ENGELLİ PERSONELE BİR MAAŞ İKRAMİYE

ENGELLİ PERSONELE BİR MAAŞ İKRAMİYE

ENGELLİLER  UNUTULMADI

ENGELLİLER  UNUTULMADI

ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERLE  KUTLANDI

ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERLE  KUTLANDI

BAŞKAN OTGÖZ’DEN ENGELLİ PERSONELE HEDİYE

BAŞKAN OTGÖZ’DEN ENGELLİ PERSONELE HEDİYE

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Korkutelili Zeynep Dünya Şampiyonu
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 15 Ağustos 2019 - 19:08:30

 

Aslen Korkuteli Yeşiloba mahallesinden olan Zeynep Yıldırım isimli sporcu, kısa süre önce Ukrayna’da düzenlenen Dünya Plaj Güreşleri Şampiyonasında, 60 kg. Gençler kategorisinde Ülkemizi temsil ederek mücadele etti. Karşılaştığı tüm rakiplerini birer birer mağlup eden Korkutelili Zeynep Yıldırım Türkiye’ye, Antalya’ya ve Korkuteli’ne Dünya Şampiyonu olarak döndü. Bu akşam Dünya Şampiyonu unvanı ile Korkuteli’ne gelen Zeynep Yıldırım’ı İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkan Vekili İsmet Senekçi, Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Tunç, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Belediye Başkan Vekili İsmet Senekçi ve Kaymakam Ömer Çimşit, Korkuteli Şehitler Anıt meydanda birer konuşma yaparak Dünya Şampiyonu sporcuyu tebrik ettiler. Daha sonra Atatürk Anıtı önünde şampiyon sporcuya çiçek verilerek toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit’inde sürekli olarak destek verdiği Zeynep Yıldırım’ın başarısı büyük ses getirdi.

Senekçi, “Zeynep Bizleri Gururlandırdı”

Korkuteli Belediye Başkan Vekili İsmet Senekçi, yaptığı konuşmasında “Bugün ayrı bir gurur yaşıyoruz. Zeynep Yıldırım kardeşimiz, Ukrayna’da yapılan Plaj Güreşlerinde 60 kg. Gençlerde kategorisinde, ülkemize, ilçemize Dünya şampiyonluğunu kazandırmıştır. Bu da Korkuteli için ayrı bir gurur. Korkuteli başpehlivanları ile ünlü bir ilçe Yurtdışında da Zeynep kardeşimiz Dünya 1.si olarak bu gururu bizlere yaşattı. Ayrıca beni Belediye Başkan Vekilliğimde, kendisi benim köylüm olarak buraya Dünya şampiyonu olarak geldi, kendisine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Çimşit, “Çifte Bayram Yaşıyoruz”

Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, “Bayram günü ilçemizde bir dünya şampiyonunu karşılamış olmak bizlerin çifte bayram yaşamımıza neden oldu. Buna vesile olan öğrencimizi, ailesini antrenörlerini, yürekten tebrik ediyorum. Yeşiloba mahallemizden Zeynep kardeşimiz Ukrayna’da yapılan şampiyonada ülkemizi, milli takımımızı temsil etti. Bu müsabakalar sonrasında ülkemiz adına Dünya 1.liğini elde etti. Ben tüm Korkuteli adına kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Biz yaklaşık 1 ay kadar önce Kırkpınar güreşlerinde hemşehrimiz Ali Gürbüz, başpehlivanlığı kazanarak ilimize ve ilçemize getirdiler. O başarıdan sonra Zeynep’in dünya şampiyonluğu bizi 2 kat daha fazla mutlu etmiştir. Bize çifte bayram yaşatmıştır. Bu arada Zeynep kardeşimiz, doğum gününde şampiyon olmuştur. 18 yaşına bastığı gün Dünya şampiyonluğunu kazanmıştır, bu da elde edilen zafere ayrı bir anlam katmaktadır. Kendisine bir ömür boyu sağlık ve başarılarının devamını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Yıldırım, “Bana İnanan Herkese Teşekkür Ederim”

Dünya Plaj Güreşleri Şampiyonu Zeynep Yıldırım ise, “Ben öncelikle Belediye Başkanımız ve Kaymakamımıza teşekkür ederim. Başta ailem olmak üzere, benimle birlikte ter döken İlkay Kaya, Meral Kaya, Emin Kaya hocalarıma teşekkür ederim. Takım arkadaşlarıma, Milli takım hocalarıma, bana inanan, şu anda burada olan herkese teşekkür ederim.” şeklinde duygularını ifade etti.

Haber/Foto: Nur İlik-Bahadır Konuk

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz