program hayata geçirilmişti. Bugün de yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz etkinliği kapsamında, Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda ilçemizde 34 noktada yaklaşık 200 personel ile uygulama yapılmaktadır. 120 polis ve 80 jandarma şu anda yaya geçitlerinde nöbette. Yaya geçitlerinde duyarlılığın arttırılması yönünde özverili bir çalışma yapıyoruz” dedi.

Kampanyaya katılım sağlayan Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli ise, Fethiye’de son zamanlarda bu farkındalığın arttığını belirterek, “Sevinerek görüyorum ki bu uygulama başladığından beri ilçemizde yayalara öncelik sağlanıyor. Sanıyorum ki bu bilinçlenme ve farkındalık arttıkça bu konuda ciddi bir yol kat edeceğiz. İnşallah bu uygulama  yayalara geçiş hakkı konusunda vatandaşlarımızın bilinçlenmesinde daha daetkili olur” diye konuştu.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz