ALBAN  “EN AZ 30 BİN KİŞİ İŞİNDEN OLDU”

ALBAN  “EN AZ 30 BİN KİŞİ İŞİNDEN OLDU”

KAYMAKAM ŞAHİNER’İ  ZİYARET   ETTİLER

KAYMAKAM ŞAHİNER’İ  ZİYARET   ETTİLER

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜNDEN BAŞKAN KARACA’YA ZİYARET

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜNDEN BAŞKAN KARACA’YA ZİYARET

TRABZON’DAN KUPAYLA DÖNDÜ

TRABZON’DAN KUPAYLA DÖNDÜ

ESKİ BAŞKAN KURTARILAMADI

ESKİ BAŞKAN KURTARILAMADI

Dünya’ya Bin Defa Da Gelsem Yine “Uğur Dündar” Olurum
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 22 Eylül 2019 - 17:32:10

 

 

Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen Likya Etkinlikleri kapsamında Gökmen Ulu’nun yönettiği usta gazeteci Uğur Dündar’ın çalışma hayatını konu alan “Usta Gazetecinin Sıra Dışı Serüveni” isimli belgesel gösterildi. Yıllardan bu yana ekranlarda ve gazetelerde yer alan haberleri ile isminden sıkça söz ettiren Uğur Dündar’ı konu alan yapımda, usta gazetecinin TRT dönemlerinden günümüze kadar olan televizyon ve haber programlarından kestiler aktarıldı.

 

Beşkaza Meydanı’nda düzenlenen programa Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Muğla eski Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir ve Ömer Süha Aldan, 26. Dönem CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, ünlü Modacılar Yıldırım Mayruk ve Barbos Şansal ile gazeteci yazarlar Mine Kırıkkanat, Murat Ağırel, Atilla Köprülüoğlu, sivil toplum kuruluşları temsilcilerivevatandaşlar katıldı. Meydana girişinde Uğur Dündar, katılımcılar tarafından dakikalarca alkışlandı.

Daha sonra “Usta Gazetecinin Sıra Dışı Serüveni” isimli belgesel veYönetmeni Gökmen Ulu hakkında bilgiler aktarılırken, Ulu belgeselin hazırlanış süreci ve amaçları hakkında kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra 82 dakikalık yapımda Uğur Dündar’ın meslekteki ilk yıllarından günümüze kadar yaptığı haberler ve programları anlatıldı. Belgesel gösteriminin ardından sahneye çıkan usta Gazeteci Uğur Dündar, bu yapımın hazırlanmasında emeği geçenlere ve katılan vatandaşlara teşekkür etti. İzleyenlerin önünde defalarca eğilen Uğur Dündar “Bu güne kadar beni kimse eğemedi bir tek vatandaşların önünde eğilirim.  Dünya’ya bin defa da gelsem yine Uğur Dündar olurum”  dedi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca;  Dündar’a çiçek ile Fethiye’nin en eski fotoğraf stüdyosu Foto Kandiye’nin özel  olarak hazırlamış olduğu Atatürk kabartmalı saat hediye etti. Daha sonra Usta Gazeteci Uğur Dündar; kitaplarını imzaladı.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

 

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz