Muhteşem THM Konseri

Muhteşem THM Konseri

ÖĞRENCİLERE MESLEKLERİNİ ANLATTILAR

ÖĞRENCİLERE MESLEKLERİNİ ANLATTILAR

MUĞLA’DA 21 ŞUBAT DÜNYA REHBERLER GÜNÜ KUTLANDI

MUĞLA’DA 21 ŞUBAT DÜNYA REHBERLER GÜNÜ KUTLANDI

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

Seydikemer’de 32 düzensiz göçmen yakalandı

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

ÜLKÜCÜ  ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

Özel Eğitim Merkezleri Toplantısı Düzenlendi
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 30 Eylül 2019 - 09:41:21

 

Özel  Eğitim Federasyonu Muğla il başkanı Salih Dündar’ın başkanlığını yaptığı  toplantıda; Muğla ilinde bulunan rehabilitasyon merkezleri bir araya geldi. Toplantıya Özel Eğitim Federasyon başkanı Yunus Kılıç’ ın katılımlarıyla Federasyon Teşkilat başkanı Yener Doğruer, Ege bölge başkanı  Bülent Koç ve eski yönetim kurul üyesi Mehmet Tan eşlik etti.

Federasyonun faaliyet listesinde yer alan tüm rehabilitasyon sahipleriyle bir araya gelmek için illerde toplantı düzenleneceği önceden açıklanmıştı. Muğla İl başkanı Salih Dündar Muğla ilinin toplantısını organize ederek, kurum sahiplerini bir araya getirdi. Muğla ilinde 24 kurumdan 18 i toplantıya katıldı. Muğla’da ki toplantının ardından il başkanı Salih Dündar Aydın ve Denizlide bulunan kurumlar buluşmasın da katılım gösterdi. Federasyon başkanı Yunus Kılıç toplantılarda yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları ele aldı. Tüm Türkiye’deki rehabilitasyon sahipleriyle bir araya gelen federasyon başkanı uygulayıcı olan rehabilitasyon merkezlerinin de yeni yönetmelik hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Taleplerini dile getiren kurum sahiplerinin istek ve beklentilerini not aldıklarını belirtti. Federasyon teşkilat başkanı Yener Doğruer ise yapılan çalışmaları ve engelli öğrencilerin daha rahat eğitim almalarını kolaylaştıracak her düzenleme için mecliste sesimizi duyurabiliyoruz. Çalışmaları titizlikle yaptığımızdan şüpheniz olmasın. Rehabilistayon sahipleri olarak sizlerin yaşamış olduğu her aksaklık bizleri ilgilendirir ve bizlerle her daim paylaşabilirsiniz diyerek toplantıda beklentilerinde dile getirmesini istedi. Ege bölge başkanı Bülent Koç ise bölgede bulunan her rehabilitasyon merkeziyle iletişim halinde olduğunu dile getirdi. Muğla ilinin ardından diğer Ege bölge illerinin toplantısına da katılacağını söyleyen Koç, yapılan çalışmaların olumlu yönde olduğunu söyleyerek Yunus Kılıç başta olmak üzere bizleri bir araya getiren Muğla İl başkanı Salih Dündar’ a teşekkür etti.

Muğla İl başkanı Salih Dündar sahibi bulunduğu Nursel Özdemir, Seydikemer Nursel Özdemir ve Elit Nursel Rehabilitasyon merkezleri kadar ilimizde bulunan 24 rehabilitasyon merkezi sizlerin olduğu kadar bizlerinde diyerek şunları da ekledi: “Federasyon başkanımız liderliğinde gerçekleşen toplantımıza yeni yönetmelikte yapılan değişiklikleri ele almak istedik. Bilginiz gibi son bir yıldır üzerinde çalışılan bir durumdu. İşleyişlerimizde yaşadığımız her aksaklık için sizlere yardımcı olmak bizlerin görevi. Başkanımızın da her zaman dile getirdiği gibi birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Türkiye’de bu alanda bulunan en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Bu sebeple bir olup sesimizi daha rahat duyurabiliyoruz. Türkiye geneli il toplantılarının ardından Muğla ilinde bulunan her kurumu tek tek ziyaret edeceğiz. Toplantıdan önce başkanım Yunus Kılıç, federasyon teşkilat başkanı Yener Doğruer, Ege bölge başkanı Bülent Koç ve her daim Muğla ilimizde ki işlerimizde bizlere destek olan eski yönetim kurul üyesi Mehmet Tan’ ın sahibi bulunduğu Coşku Özel Eğitim merkezini gezdik. Sahibi bulunduğum 3 kurumumu da gören başkanlarımın bizleri takdir etmesinden onur duyduğumu belirtmek isterim. Başta başkanım Yunus Kılıç olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi. Muğla ilinde yapılan toplantıdan oldukça memnun kalan kurum sahipleri toplantının ardından Denizli ve Aydın’ da yapılacak toplantılara geçerek oradaki çalışmaları da takip ettiler.

(HABER/FOTO-MUSTAFA TAŞKIN)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz