Muhteşem THM Konseri

Muhteşem THM Konseri

ÖĞRENCİLERE MESLEKLERİNİ ANLATTILAR

ÖĞRENCİLERE MESLEKLERİNİ ANLATTILAR

MUĞLA’DA 21 ŞUBAT DÜNYA REHBERLER GÜNÜ KUTLANDI

MUĞLA’DA 21 ŞUBAT DÜNYA REHBERLER GÜNÜ KUTLANDI

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

“FETHİYE SPORFEST” FESTİVALİ İLE COŞACAK
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 1 Ekim 2019 - 10:17:27

 

Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü organizesinde bu hafta düzenlenecek olanuluslar arası “Fethiye Sporfest” spor festivali 4 Ekim 2019 Cuma günü başlıyor. 6 farklı spor branşında gerçekleşecek olan “Fethiye Sporfest” spor festivali mini bir olimpiyat niteliğini taşımakta. “Fethiye Sporfest” spor festivali ile ilgili Fethiye Kaymakamlığı konferans salonunda Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit başkanlığında toplantı düzenlendi.

4 ve 6 Ekim tarihleri arasında Ölüdeniz’de Yüzüyorum yarışmaları ile başlayacak olan  “Fethiye Sporfest” spor festivalinde 5 ve 6 Ekim tarihlerinde Fethiye – Seydikemer arasında “Likya Granfondo” bisiklet yarışları, 4 ve 6 Ekim tarihleri arasında engelliler arasında “Para BeachVolley” plaj voleybolu karşılaşmaları, 12 ve 13 Ekim tarihleri arasında Fethiye Likya Maratonu, 12 ve 13 Ekim tarihleri arasında Ölüdeniz Elo Satranç turnuvası ve 11 ile 13 Ekim tarihleri arasında da Beşkaza spor salonunda Hakkı Koşar Uluslar Arası Karate şampiyonası yapılacak. Organizasyon toplantısı Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Fethiye Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit gerçekleşen toplantıda Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sahil Güvenlik 65 Bot Komutanlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Liman Başkanlığı temsilcilerine müsabaka tarihleri, güzergahları ve içeriği hakkında bilgiler aktardı.Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Müdürü Harun Reşit Yiğit; toplantı da  festivale ilişkin detayları paylaştı. Yiğit açıklamasında “Türkiye’de ilk kez 6 branşta yapılacak olan bu organizasyon mini bir olimpiyat niteliği taşıyor. Bedensel Engelli Plaj Voleybolu şampiyonası ile Granfonda (Bisiklet) yarışı  Fethiye’de bir ilk olmaktadır. Uluslararası Fethiye Spor Festivali’nde (Fethiye Sporfest) bu yıl 6 branş yer alıyor. Yüzme, bisiklet, maraton, karate, bedensel engelli plaj voleybolu (parabeachvolley) ve satranç turnuvaları düzenlenecek.  Festivalimize yurt dışından da katılım gerçekleşecek. Festivale beklenen sporcu sayısı ve konaklama imkanısağlayan etkinliklerde katılımcı potansiyeli düşünüldüğünde turizme büyük bir katkı sağlayacak. Festivalimizde konserlerimiz  de olacak. Sporfest 2019’a başta Bosna, İran, Kosova, Azerbeycan, Yunanistan ve KKTC olmak üzere bir çok ülkeden katılım bekleniyor. Özelikle Engelliler için ilk defa düzenlenecek olan ParaBeachVoley ve Bisiklet Yol Yarışı yurt dışı katılımcıların büyük ilgisini çekiyor” dedi. Toplantıda müsabaka günlerinde alınacak emniyet ve sağlık tedbirleri, kurumların yapacakları görevlendirmeler hakkında bilgiler veren Fethiye Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, yurtdışından sporcuların katılımı ile daha genişleyen bu organizasyonun sorunsuz tamamlanması adına gerekli özenin gösterileceğini ifade etti.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz